Junak 806 70cc 2t skuter gaśnie podczas jazdy i nie chce odpalić

Witam mam problem ze skuterem dojść dziwny wymienione 600km temu nowy cylinder kompletny na 70cc, po wymianie zaczol się problem z tym że gaśnie w trakcie jazdy jak jadę 50km/h nie gaśnie jak przekracza jadę 60km/h zgaśnie mi i nie chce odpalić a jak odpali to ciężko trzeba się na męczyć. Wczoraj miałem sytuację że zrobiłem jak zawsze jakieś 30km prentkoscia 50km/h i przed samym domem przyspieszył do 60/65km/h i mi zgasł nie chciał wogole odpalić dziś rozkrecilem WYCZYSCILEM gaźnik zmieniłem dysze na 80 po meczypem z 10minut kopia i odpalił chodzi ale nie rozwiązałem problemu i tak według mnie to nie przy cz yna gaźnika był czysty jutro zmienię cewke z fajka ale nie wiem czy to pomoże jak myślicie w czym tkwi problem ze gaśnie powyżej 50km/h? Dodam że blokady ściągnięte w serwisie jak kupiłem jest wbite w książkę.

Tłok Ci nie puchnie ?

wg mnie też to kwestia puchnącego tłoka

W jaki sposób gaśnie ? Silnik zatrzymuje się nagle ? Jak masz wtedy odkręconą manetkę gazu to mimo otwarcia przepustnicy obroty spadają ?

Gaśnie w taki sposób jak bym go zgasił kluczukiem manetka odkrecona na 50km/h jest w pozadku odkrecona powyżej połowy gazu osiągamy 60km/h i gaśnie jak by odcielo prąd kopka chodzi normalnie kręci też normalnie a palić nie chce. Robił mi tak 2czesniej zatrzymałem sie odpaliłem i jechał dalej teraz nie chce tak palić.

klasyczne objawy puchnącego tłoka (tzn najcześciej). Równie dobrze to może być przegrzewający się moduł zapłonowy lub przegrzewająca się cewka - ale ja bym zaczynał od pomiaru kompresji.
Jeżeli to puchnie tłok to pomiar powinien pokazać poniżej 7 bar. Albo wykręcić świece i popatrzeć do cylindra - powinny być ślady uszkodzeń na gładziach. Tu by się endoskop przydał nawet taki za 30zł do smartfona

Moduł zaplonowy mam 3szt jeden oryginalny a dwa odblokowane na każdym z nim gaśnie tak samo cewka przyjdzie mi jutro sprawdzę też, jak to tłok to co polecacie jakiej marki żeby to wytrzymał?

to jest nie tyle kwestia marki co regulacji. ale takie zestawy cylindrowe za 80-170zł to może być loteria nawet mimo prawidłowej regulacji i prawidłowego docierania

Power force dobra marka? Czy znacie jakieś inne drogie i ta ie to proszę podpowiec.

power force to chińczyk z tych “aspirujących” do klasy niby lepszych ale to chińczyk i to dość budżetowy. z podobnych jest motoforce (seria eco i chyba sport). natomiast jako zamiennik serii w zupełnosci wystarcza a nie są na tyle mocne żeby trzeba było wymieniać wał czy łozyska. Ale wiem że jest jakis powerforce co do ktorego deklarują moc około 10KM. I tu już by sie nalezało o wał i osprzet martwić. Ale nie znam nikogo kto ma taki cylinder i jak to w naturze wygląda.

Taki nastepny schodek to malossi sport 70, dr evo 70, s6 streetrace70. ale tu już naprawde jest moc i trzeba pod nie chiński silnik przygotować.

To jest poprzedni jaki miałem tylko że 7cm bo 60cm nie mieli
https://allegro.pl/oferta/cylinder-60-minarelli-ac-10mm-skuter-2t-romet-cpi-8153496193?utm_medium=app_share&utm_source=Facebook. To jest mój kod silnika i do tego chciał bym coś dobrać w miarę cenowo i dobrego minerelli 1PE40QMB-016-TA

też taki miałm. puchł mi od pierwszych kilometrów. zrobiłem na nim 280km męki i kazałem sobie to zmienić. straszny szajs

Za proponujesz coś dobrego?

Bierz airsala 70 sport, będziesz zadowolony. ja taki posiadam i nie narzekam. Tłok nie puchnie a i moc nawet całkiem fajna jest

airsal ma nicasil cienki jak żyletka.
mój airsal stanął dęba po 380km. tylko tez nie wiem czy z powodu jakości cylindra, złej regulacji czy z tego powodu że wykrzesałem z niego za dużo i wał się poddał - ale chyba wał bo był przegrzany na fiolet w kilku miejscach.
ja bym szedł w jakies żeliwo. znajdz na allegro gościa napraw_skuter i ci powinni sensownie cos polecić. zawsze byli bardzo kontaktowi.

Napraw skuter… mam z nimi kilkumiesięczne doświadczenie. Cylki, które mi sprzedawali nie wytrzymywały dłużej jak 500-600km. Mimo starannego docierania padały. Ewentualnie kup jakieś żeliwo i do tego jakiś lepszy tłok np. RMS albo Meteor

Ewentualnie to: https://allegro.pl/oferta/cylinder-glowica-2t-70ccm-10mm-skuter-romet-zipp-5276415288 Kolega na tym lata i poleca. Do tego sporo dobrych ocen produktu

Szymek pasuje ten zestaw do mojego? Jak tak to zamówię spróbuję na tym jak będzie to samo zacznę od innych następnym razem.

Szumek :smiley: Pasował będzie, upewnij się tylko czy masz sworzeń 10mm

Słownik przedstawił hehe :wink: tak 10mm Oki zamawiam.