Junak 901 problem z prędkością

Witam!mam problem ze swoim junakiem.dokladniej chodzi o to że zmieniłem mu pojemność na 72 ccm i na orginalnej zębatce 13z jedzie 70km/h przy 8500 obrotów a mam drugą zębatke 16z na której jedzie też 70km/h tylko że przy niższych obrotach.wiec zmiany nie ma w sumie żadnej.a najgorsze jest to że przy pojemności 50 ccm jechał 65 km/h na zębatce 13z.dodam że tyłu mam 47z.i tu moje pytanie co mam zrobić żeby te osiągi były lepsze bo coś napewno nie gra skoro nie ma prawie różnicy w prędkości.

Sprzedaj i kup 500ccm...
*
Czego się chłopie po 50 spodziewasz? 70 nie da ci prędkości, lecz lepszą dynamike, i wyższą prędkość przy niższych obrotach.

Weź dwa słoiki. Do jednego nalej 1/4 szklanki wody plus łyżkę stołową, do drugiego 1/2 litra wody. Następnie ustaw koło siebie, przypatrz się uważnie i zdaj sobie sprawę, że przeciętne motocykle o silnikach z pojemnością drugiego słoika osiągają Vmax ok 160km/h. Ty zaś wymagasz, żeby pizdractwo z pierwszego słoika szło setą.

Nie chodzi mi o prędkości bóg wie jakie tylko żeby jeździł w granicach 80 km.bo szwagrowi wstawiłem większą zębatke o 2 zęby od orginalnej i na 50 ccm z 65km/h leci mu teraz 80km/h.a ma tylko zippa pro 50.

swiezak1 ale pro ma całkiem inne opory powietrza bo to ala ścigacz,żeby twój szedł tyle samo to musi w to włożyć więcej siły.
Jedyne co możesz zrobić to dać gaźnik 22 z króćcem i zębatkę tył mniejszą [ja mam 41z]