junak 902 czy opłaca się go kupić ?

zastanawiam się nad kupnem junaka 902 czy go warto kupić za tą cenę i jakie są opinie on nim z waszej strony ? i czy się nada na drogi publiczne oraz "polne" ? proszę o podpowiedzi z góry dzięki :)
tak on wygląda ( jak by co ) http://www.junak-wroclaw.pl/index.php?supermode=gallery_view&previewm=1&a=902&image=120320114344_2.jpg&screenres=1280-800

dane techniczne znalazłem więc pokarze może wtedy będzie wam łatwiej go skomentować :)
junak :
model: 902
pojemność: 49 ccm
rodzaj silnika: czterosuwowy
prędkość maksymalna: 45 km/h
moc: 3,5 km
rozruch: elektryczny i nożny
hamulec przód: tarczowy hydrauliczny
hamulec tył: bębnowy mechaniczny
rozmiar opony przód: 2.75 - 18
rozmiar opony tył: 110 / 90 - 16
wymiar dł. / szer. / wys. (mm): 1970 / 750 / 1120
masa własna (kg): 96
ilość miejsc: 2

każdą odpowiedz o nim rozwarze szczegółowo :)

dane techniczne znalazłem więc pokarze może wtedy będzie wam łatwiej go skomentować :)
junak :
model: 902
pojemność: 49 ccm
rodzaj silnika: czterosuwowy
prędkość maksymalna: 45 km/h
moc: 3,5 km
rozruch: elektryczny i nożny
hamulec przód: tarczowy hydrauliczny
hamulec tył: bębnowy mechaniczny
rozmiar opony przód: 2.75 - 18
rozmiar opony tył: 110 / 90 - 16
wymiar dł. / szer. / wys. (mm): 1970 / 750 / 1120
masa własna (kg): 96
ilość miejsc: 2

każdą odpowiedz o nim rozwarze szczegółowo :)

Po stylu pisania, i użytych charakterystycznych sformułowań, odnoszę wrażenie, że kolego już na tym forum, ale pod innym nickiem pytałeś się o tego junaka, chyba się nie mylę, prawda? Już wówczas, ktoś Ci radził, byś używał opcji "edytuj" zamiast zaśmiecać forum kolejnym wpisem.
Użyj też opcji szukaj, jest mnóstwo wątków o tym junaku, znajdziesz tam wszystkie wyczerpujące odpowiedzi na pytania, które cię nurtują...

LwG

nie ja dopiero pierwszy raz jestem na tym forum bo wczoraj kolega mi powiedział że można tu wyszukać wiele ważnych informacji :) więc sory za błędy ale dopiero obczajam tom stronkę :)

Ja ci go polecam sam go posiadam .

szymoon90 a długo go masz i jak się sprawdza ?

Ile masz do wydania? Może znajdziemy coś lepszego ;)
Ile ważysz, jaki wzrost, czego wymagasz od maszyny, jak i do czego będziesz jej używał? Więcej miasta czy trasy? Wolisz coś szybszego, czy ekonomiczniejszego? Stylowego czy praktycznego?

ja mam do wydania do ok. 4,5 tyś. warze 66 kg . wzrost 1,64. chciałbym żeby był motorowerem do jazdy na szosie ale też w terenie się sprawdzał oszczędny ale też nie za wolny. i najlepiej by było jak by on był nowy oraz wytrzymały (chociaż te 3 lata żeby wytrzymał) :) i dziękuje za wszelką pomoc

amator napisał:

ja mam do wydania do ok. 4,5 tyś. warze 66 kg . wzrost 1,64. chciałbym żeby był motorowerem do jazdy na szosie ale też w terenie się sprawdzał oszczędny ale też nie za wolny. i najlepiej by było jak by on był nowy oraz wytrzymały (chociaż te 3 lata żeby wytrzymał) :) i dziękuje za wszelką pomoc

Kup sobie routera ws 50 a za resztę kasy kup sobie słownik ortograficzny :-)

Kymco Nexxon - nówka za 4200zł - za pozostałe 300zł tuning do 80cm3 - wtedy masz szybki dynamiczny markowy motorower, który poleci 90km/h - realna prędkość. Pali 2,2L/100km. Następca kultowej Hondy Cub, oryginalny silnik Hondy - Kymco renomowana Tajwańska firma wykupiona przez Hondę. Ten motorek spokojnie pojeździ 10 lat bez dłubania w nim.
Dwa regulowane amortyzatory, dwa świetne hamulce tarczowe. Nexxon jest bezkonkurencyjny w swojej klasie i niewiele droższy od chińskich zabaweczek, których żywotność obliczona jest na kilka zaledwie sezonów.
Autor wątku ma dopiero 13 lat, więc jeszcze się trochę w języku polskim podszkoli :-)

Pierwsza gimnazjum i tak oczywisty błąd ortograficzny? Jego babka od polaka by się załamała :-)

dzięki za propozycje ale mam chrapkę na tego junaka nie wiem czemu :)

Junak jest w cenie nowego Kymco Nexxona - ale między nimi jest przepaść jakościowa. Twoja kasa, Twój wybór.
Jak to mówi stare indiańskie przysłowie? Polak mądry po szkodzie? Według mnie taki nowy junak powinien być w cenie do 2tys. max. Ja nigdy bym więcej za takiego nowego nie wydał...

I chciałbym się dowiedzieć o opiniach o junaku 902 bo się za zastanawiam czy to co chinskie zawsze musi być badziewne :) jak wiecie coś o nim albo jesteście jego posiadaczami to piszcie :)

Ma dość dobre opinie. Trwałościowo jest nawet znośnie, a co do osiągów to wiadomo że niezbyt wysokie bo to 4T.

http://forum.scigacz.pl/about63650-0-asc-0.html
Cała prawda o junaku - długi wątek na jego temat

Benekpe młodzież teraz na typowy motorower się nie skusi, co innego ścigacz czy streetfighter w 50ccm :-) albo jeszcze lepiej chopper :-). Takie czasy.

Wg. mnie- zdecydowanie za drogi.

Mogę coś od siebie powiedzieć bo miałem Nexxona i wcześniej dwa chińskie skutery. Nexxona po jakimś czasie sprzedałem mojemu koledze z roboty, który non stop nim jeździ do roboty - ma ok. 7km do pracy. Zarówno ja jak i on złego słowa nie możemy powiedzieć o tym Kymco. Ja do roboty przy dobrej pogodzie dojeżdżam Hondą CBF 125. Kilkanaście razy wybraliśmy się na wspólne wypady tak do 100km. Powiem jedno, Nexxon mało kiedy ustępował Hondzie. Dynamiczny, szybki motorek, który może wyglądem nie powala, ale za to nie udaje niczego czym nie jest.
Lucek71 - to właśnie dla młodocianych amatorów jednośladów skierowane są oferty chińskich producentów. Niedociągnięcia jakościowe nadrabiają nowoczesną stylistyką i dizajnem.
Jak bym miał wybór za taką samą cenę kupić Kymco Nexxona czy Junaka, ani przez minutę bym nie miał wątpliwości co wybrać.
No ale każdy ma inne oczekiwania i preferencje. Nie każdemu zależy na jakości. To tyle z mojej strony w tym temacie. Starałem się doradzić najlepiej jak mogłem. Pozdrawiam.

LwG