Kara za odblokowanie skutera

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #276682 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 521
    • 89 866Postów:

Witam, mam takie pytanie: Jakie są kary za jazdę odblokowanym skuterem bez prawa jazdy na motocykl?? Z góry dzięki; Pozdrawiam

#276683 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 521
    • 89 866Postów:

Wiem ze po odblokowaniu skuter staje się motocylkem. A za brak uprawnien do kierowania pojazdem jest 500zł.

#276684 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 521
    • 89 866Postów:

jezeli nieźle przegniesz pale to dostaniesz mandat odroczenie od prawa jazdy jezeli masz np.17lat no i starsi moga kolegium dostac ale tylko w takich ekstremalnych przypadkach

#276685 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 521
    • 89 866Postów:

Aha, a jak to wygląda w praktyce? Zna ktoś może takie przypadki?

#276686 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 521
    • 89 866Postów:

A mi się wydaje że liczy się to co jest w papierach …. Każdy skuter chyba jest odblokowany 🙂 Poza Chin? na raty bo tam by się pewnie gwarancje straciło …. Ale jak widzisz Policje to zawsze bez względu na wszystko zwalniaj do 40km/h – ja tak robie 😀 ostatnio przez 5 minut jechali zamną 40km/h i wkońcu wyprzedzili 😀

#276687 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 521
    • 89 866Postów:

Mnie jak złapali(jechałem 86 km/h w terenie zabudowanym motorowerem) To dostałem mandat(mam skonczone 17 lat) i zabrali dowód i wysłali na badania techniczne z powodu podejrzenia że to nie jest motorower(większa pojemność niż 50 ccm) POZDRO

#276688 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 521
    • 89 866Postów:

Trudno powiedzieć, mnie jeszcze nigdy nie zatrzymali. Czytałem kiedyś na innym forum że koleś odblokował i poszedł do urzędu żeby mieć na piśmie że to motocykl a nie motorower. Ludzie nie wiedzieli co zrobić, wysyłali go od jednego do drugiego aż koleś się wkurzył i przestał za tym latać 😛 90% skuterów w polsce jest odblokowanych, a mojemu koledze Kingway Koyot leci czasami do 90km/h jak się rozbuja na 2km;p Te chińskie to lecę ile chcą.. zależy na jaki się trafi, a dwusuwy to do 45 i tyle a tam z czasem dotarcia wzrasta v-max;d

#276689 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 521
    • 89 866Postów:

Ja słyszałem jeszcze, że jak spowoduje się wypadek odblokowanym skuterem zarejestrowanym jako motorower, to traci się OC i wszystkie szkody trzeba pokrywac samemu (łącznie z uszkodzeniami drugiego pojazdu). To prawda?? Pzdr

#276690 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 521
    • 89 866Postów:

Jeszcze zależy w jakim mieście mieszkasz …. czy w dużym czy w małym …. A za przekraczanie prądkości no to jak najbardziej mandat dostaniesz …. Musisz się już pilnować:)

#276691 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 521
    • 89 866Postów:

PodLy napisał:

a mojemu koledze Kingway Koyot leci czasami do 90km/h jak się rozbuja na 2km;p Te chińskie to lecą ile chcą.. zależy na jaki się trafi, a dwusuwy to do 45 i tyle a tam z czasem dotarcia wzrasta v-max;d

Chyba licznikowe 🙂 Te liczniki są strasznie przekłamujące, mi po zmianie cylindra skiedyś skuter leciał 140 licznikowe 😀

#276692 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 521
    • 89 866Postów:

Koks, masz racje, zapomniałem dopisać że licznikowe:P Ale czuć że się jedzie więcej jak 45km/h :mrgreen: Ja zawsze jeżdże spokojnie:]

#276693 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 521
    • 89 866Postów:

Z tego, co ja wiem, gdy spowodujesz wypadek odblokowanym skuterem to biora go na badania techniczne. Tam sprawdzaja, czy jest pojemnosc 50ccm i predkosc maksymalna 45km/h. Jesli predkosc/pojemnosc masz wieksza-biora go za motocykl. Tobie się dostaje za brak prawa jazdy na motocykl(jeśli masz tylko karte motorowerowa), a w dodatku płacisz za uszkodzenia pojazdu, ale takze podobno np. za uszczerbki na zdrowiu drugiej osoby z własnej kieszeni.. Wiec trzeba się pilnowac 😛

