KABELEK W QUANTUMIE

Witam chcialbym sie dowiedziec gdize dokladnie znajduje sie tzw "rozowy kabelek" ktory ogranicza predkosc tylnego kola. Jesli mozecie to zrobcie mi zdjecie gdzie on sie dokladnie znajduje. PS. mam quantuma 4t z 2011r .Z gory dziex

powiedzcie

monek100 napisał:

powiedzcie

W Quantumie GT5 moduł zapłonowy znajduje się na wysokości zamka kufra pod fotelem po drugiej stronie skutera (widoczny po zdjęciu siedzenia wraz ze schowkiem). Tam może być ew. ten kabelek, przy samym module zapłonowym taka "pętelka", kabel różowy wchodzi i wychodzi z tego modułu.

Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

Okej, jeden błąd, on ogranicza prędkość przedniego koła a nie tylnego ;). Pozdrawiam!

Mystek napisał:

Okej, jeden błąd, on ogranicza prędkość przedniego koła a nie tylnego ;). Pozdrawiam!

Wyjaśnij mi w jaki sposób ogranicza prędkość przedniego koła ? No chyba że Twój skuter ma napęd na przód :) - Bzdura. Monek - jeśli taki kabelek w Twoim skuterze jest to magnes w obudowie przekładni liczy liczbę obrotów dzwonu sprzęgła i tym właśnie różowym kabelkiem wysyła info. do modułu CDI który z kolei ogranicza obroty silnika a co za tym idzie TYLNE koło kręci się wolniej niż na odblokowanym. Zobacz czy z okolic obudowy przekładni wychodzi jakiś różowy kabelek lub otwórz obudowę przekładni i zobacz czy w okolicach dzwonu sprzęgła jest jakiś magnes lub czujka.

Mystek napisał:

Okej, jeden błąd, on ogranicza prędkość przedniego koła a nie tylnego ;). Pozdrawiam!

WTF? Przecież silnik skutera napędza tylne koło, więc jakim sposobem może on ograniczać prędkość przedniego koła?

dzieki za info a jeszcze pytanko. czy jak zmienie modul zaplonowy na odblokowany to bedzie to samo co jakbym wyciagnal ten kabelek? czy bedzie lepiej czy gorzej? w zasadzie chodzi mi o v-max tak z 65-70 zeby ciagnal

Wiem tyle że Vaporze 2011 takowy kabel jest między tłumikiem a przekładnią, od spodu prostokątna dziura i wyciągasz.

Siema jest tu ktos ? potrzebna mi pomoc jak najszybsza . Chodzi mi o zippa vege 125 . nie ma tego nigdzie na forum wiec pisze tu . CZy umie mi ktos wytlumacz jak podlaczyc ten gaznik do silnika .? mam problem z tymi kablami ktory do ktorego . Prosze o pomoc bede bardzo wdzieczny

wklejasz te same posty w kilku miejscach i zaśmiecasz forum.....pomyśl trochę !!!! to nie boli !!!