Junak 904- łożyska główki ramy i moduł odcięcia zapłonu

Hej wszystkim!

Mam kilka pytań odnośnie mojego Junaka 904 (50ccm, 4T)

  1. Siadły mi łożyska główki ramy, czyli żadna nowość. Zastanawiam się, czy jestem skazany na te oryginalne chińskie, czy może pasują jakieś inne, “markowe”?

  2. Zastanawiam się nad montażem modułu odcięcia zapłonu (moduł odciny, moduł odcinki- jak zwał tak zwał). Chodzi oczywiście o taki, który odcina na chwilę zapłon przy konkretnych, regulowanych obrotach, a nie po odkręceniu na maxa gazu. No i właśnie… Na internetach jest tego sporo. Czy takie coś ma sens i który model wybrać, aby był jak najlepszy efekt?

Dodam aby, że montażem wszystkiego zajmie się mechanik i elektryk, sprawdzony i dobry.

a po co ci taka odcinka?

Wombacie jak się zapewne domyślasz odcine montuje się wtedy gdy masz znacznie zwiększoną pojemność. Przy kontroli się przydaje. Już nie raz musiałbym przegląd robić :wink: Ustawiam na 7 tyś obrotów i więcej jak 50 nie pójdzie. Do tego moduł mam schowany i wypuszczony przycisk pod siedzenie :slight_smile:

ale nikt nie sprawdza Vmax na przeglądzie

Owszem na przeglądzie nie. Ale zdarzyła mi się sytuacja, że Policjant chciał sprawdzić… wiem, że nie miał prawa ale nie miałem nic do ukrycia :wink:

oczywiście że ma prawo. odpowiada wtedy za pojazd i zniszczenia, możesz jego decyzje zaskarżyć do przełożonego ale ma prawo. moga też celnicy i straż graniczna w strefach w których operują

Człowiek prawko ma i nie wie :smiley: Ale sprawdził i stwierdził, że faktycznie jedzie ok 50km/h. A po przełączeniu modułu jedzie te 80-85 gps-owe