Junak 905

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #666805 Reply
    Patryk246
    Uczestnik
    • 6

Witam chciałbym być posiadaczem junaka 905 czy ktoś jest posiadaczem tego motorowery i opowie coś o tym czy się opłaca to kupić?

#666811 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

ale o coś konkretnie pytasz?

#666816 Reply
    Patryk246
    Uczestnik
    • 6

Czy np się coś psuje itp.

#666825 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

każda część sie w końcu zepsuje – zależy od eksploatacji. twoje pytania są tak ogólne że w sumie nie ma na co odpowiadać

#666830 Reply
    No to LU
    Uczestnik
    • 0

Nie widziałem tu jeszcze wpisów nikogo od Junaka 905, więc albo nie ma takich użytkowników na forum, albo są i im się jeszcze nic nie popsuło, a nie bardzo chcą się chwalić samym sprzętem i wymieniać między sobą uwagi eksploatacyjne. Bo rozumiem, że chodzi ci generalnie o opinie i uwagi od użytkowników tego konkretnego modelu?
    *
    Poniżej link do „recenzji”, ale pod nią masz wpisy użytkowników. Dwie opinie dłuższe, obie w plecy…
    https://www.jednoslad.pl/junak-905-ile-jest-warty-nowy-motorower-od-junaka/

#666835 Reply
    Patryk246
    Uczestnik
    • 6

Chodzi mi np czy nie pęka Rama i czy dobrze chodzi skrzynia biegów?

#666836 Reply
    Patryk246
    Uczestnik
    • 6

Dzięki

#666838 Reply
    No to LU
    Uczestnik
    • 0

Tam jest kilka uwag krytycznych odnośnie działania skrzyni biegów, ale nigdy nie wiesz, czy to źle działająca skrzynia, czy może raczej nie zostały poprawnie wyregulowane i poskręcane cięgna (od nowości).
    Co do pękającej ramy… wydaje mi się, że to zasadniczo zależy raczej od użytkownika i tego, co on wyprawia z takim sprzętem (chodzi zarówno o warunki eksploatacji, jak i tuningowanie silnika). Wygląda jak 125, ale to motorower z motorowerowym silniczkiem i osiągami, a nie samolot czy cross-amfibia 🙂
    Tu jest całkiem rzetelna (się wydaje) recenzja, niestety nowego. Żeby wyszukać w necie opinie użytkowników, trzeba by sięgnąć głębiej 🙂

#666839 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

to chińczyk – wiec jednemu chodzi dobrze a drugiemu źle. zalezy jak został przygotowany w sklepie. zalezy czy jeździ po asfaltach czy ktoś upala po lasach i polnych drogach. opinie o 905 są takie same jak o innych chińczykach. z jakiegoś powodu jest tani i od tego nie uciekniesz

#666841 Reply
    No to LU
    Uczestnik
    • 0

Taki bardzo tani to on znowu nie jest, 6K za 50 ccm – całkiem sporo…w tej cenie można mieć nową 125.
    To najdroższa z oferowanych przez Junaka pięćdziesiątek.

#666849 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

ale też chińska 125. Wszystko inne zaczyna sie od 11 tysi. No coś za coś.

#692570 Reply
    John
    Gość
    • 4 484

Witam,dodam własną opinię,wadliwe liczniki,które się kasują.Nagminnie przepalają się kierunki,plastiki żle spasowane,po roku eksploatacji wszystko się rozsypuje.Bardzo niewygodne siedzenie,za te pieniądze nie polecam.

#720195 Reply
    Piotr Machowiak
    Uczestnik
    • 0

Cześć. Mam junaka 905 juz 2lata w tym czasie zrobiłem około 4tyś km i w tym czasie przelapily się kierunkowskazy tylne, skrzynia biegów do regulacji, słabej jakości akumulator, licznik został zmieniony poniewaz w poprzednim zrywały się linki a buły zmieniane w serwisie i przebieg licznika się zerował, w ostatnim czasie problemy z elektryką rozrusznika. Problem tez występuje podczas jakiego kolwiek rozbierania sprzętu poniewaz bardzo ciężko plastiki spowrotem spasować(mieliśmy problem w 2 osoby)

#720612 Reply
    rafal2804
    Uczestnik
    • 1

Junak 905 2020 na wtrysku, przejechane ponad 1800km w 4 miesiące.
    Wady: Słaby akumulator albo ładowanie
    Spore wibracje na około 6tyś obrotów
    Mały potencjał do tuningu wersji z wtryskiem, podobno.
    Kierunkowskazy łatwo rozwalić, 1 wymieniłem
    Wtrysk, Drogie części układu paliwowego i elektryka
    4 bieg nadaje się tylko do jazdy z górki
    Plastiki hałasują, dałem gumowe podkładki na połączeniach i jest lepiej

Plusy:
    Wygląd
    Wersja wtrysk prosto ze sklepu nie ma żadnych blokad prędkości, prędkość do 64km/h na 3 biegu (licznikowe, -5gps), Z górki na 4 biegu 85km/h 11tyś obr.
    Po zmianie przedniej zębatki na 12z motor przyśpiesza na 4 biegu, max około 70km/h.
    Silnik 139fmb który potrafi przejechać bezawaryjnie do kilkudziesięciu tyś. km
    Na siedzenie nie narzekam
    Plastiki bez problemu sam rozkręcałem i skręcałem.
    Tłumik wydaje przyjemny dla ucha głęboki dźwięk.
    Z biegami nie ma problemów.
    Bardzo dobrze trzyma się oblodzonej, zaśnieżonej drogi. Jazda skuterem w takich warunkach to była tragedia, 4 gleby 5 lat.

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Junak 905
Twoje informacje:

Back to top button