Junak 903 Race - opinie.

Witam. Od dłuższego czasu rozmyślam nad zakupem motoroweru. Niedawno pytałem o Kymco K-Pipe , dziś pytam o Junaka 903. Czy ktoś z was posiada ten sprzęt ? Bo przyznam , że bardzo mi się podoba. Wiem , że to czterosuw , taki jak w Zippie Pro 50 , więc super przyspieszenia i osiągów się nie spodziewam. Ale chciałbym się dowiedzieć , jak tym się jeździ. Czy kanapa jest wygodna ? Czy jest tam jakiś schowek (takiego na kask się nie spodziewam , pytam ogólnie). Ten cyfrowy licznik dobrze działa ? Jak z jakością plastików ? Podoba mi się bardzo, więc chyba go kupię , ale chciałbym się dowiedzieć czegoś o nim . Najlepiej od właścicieli tego sprzętu. Ja osobiście widziałem tego Junaka tylko raz w życiu i nie bardzo mnie interesował , więc nie zwróciłem uwagi na wszystkie interesujące mnie szczegóły . Pozdrawiam :-)

Ty chcesz zamiast K-Pipe Junaka?
Junak jest o jakieś 600-700zł drożysz od Kymco! Za tą cenę kupił byś do Kymco tuningowy zestaw 80ccm, który serwis by Ci założył bez utraty gwarancji. Jestem powiem szczerze w szoku.
Jak rajcują cię szlifiery, to nie lepiej zrobić A1 i kupić Hondę CBR?

Dolaczam sie do pytania!

benekpe napisał:

Ty chcesz zamiast K-Pipe Junaka?
Junak jest o jakieś 600-700zł drożysz od Kymco! Za tą cenę kupił byś do Kymco tuningowy zestaw 80ccm, który serwis by Ci założył bez utraty gwarancji. Jestem powiem szczerze w szoku.
Jak rajcują cię szlifiery, to nie lepiej zrobić A1 i kupić Hondę CBR?

Każdy serwis założy mi większy cylinder , bez utraty gwarancji. A Junak podoba mi się bardziej niż Kymco. Zrobić A1 mi się nie opłaca , wolę zrobić A2 po osiemnastce. A na CBR z rocznika 2012 mnie nie stać , a starsze są szpetne i wyglądają jak rower. Junaka mam dostępnego od ręki , i mogę go obejrzeć kiedy będę chciał , w przeciwieństwie do Kymco. I średnio pasuje mi to automatyczne sprzęgło. Poza tym mojemu ojcu Kymco się nie podoba i woli mi kupić Junaka. A Junak cieszy się raczej dobrą opinią na tym forum. A rama jest tam porządna , a nie jakaś z rurek. Sam widziałem .

Twoja kasa, Twoje wybory.
6tys. zł za chiński motorower! Rozbój w biały dzień! I te częste drogie przeglądy gwarancyjne, limit kilometrów w czasie gwarancji. Masakra.
Za 6tys. zł miałbyś 2-3 letnią Hondę CBR, albo CBF, Albo Yamahe YBR.

Yamaha YBR 125 - 2011r - 6tys.zł
http://otomoto.pl/yamaha-ybr-125-M3758208.html

Na ale może się Tacie nie podobać.

Podobno przeglądy w Junaku są tanie . Nie pisałem że kupuję K-Pipe na 100 %. A jak mam dać kilka stów mniej za motorower który mi się nie podoba , to ja wolę doinwestować. A czytałem o tym Junaku same dobre rzeczy. Podobno plastiki są bardzo dobrej jakości , nie trzeszczą , nie ma wibracji na wysokich obrotach. A YBR , CBF i CBR mi się kompletnie nie podobają.

@matol1798

1. Nie każdy serwis założy Ci większy cylinder z gwarancją, właściwie to rzadko który importer stosuje taką praktykę.

2. A z czego są ramy jak nie z rurek?

3. Właściwie się zdecydowałeś, opinie przestudiowałeś, czego jeszcze oczekujesz?

matol1798 - ja Ciebie nie rozumiem. Na Hondzie CBR, Yamaha YBR wzorują się wszyscy producenci motorowerów, dążą do tego by ich dizajn był do tych motocykli jak najbardziej zbliżony

Piszesz, że Honda CBR CI się nie podoba, a tymczasem ten junak 903 imituje tą Hondę, chce ją naśladować :-) To co Ci się w końcu podoba?
Zeby nie było niejasności - zdjęcie u góry - to junak, zdjęcie niżej to Honda.
Widzisz jakieś podobieństwo?
Pamiętasz, pisałeś że nie chcesz czegoś co udaje coś czym nie jest. Jak myślisz, co udaje ten Junak?

Mówiłem o starej Hondzie. A rocznika 2012 nie dostanę za 6000. Rama jest taka jak w CBR 2012 . Nie jest z rurek , tylko z jakichś czworokątnych profili stalowych. Poczytałem opinie , ale jest ich mało , a wiem że na tym forum jest kilku posiadaczy tego Junaka. Chciałem posłuchać ich zdania na temat tego sprzętu. No cóż . Muszę poczekać na test tego Junaka na skuterowo :-)

No to niech się wypowiedzą... Sam jestem ciekaw ich opinii.

Ja również :-) Dlatego założyłem ten temat :-)

Kup sobie rometa rr 50 podobny a dobry jak na chinczyka

martin1996a napisał:

Kup sobie rometa rr 50 podobny a dobry jak na chinczyka

No już lecę kupić :-) . Junak jest lepszy jakościowo od Rometa. Poza tym i tak nie podobają mi się podróby starej Hondy CBR :-D

Junak chyba ostatnio nieco wyróżnia się na tle chińskich importerów.
Odważnie wprowadza na rynek coraz to bardziej dopracowane modele.
Doszli może do wniosku, że warto stawiać na jakość. Niestety za tym idzie wyższa kwota oferowanych produktów.

No dokladnie

Chlopaki, jedno mnie dzwiwi ze na stronie producenta wystapuje tylko w kolorze czerwono-bialym a na zdjeciu powyzej jest w kolorze pomaranczowym. Tak samo na filmach chocby tym z Skuerowo.com. Co wy o tym myslicie, sam osobiscie bralbym pomaranczowego ale takiego nie ma!O co chodzi prosze odpowiedzcie!

To tak wygląda na zdjęciu. W rzeczywistości , ten pomarańczowy jest czerwonym :-)

Pomarańczowy był najpierw a później go chyba wycofali. I dali czerwony.

norbi1551 napisał:

Pomarańczowy był najpierw a później go chyba wycofali. I dali czerwony.

Nie, nie Kolego. Sam pytalem sie wlasciciela moim zdaniem pomaranczowego Junkersa a on odpisal mi ze on jest czerwony.

Tutaj masz filmik sam ocen:http://www.youtube.com/watch?v=MIzXHQM4Vlo

To akurat jest najmniej istotna kwestia. Jestem ciekaw jak się jeździ tym Junakiem :-)