#276694 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 521
    • 89 866Postów:

A co jest jeżeli (przypuśćmy) mam prawko ale mój pojazd jest zarejestrany na motorower a ma 50cc i 92km/h? I taka sytuacja że jest wypadek, nie z mojej winy, ile wtedy zapłacę?;d

#276695 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 521
    • 89 866Postów:

Jeśli masz prawko na motocykl czy też A1 i masz ukończone 17 lat to w tym wypadku , możesz jechać 50cc nawet 200km/h bo w tedy obowiązuje Cię tylko moc (A1) do 11KW a na A nic… Jeśli masz kartą motorowerową to w tedy nie możesz przekraczać 45km/h . Bo skuter który jedzie więcej niż 45km/h jest juz traktowany jak Motocykl, a nie motorower, i jedyne co się może nie zgadzać to w papierach,ale to można zmienić wystarczy wypełnić odpowiedni wniosek. Pozdrawiam Speedy.

#276696 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 521
    • 89 866Postów:

Hey A co się dzieje z gwarancja gdy skuter odblokuje?? Mam Keeway’a Hurricane i się zastanawiam czy traci się gwarancje czy zostaje??

#276697 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 521
    • 89 866Postów:

traci się gwarancje…

#276698 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 521
    • 89 866Postów:

Na pewno ?? Coś mi się nie chcę wierzyć 🙂

#276699 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 521
    • 89 866Postów:

Jeśli odblokujesz na własną rękę to na pewno tracisz gwarancję, ale jeśli w autoryzowanym serwisie to przypuszczam że się jej nie traci.

#276700 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 521
    • 89 866Postów:

No niestety muszę zmartwić niektórych z tego co miałem skuter, potem TZR i teraz Apke, to we wszystkich przypadkach po zdjęciu blokad traciło się gwarancją, nawet jak miałem Yamahę z firmowego salonu … I jak mam był szczery to producenci specjalnie to robić ponieważ wiedzą , że młody Kowalski będzie chciał jechać szybko i za namową Tatusia ściągną blokady i dzięki temu nie będą musieli oni płacić za naprawę tylko tatuś Kowalski i Firma jeszcze zarobi 😉 jedyne na co potem obowiązuje gwarancja to na elektrykę … Jedynie jest możliwość dogadania się z Mechanikami, ja tam miałem w Skuterze,że niby ściągli i jak np sprzęgło czy coś mniejszego poszło , to wymienili na gwarancji,ale jak już Cylek poszedł to wszystko wyszło na jaw i już na nic nie było 😆

#276701 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 521
    • 89 866Postów:

Ok i tak w sumie nie mam zamiaru zdejmować dopiero po gwarancji czyli jak minie 🙂 (moze) Powiedzmy sobie szczerze ze zdejmowanie w 50 blokady raczej niem sensu bo skoro dociera się do 800 km to z chodzi pól roku, wiec i tak nie poszalejemy to czy opłaca się komuś na pól roku ściągać 🙂 ?? W sumie chyba lepiej poczekać i razie czego mieć z głowy naprawy prze ten cały rok 🙂

#276702 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 521
    • 89 866Postów:

Zależy jak kto śmiga ja na TZR w 6 miesięcy zrobiłem 12tyś Km a w 3 miesiące skuterem 5tyś,wiec wiesz… Popytaj, a już może się uda zachować gwarancje i mieć osiągi… Zawsze można jakoś załatwić 😉

#276703 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 521
    • 89 866Postów:

Przy kupnie mojego skutera pytałem się jak to jest z tymi blokadami. I rzeczywiście traci się gwarancje jak zrobisz to na własną ręke… A za zdjęcie blokad w serwisie zycza sobie 200 zł :-/

#276704 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 521
    • 89 866Postów:

Ja mam na swoim tgb przejechane 13000 km blokady zdjąłem od razu po dotarciu. Policja trzymała mnie już kilka razy i zdanego mandatu nie dostałem za zdjęcie blokad. Musicie uważać aby nie przekroczy prędkości jezeli policja jedzie za wami czy gdzieś stoi. :D:D

#276705 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 521
    • 89 866Postów:

Przed chwila wrocilem z kolega z serwisu Yamahy. W jego roxie zrobili przeglad i odbloczyli go. Zabulili za to 300zl i gwarancji nie stracil. Musial tylko dac facetom zgode napisana przez rodzica, ze zgadzaja się na rozblokowanie 😛 .

