Junak103-2 opinie

Siema ma do was pytanko mam zamiar kupic sobie junaka ale nie moge o nim nic znalesc ☺ Moze od was sie dowiem czy to dobra marka, tanie czesco zamiene i czy latwy do tningu ??

nieduży, prosty chińczyk. Taki sam jak wszystkie inne chińczyki.

A sa z nim jakies awarie czy cos ??

I czy sa tanie rzeczy zamiene

chopie. to jest chiński skuter.
Jest tani w naprawach i zakupie za to nie jest megatrwały. Jeżeli ci się wydaje że bedziesz nim stuntował czy coś to sobie chinola wybij z bani.
Chinole mają dwie konstrukcje - jedna to dwutakt, druga to czterotakt. A reszta to plastiki które wyróżniają poszczególne modele bo konstrukcyjnie pod spodem to jest to samo.
Kosztuje połowe tego co yamaha - i nie bez powodu.

części tanie jak kapusta kiszona:D a i dobre firmowe też dostępne.awarie jak w każdym zależy jak użytkujesz.

Do zwyklej jazdy ale bede chcial go troche podrasowac ☺ i nie wiem czy sie oplaca
A blokady po ilu km sie sciaga ??

Opłaca to rzecz względna,po 1000km można zdiać jak juz jest dotarty

a trochę podrasować - to co masz na myśli?

Zwiekszyc jego osiagi

A możesz coś konkretniej? Tak dopytuję bo mam wrażenie że nie bardzo wiesz o czym mówisz a w efekcie o tym ile to kosztuje.
Bo jak ci się wydaje że drogą do zwiększenia osiągow bedzie ^sportowy wariator^ za 80zł z allegro, ^sportowy tłumik^ za 100zł oraz cylinder za 90zł - to jesteś w bardzo ciemnym lesie.

No nie znam sie bo to bedzie moj pierwszy skoter i dlatego sie was pytam

nie znasz się a tuningować chcesz. nie wiesz czemu nie wiesz po co ale już wiesz że powinienneś. A może przynajmniej wiesz jakie taki skuter ma seryjne osiągi i co ci się w nich nie podoba i do jakich byś chciał doprowadzić przez modyfikacje.

Taki ci dam przykład.
Mój skuter Junaku 607 (ten sam silnik 2T co w tym Junaku 103 2T) na seryjnym cylindrze 50cm przyśpieszał w swoim (tragicznym dość) tempie do około 70+ km/h. Junak 103 jest ciut lżejszy wiec minimalnie lepiej przyśpieszy.
Części którymi zmodyfikowałem silnik (nowe w sklepie) to jest 3 tys zł. To nie jest jakaś hardcorowa modyfikacja - na około 8-9KM. Osiągi się zmieniły na tyle że dość sprawnie przyśpiesza do około 85km/h a potem do 9x km ciężko walczy i nie bardzo ma sens walka.
Oprócz tego cała ta konstrukcja przy 75-80 baaaaaaardzo pływa po drodze, słabo hamuje i opony do takiej jazdy należy wymienić na dzieńdobry.
Pali to od 5.5 w góre a i 7+ nie jest niespodzianką
Do tego trzeba mieć świadomość że to nielegal w każdym przypadku - nawet zdjęcie blokad.
Można zrobić takiego moda taniej... osiągi bedą podobne tylko że wytrzyma to kilkaset kilometrów i się rozleci. Zmienisz gar na taki za 700zł i masz moc. Ale ten gar takiej mocy nie wygeneruje bez odpowiedniego wydechu i gaźnika jak sie już uda to seryjny napę tego nie przeniesienia na koło albo tego nie wytrzyma.
Wiec tak żebyś wiedział na co się porywasz zanim zaczniesz.