Junak 806 - wasze opinie

Cześć! Ostatnio zastanawiam się nad Junakiem 806 (50ccm). Widziałem test skuterowo i względem designu jestem pod wrażeniem. Teraz moje pytanie. Jakie są wasze opinie na temat tego jednośladu?

będzie ciężko. ale coś mało o nich złego słychać wiec chyba nie tak tragicznie. z drugiej strony one wszystkie są nowe na rynku

Siema jestem nowy widzę temat przestarzały --> ( ostatni wpis), mam pytanko waham się pomiędzy kupnem nowego 806 2T (50cc) a 607 2T (50cc) przy czym podkreślam mam 186 cm 95 kg skuter będzie służył do roboty i na wycieczki w pobliżu, bez pasażera co wy na to pilnie czekam za mądrą odpowiedzią --> (wszystkie za i przeciw)

no troche porównujesz kuśkę do palca:D
806 to spotowy skuter chłodzony cieczą,a 607 to duży[jak na 50] miejski i wydony ''krażownik''
jak latasz sam to 806 o ile ci będzie na nim wygodnie bo o 11cm krótszy od 607.
608 lepszy technologicznie i ładniejszy jek sie zmieścisz to on.

a jaki silnik ma 806 chłodzony wodą? co tam za cudo siedzi?

http://allegro.pl/junak-806-2t-50-ciecz-warszawa-raty-wysylka-okazja-i5857038493.html
Prawdopodobnie to co u ciebie tylko z zestawem na ciecz jak u mielocha w standardzie.

Teraz się doszukałem (rok temu nie było). Silnik to 1PE40MB czyli z rodziny klonowatych 1PE40QMB. Więc chyba najbliżej mu do tego z Yamahy jog-R (2T LC)

Tak myśle czy krupka na taki nie namawiać bo wydaje się calkiem konkretny sprzet za rozsądne pieniądze.

No... by był kłopot z bańki, a to ^włoskie^ malowanie, to nawet powinno Krupkowi pasować :-)
Tylko on będzie cięższy od tej maszyny :-))))))))))))

No zaje...... mi się podoba taki czerwony ferrari:D

Lekkie i mocne. Można odrobinę podkręcić i będzie rakieta :-)

brałem pod uwage tą opcje z linku powyżej bez cieczy lub http://allegro.pl/junak-607-608-vintage-609-806-myslowice-50cc-i5952215979.html (2T) ale teraz do dylematu który model doszedł problem opinii serwisu z Wawy ponoć sprzedać sprzedają sprzęt dobry lecz gdy chodzi o naprawę gdyby coś się zdarzyło to następuje katastrofa. Z tego co zrozumiałem od was lepiej brać 806 bo technologia lecz mniejsza wygoda niż 607 ( o wygląd specjalnie mi nie chodzi)

A skąd jesteś,bo jak nie z wawy to serwisujesz w najbliższym sobie serwisie junaka więc problemu nie widze,brać na cieczy bo twardszy:)

wlkp. czyli jak zamówię nowego z punktu w Wawie jest gwarancja na 2 lata lub 6 tys przebiegu to mogę tak po prostu jechać do innego autoryzowanego serwisu junaka (np.Łódź) pokaże im gwarancje i nie ma problemu nie będą mnie odsyłać do punktu z którego gwarancja wyszła --> Wawa..?

Tak najbliższy autoryzowany serwis i Ci nie odmówia bo koszą za to nie malu hajs:) a dokładnie skąd w tym wlkp?Turek.koło.a i możesz zadzwonić na Modlińską to ci powiedzą gdzie najbliżej bo muszą mieć mapę autoryzowanych serwisow skoro sa jednym z nich

jest na stronie Junaka lista punktów.

O widzsz,co ja btm bez Ciebie zrobił:)
http://www.junak.com.pl/dealerzy/15/wielkopolskie/

a co powiecie o 608 bo wydaje mnie się że ten 806 to chyba za mały na mój wzrost wagę i raczej głównie technologia za nim przemawia a nie wygoda praktyczność bezpieczenstwo...:>

608 jest ciut mniejszy (kanapa) od 607. Mechanicznie to jest to samo

może kombinuje za bardzo ale zipp quantum r w porównaniu do 608 jak wypada...?? bo chyba będąc dużym chłopcem muszę patrzeć raczej na te sprzęty powyżej 100 kg a nie poniżej -->806 Z góry dzięki za jakiekolwiek zainteresowanie, info