#276706 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 521
    • 89 866Postów:

Kumpel miał blokady w roxie, jeszcze na gwarancji, tatuś zawiózł skuter do serwisu i mu tam zdjęli za opłatą 200zł, a gwarancyjke ma dalej.

#276707 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 521
    • 89 866Postów:

No i za tą zgodę co podpisać ma już po wszystkim ;] bo oni potem wcisną,że tłok poszedł bo odblokowany itp ;]

#276708 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 521
    • 89 866Postów:

Hej jeżeli skuter jadacy powyzej 45km/h jest motocyklem i trza prawko na motor to zalozmy ze jade rowerem w miescie gdzie ograniczenie jest do 50km/h a ja cisne 60km/h i mnie namierzą wtedy za co mnie biorą i czy karta rowerowa wystarczy czy muszę mieć przy sobie licencje odrzutowca ? ❓ zawsze mnie intrygowalo to pytanie ^^ heh zastanowmy się tak dla rozluznienia nerwow :]

#276709 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 521
    • 89 866Postów:

Chyba nie jest w polskim prawie napisane ile rower może jechać, więc jedzie ile chce 😀 A jakby złapali na przekroczeniu prędkości to by był mandacik, a jego wysokość zależna od przekroczonej prędkości 🙂

#276710 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 521
    • 89 866Postów:

JacoPL napisał:

Hej jeżeli skuter jadacy powyzej 45km/h jest motocyklem i trza prawko na motor to zalozmy ze jade rowerem w miescie gdzie ograniczenie jest do 50km/h a ja cisne 60km/h i mnie namierzę wtedy za co mnie biorę i czy karta rowerowa wystarczy czy muszę mieć przy sobie licencje odrzutowca ? ❓ zawsze mnie intrygowalo to pytanie ^^ heh zastanowmy się tak dla rozluznienia nerwow :]

Oni na to sraja 😛 Jak stała policja przy drodze i łapała na suszarką to ja zacząłem robić triki na rowerze na głównej drodze. Jechałem na tynie koło i z powrotem. Oni się patrzyli. A jak kiedyś za pier*** z góry to ze 60 leciał a ograniczenie do 50 i za mną jechała w nieoznakowanym. I nic pojechali.

#276711 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 521
    • 89 866Postów:

Speedy napisał:

No niestety muszę zmartwić niektórych z tego co miałem skuter, potem TZR i teraz Apke, to we wszystkich przypadkach po zdjęciu blokad traciło się gwarancją, nawet jak miałem Yamahę z firmowego salonu … 😆

Może czas zmienić salon ? Ja miałem Yamahę Aerox z której mieli mi zdjąć blokady bez utraty gwarancji, niestety przed zdjęciem blokad skuter ukradli. Teraz mam runner’a, przejechane ponad 6000 km, zdjęte blokady, gwarancja jest. Miałem też okazją kiedyś porozmawiać w salonie peugeota z włascicielami salonu. Powiedzieli, że są gotowi zdjąć blokady, gwarancja też miała zostać… Także gwarancja zależy od salonu/serwisu. 2. Wcześniej było pisane że mając prawko można jechać 50 ccm więcej jak 45 km/h. Niekoniecznie bo w dowodzie dalej jest wpisane że jest to motorower i to jest stan faktycznie niezgodny z rzeczywistością. Wtedy skuter tak czy siak jest odsyłany na badania techniczne. A zmiana danych w papierach, tak żeby być to już motocykl jest nie opłacalna. Trudno potem sprzedać skuter, a oprócz tego mamy obowiązkowe przeglądy techniczne (które są de facto dobre póki ktoś ma czas żeby na nie jeździć). BTW. Kolega nade mną się wykazuje maksymalną głupotą, bo nie wiem czy warto się chwalić swoimi głupimi wybrykami na drodze. A za jazdę na tylnym kole nawet rowerem można dostać mandat.

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Kara za odblokowanie skutera
Twoje informacje:

Back to top button