Junak 901 czy Kymco Nexxon?

Witam wszystkich,
przymierzam się do kupna skutera/motoroweru i póki co najbardziej podobają mi się te dwa wymienione w tytule. Mają duże koła, co podobno przydaje się przy dłuższych trasach (ale i tak maksymalne jakie planuję to 60km).
Która maszyna lepiej by się sprawdziła przy moich 175cm wzrostu i prawie 65kg wagi? Do tego fajnie jakby dało się jeszcze czasem przewieźć drugą osobę o podobnych gabarytach ;)
Cena w okolicach 4 tysięcy. A może macie inne propozycje?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

W tej kwocie Kymco Nexxon jest najsolidniejszym sprzętem.

Nie lubię się powtarzać, ale napiszę kolejny raz coś o Nexxonie z racji tego, że byłem jego szczęśliwym posiadaczem.
Z natury z dystansem i bez emocji podchodzę do wszelkich zakupów. W przypadku Kymco Nexxona było podobnie. Przez wiele tygodni biernie śledziłem fora internetowe, szukając optymalnego wyboru przy zakupie motoroweru. Mając już jakiś mglisty zarys tego czego szukałem, zwróciłem się na tym forum w końcu o radę przy wyborze. W natłoku wielu sprzecznych rad, potrafiłem wybrać te, które obiektywnie podchodziły do moich oczekiwań. Głównie za radą kolegi Michała w końcu zdecydowałem się na zakup Nexxona. Sprzęt salonowy, wyprzedaż rocznikowa. Od razu tuning do 80ccm w salonie bez utraty gwarancji.
Powiem tylko krótko. Na przestrzeni wielu lat, użytkowałem zarówno chińskie skutery, tajwański motorower, oraz japońskie motocykle.
Kymco Nexxon wyróżniał się znakomitą jakością wykonania, użytych materiałów, trwałością oraz osiągami. Jednostka napędowa w tym motorku, to kultowy silnik Hondy Cub - inny od pozostałych podobnych używanych i montowanych w chińskich pojazdach. Dlaczego inny? Bo jako jedyny jest kontynuacją legendarnego silnika Hondy, przy produkcji zastosowano tak samo dobre materiały i w oparciu o ten sam reżim technologiczny i jakościowy. Wszyscy wszak wiemy, że Kymco od lat produkuje dla Hondy silniki, kooperuje z tą firmą.
Do niedawna Nexxon jako jedyny posiadał komplet hamulców tarczowych - przód i tył - te hamulce są niesamowicie efektywne.
Podsumowując. Nexxon jest dynamicznym, szybkim (po tuningu), niesamowicie oszczędnym, trwaym i bezawaryjnym pojazdem. Jego dizajn wynika z potrzeby kontynuowania linii legendarnej Hondy Cub, jako jedyny okrzyknięty został na świecie jej następcom!
Czegóż trzeba więcej od motorowera?
Gdybym kolejny raz miał wybierać, wybrał bym znowu Nexxona, bo to naprawdę udany model, uniwersalny, nadający się do codziennej jazdy po mieście i poza miastem.
Ten motorower nie zawiódł mnie nigdy(a teraz kolegę z pracy, który śmiga nim co dziennie), nigdy nie odmówił posłuszeństwa, zawsze palił na dotyk. Po przejechaniu już ponad 20tys. kilometrów, nie odkręciła się w nim żadna śrubka,nie popękał żaden plastik. silnik jest na tyle mocny, że pomimo założenia większej zębatki zdawczej, kolega rusza z miejsca od razu z drugiego biegu, na prostej spokojnie rozkula się do 90km/h.
Tyle odemnie. Pozdrawiam.

dziękuję za odpowiedzi :)
czyli jednak Kymco. Na wiosnę będzie w sam raz.
pozdrawiam.

Poluj już jesienią. Ludzie będą pozbywać się sprzętów, możesz trafić fajną okazję.

Właśnie, podpinam się pod temat. Jak to jest z zakupem jesienią? Ceny są o wiele niższe od tych sezonowych? Planuję kupić jakąś używkę tak do 2tyś zł.
Wiadomo nówki też są tańsze od tych wystawionych w sezonie. Ilu procentowo są tańsze poza sezonem?

Na jesień jest zatrzęsienie ofert sprzedaży. Sezon się w zasadzie kończy, za chwilę motorki będą starsze o rok - więc wszyscy, którzy chcą sprzedać maszyny chyba bardziej wybierają jesień.
Wówczas, w natłoku tak wielu ofert można trafić jakąś okazję, ewentualnie wynegocjować dobrą cenę, bo łatwiej wtedy kupić aniżeli sprzedać moto.

a gdzie najlepiej szukać podobnych ofert? Tutaj na stronie, allegro, otomoto..? Więcej pomysłów nie mam :P

Zdecydowanie portale aukcyjne, tablica.pl - coś w okolicy zamieszkania, by móc zweryfikować faktyczny stan techniczny.