Karta motorowerowa a ukończenie 18-tki

Witam! Mam kilka pytanek bo gubię się w przepisach. Posiadam kartę motorowerową, w lipcu kończę 18 lat.
1) Czy w momencie ukończenia 18 lat moja karta staje się nieważna i nie mogę w sposób legalny jeździć skuterem o pojemności 50ccm?
2) Jeśli tak to jak wygląda to w rzeczywistości? Policjant zatrzymuje mnie, mam 18 lat i karze mnie za jazdę 50-tką bez uprawnień, mimo że wcześniej mogłem jeździć legalnie mając kartę i nie mając 18 lat?
3) Jeśli zdam prawko kategorii B. na osobówki to wtedy mogę zgodnie z przepisami jeździć 50 a nawet 125? Jeśli tak to wymiana karty na AM jest nieopłacalna skoro i tak zamierzam po ukończeniu 18-tki zrobić kategorię B, zgadza się. Czy w przypadku 50-tki też jest taki myk że prawo jazdy B musze posiadać przez przynajmniej 3 lata?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam :)

1. Możesz lecz musisz wymienić kartę motorowerową na prawko AM (coś w okolicach 100zł, na forum był poruszany ten temat już)
*
2. jeśli masz ukończone 18 lat i nie wymieniłeś karty motorowerowej na prawo jazdy AM to może ukarać cię (podobno jeśli jej nie wymienisz, do iluś tam dni to automatycznie karta motorowerowa ci przepada)
*
3. prawo jazdy kat. B uprawniają do jazdy 50-tkami tzw. od razu, ale 125-tkami dopiero po 3 latach posiadania prawka kat.b.

Ok. Dziękuję bardzo za odpowiedź. Pozdrawiam, lewa w górę ;)