Junak 902 wskazówka paliwa

Mam problem ze wskazówką paliwa jet cały czas na full chociaż nie mam tyle wachy i nawet gdy odepne kostke to nie opada lecz opada ona jak zrobie zwarcie w kostce i po podłączeniu cały czas full mógłby ktoś podpowiedzieć co i jak zrobić jak powinny być podłączone kabelki od wskaźnika paliwa jakieś zdj

Z góry dzięki😀

czyli masz zwalony czujnik w zbiorniku. skoro z czujnikiem jest full i bez czujnika jest full tzn że czujnik pokazuje tak jakby go nie było

Hmmm dziwne zachowanie. Po odłączeniu kostki nie powinien pokazywać nic. Zasada działania takiego wskaźnika jest prosta. Wraz ze spadkiem rezystancji wskazówka podnosi się a wraz ze wzrostem opada. Co mnie dziwi to fakt, że po odłączeniu kostki wskazówkę masz na full mimo, że licznik nie dostaje żadnego sygnału… u mnie po odpięciu wskazówka jest na dole a zasada działania czujników jest taka sama.

tak powinno teoretycznie być że dopiero pełne zwarcie do masy powoduje skok na full wskaźnika. ale może tym cudzie zrobili to odwrotnie

A ktoś z was ma takiego junaka i mógłby na pv wysłać zdj jak powinno być podłoczone te trzy kabelki do licznika bo może poprostu coś jest źle podłączone

No niestety producenci mają różne wariacje związane z podłączeniami a schematu nie mogę namierzyć. Musisz mieć 3 przewody, 1 przewód to zasilanie, drugi masa a 3 sygnał zapewne masowy na czujnik pływakowy

Szumek811
Tylko że ja mam 2 kable czarne 1 żółty i jeden zielony

Czyli masz 4 przewody do wskaźnika paliwa ?

No więc tak jest to czujnik o obwodzie zamkniętym jeżeli nic nie jest podłączone to faktycznie wskaźnik wskazywać będzie full. Musisz wymienić czujnik poziomu w baku i powinno być ok. Nie jest to wina ani kostek ani przewodów, zmień tylko czujnik bo on w tej chwili nie zamyka obwodu, nie wytwarza rezystancji w obwodzie więc wskazuje full.