Junak 901 Sport - gaśnie po energicznym dodaniu gazu

Witam mam problem z Junakiem 901 sport przy energicznym dodaniu gazu gasnie. Regulowalismy go nic to nie dalo mniejsza mieszanka badz bogatsza bez roznicy. I niektorzy mowia ze to jest 50cc i ma zwezke przy gazniku i i po to zeby go nie 'piłowac' ale tata mowil ze nie ma zadnej zwezki i mechanik mowil ze to 50 cm i on poprsotu tak musi byc i juz. Ale ja juz sam nw. Jeszze inni mowia zeby iglice przestawic czy cos takiego. Prosze o pomoc. Przepraszam za błedy i brak polskich znakow ale pisze z telefonu. Dziekuje i Pozdrawiam.

To nie skuter że ma pomkę przyspieszającą, tutaj każdy tak się dławi :)

Rozumiem i dziejuje :)
Czyli wyregulowac tego sie nie da i to poprsotu tak juz jest poniewaz to 50cc tak? Pytam poniewqz niektore osoby mowia zebym zmienil mechanika i ze wyrzucilem hajs w bloto za regulacje bo nie wyregulowal bo sie dlawi

ale on sie nie dławi tylko wręcz gaśnie.Przydławienie się, chwila "zastanowienia" się silnika gaźnikowego (zwłaszcza takiego o małej mocy) przy gwałtownym otwarciu przepustnicy to norma - ale gasnąć nie powinien.
Na luzie się to da eliminować gasboxem i regulacją a na biegu... coż.. trzeba pokochać zjawisko bo silnik obciążony skuterem nie wkręci sie tak natychmiast jakby na to wskazywała manetka. Jakby był odpowiednio mocny to co innego - poderwało by go albo wyrwał do przodu, przy napędzie paskiem trochę by to zamortyzował "gumiasty" pasek mający poślizg. A przy łańcuchu - gdzie spięcie jest na sztywno to jest jak jest.trzeba przytomniej operować gazem adekwatnie domozliwości silnika.

No gasnie prawda. No ja sie pogodzilem z tym ze tak ma byc. Ale dla pewnosci chcialem ske zapytac czy to tak ma byc czy to jest cos zlego z nim. Dziekuje wszystkim za odpowiedzi. I rowniez czekam na wiecej odpowiedzi :)