Junak 901RS – porady w sprawie blokad i ewentualnego tuningu.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Tuning Junak 901RS – porady w sprawie blokad i ewentualnego tuningu.

Ten temat zawiera 35 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 5 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 36 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Herosses
    Użytkownik

Tak,wiem,że było pełno tematów dotyczących odblokowywania,ale tego jest za dużo i większość o skuterach.Dzisiaj zostałem upokorzony przez 2 dwusuwowe skutery.Byłem spytać się w serwisie ile kosztowałoby odblokowanie,ale jak odpowiedziałem ile jedzie(60km/h z drobnym hakiem)to powiedział,że jest odblokowany.Problem w tym,że on się strasznie powoli zbiera.Tata twierdzi,że on nie może być odblokowany.Czy „serwisant” ma rację?Jakie blokady mogą być?Słyszałem o module zapłonowym(ale mój nie odcina zapłonu nigdy),o blokadzie w gaźniku,za małych dyszach w gaźniku,małym wlocie/filtrze powietrza i zwężką w wydechu.Moje pytanie-czy ktoś już kiedyś odblokowywał to „cudo inżynierii” i czy serwisant miał rację?

Zdjęcie profilowe Kristop
    Kristop
    Użytkownik

A co ty chłopie wymagasz od 50ccm w 4T wsadzonym do 120kg motóra?:)
    Dużo to nie pojedzie. I blokad na 100% niema.;)

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Zdjęcie profilowe Xrace123
    Xrace123
    Użytkownik

Witam :).
    Jestem posiadaczem Moto 2t jak i 4t :).Sam kombinowałem z tuningiem 4t
    mam Junak 901 🙂 .Tego zwykłego :). Każdy mi mówił że to nie ma blokad, ale uparłem się i 1 rzeczą jaką zrobiłem to odkręciłem cały wydech 🙂 . I u mnie blokada była na przelocie była to nie wielka zwężka :). Ale po usunięciu blokady moto poprawił się nie mówię że dużo ale jednak była rożnica w v-max . Natomiast co do mocy i przyspiezenia poodblokowaniu tego tłumika było czuć znaczną różnicę :). Więc myśle że u cb też pewnie jest ta blokada Albo na przelocie albo masz zawirowywacz spalin 🙂 . Bo mi w serwisie mówili też to samo że nie mam blokad a to takie pitolenie 😛 .
    Ale powiem ci że na długo ci to nie wystarczy. ;/.
    Ja mam w Swoim Oryginalny zestaw 80 ccm nie żaden chińczyk :).
    + odblokowany tłumik
    +Stożek koniecznie gąbka 🙂 .
    Wtedy jest trochę mocy 🙂 .Nie będziesz się już wtedy musiał wsytdzić :0. Ja swoim po trasie 95 km/h leciałęm 🙂 .

Zdjęcie profilowe Xrace123
    Xrace123
    Użytkownik

Co do tego tuningu … Dużo tu tego nie jest ;/ :
    -Zestaw 80 ccm
    -blokada z tłumika
    -filtr powietrza gąbka
    -Większy gaznik bądz większa dysza 🙂 .
    -zębatki na przyspieszenie lub v-maxa no jak kto woli 🙂 .
    -Możesz też go przestawić na iglicy na v-maxa albo przyspieszenie
    (Tak jak z zębatkami 🙂 ) . LwG

Herosses
    Użytkownik

@xrace123 mówisz o zwężce w wydechu na przelocie.Co to dokładnie jest ten przelot,które miejsce w wydechu?I jak tą zwężkę trzeba było usunąć?

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Kristop
    Użytkownik

Jaka znowu zwężka??? Tłumiki w 4T są nieblokowane. Jakby była jakaś blokada, to silnik natychmiast robiłby się gorący od niedostatecznego usuwania spalin.
    Co innego 2T.

Kristop
    Użytkownik

Xrace123 napisał:
    Ja mam w Swoim Oryginalny zestaw 80 ccm nie żaden chińczyk :).
    + odblokowany tłumik
    +Stożek koniecznie gąbka 🙂 .
    Wtedy jest trochę mocy 🙂 .Nie będziesz się już wtedy musiał wsytdzić :0. Ja swoim po trasie 95 km/h leciałęm 🙂 .

A wg czego te 95km/h?

Do autora: mój ws50 leci te 60, mimo że jest lżejszy od twojego (za to ja cięższy od cb;)). A max. wskazanie licznika na prostej to 75km/h (ale to jest zafałszowane przez wibracje silnika). Więc jak ja nie mam blokad i lece podobnie do twojej prędkości, więc to tylko słaba moc silnika.

Założe się że na 4 strasznie mało mocy ma. To właśnie przez wage;)

Sorry za zawiły wątek;)

Herosses
    Użytkownik

A znacie jakies strony/sklepy internetowe,w których mogę kupić jakiś bardziej sportowy wydech?Albo czy możecie mi polecić jakiś wydech?W serwisie mi powiedzieli,że ten mój tłumik ma katalizator i jeszcze „dziurka” jest mała w tym tłumiku,bo to jest oryginalny z 901rs(z 1cm ma),więc najpierw tłumik,potem zabawa z gaźnikiem.

Zdjęcie profilowe serafinq
    serafinq
    Użytkownik

Możesz tam wsadzić każdy tłumik: leo vince , akrapovic itp.

Oczywiście nawet w tańszych wydechach licz się na wydatek 300-400zł,

Katalizator? pierwsze słyszę…, niewiem co chcesz osiągnąć tym tłumikiem bo może 5km/h będzie więcej (jeśli 😉 ).

jeśli chcesz moc to zainwestuj w 80/110 lub 125ccm, bo żaden tłumik, dysza czy inny gaźnik nieda ci więcej niż 10km/h i oczywiście dalej będzie taki „mulotwaty”

Romet 767 (2007r) Przebieg- 20605km cylinder 72ccm (spoczywaj w spokoju)
    Zipp pro 50 (2012r) Przebieg- 12370km cylinder 125ccm Loncin

Serwis Skuterów, motorowerów i quadów!
    „Naprawmoplik.pl” działamy w mikołowie okolice katowic
    Dla użytkowników skuterowo.com specjalne ceny!

Herosses
    Użytkownik

Tłok i cylinder odpadają.Jakieś konkretne propozycje?

PS: A od oryginalnej 901’ki?
    wwww.morettiparts.pl/produkty/szczegoly/kod_T%C5%81UMRSP24TFOS000

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 36 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie