Junak 608 607 , Zipp Quantum R czy Peugeot Elystar - turystyka, dłuższe trasy

Cześć Ludziki,
mam pewien dylemat i wierzę, że Wy - użytkownicy skuterów pomożecie mi się z tym dylematem uporać, a mianowicie... poszukuję skutera dla mojej Żony.

Teraz ma Zipp Quantum i robi nim wycieczki po 120 km w jedną stronę. Chciałbym go zamienić na gabarytowo taki jak ten, który posiada, ale nowszy, mniej zniszczony,może bardziej komfortowy - taki do turystyki. Będzie nim jeździła nie tylko po mieście, ale także w dłuższe trasy.

Te, które odpowiadają Jej wizualnie i wielkością to Junak modele 608 i 607 , Zipp Quantum R oraz Peugeot Elystar. Kwota to ok 4 tys. zł.
Co o nich sądzicie, który jest najlepszym wyborem (awaryjność, jakość wykonania, komfort jazdy względem ceny)..a może jakieś Wasze sugestie co do modelu, marki? Znacie założenia i oczekiwania, będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

P.S. Dobrze byłoby żeby dany skuter miał możliwość montażu szybki przedniej no i oczywiście kufra.

Pzdr,

Robert

Turystyka i dłuższe trasy skuterem o poj. 50ccm? I to na bazie chińskiego silnika? Hardcor :-)
Komfortowa jazda to nie tylko wygodna pozycja na kanapie :-)

Hej ludku. :D

Jest już wątków kilka o chęci zakupu czegoś nowego, przykładem:

http://www.skuterowo.com/forums/topic/ktory-wybac-duzy-skuter-4t-wybor-z-czterech

Tam finalnie stanęło na Romecie RXL 4T, potem były jeszcze wątki tego autora o kufrze do niego i żarówkach nieco lepszej marki od tych montowanych seryjnie, a i tak dopiero za jakiś czas może będzie jasne czy akurat ten model da się normalnie używać i właściciel jest happy. :D

Ludku, dołóż coś jeszcze i uderz może w Kymco Agility czy nawet insze jakie, przynajmniej połowa ludzi na tym forum będzie Ci potem lała miód na Twe uszy, a jeśli nie połowa, to przynajmniej Bernard. :D

Ludku, babie i tak nigdy nie dogodzisz, ładne z brzydkim zawsze wygra bez względu tam na markę, a jak co tam już zdechnie to robota przy tym zazwyczaj Twoja, kasa na taki zabieg zawsze Twoja, a szkodliwe to one czasem są i marka tam już nieważna, tak jak i czerwone kontrolki też nieważne. :(

Ludku, masz chinola i dalej chcesz... innego chinola?
Dlaczego akurat taki jest Twój punkt widzenia?
I ma to być ekonomiczne 4T do późniejszego dłubania na większą pojemność czy ma to rwać na koło jak taka rometowa 700-ka 2T bajkopisarza... Martina_1996? :D

Z tych co wymieniłeś proponuję ostatniego - Peugeota.
http://www.skuterowo.com/peugeot-elystar-50-wyjatkowy-test/

dokładnie. Jakbym miał w perspektywie częste trasy dłuższe niż 25-30km i poza miastem to nigdy bym sie nie pchał w chińsko-polskiego junaka 607. Jest duży ładny, bezawaryjny ale to nie jest produkt klasy peugeota lub yamahy/hondy. Jużbym bardziej w Jog-R uderzył lub właśnie puga...tylko brzydkie one jak kupa pterodaktyla. Ale wygodniejsze, ciut większe i na pewno lepiej dopracowane w detalach.
Przy mojej eksploatacji i moich potrzebach kymco/sym/honda/jamahama/pug to żadna konkurencja dla junaka bo to to samo tylko za większą kase.

Cześć,

benekpe - na tym chinolu moja Żona zaliczyła już niejedną trasę, wspólne wycieczki po 100-120 km w jedną stronę, póki co bezawaryjnie, poza tym, że kilka razy odcięło zapłon :)

Na odblokowanym skuterze prędkość max to coś w okolicy 70km/h może z małym hakiem - dobrze byłoby żeby nowy skuter miał możliwość odblokowania do wyższej prędkości...

Niestety Żona nie robi prawa jazdy póki co - wtedy byłaby 125 czy 250 i temat zamknięty..

Chinol_180 u Niej nie ma problemów z kolorem i takimi głupotami, ma czuć się wygodnie i bezpiecznie i z racji tras nie może być to mały gabarytowo pojazd.

Wombat Jog R za mały, te kilka cm robi różnicę...

Może jakiej inne propozycje do 4-4,5 tyś. także używki wchodzą w grę..

Pzdr,

Chinol_180 nie koniecznie musi to być chiński sprzęt, nie koniecznie nowy, ogranicza budżet ..

Ludku, wklepałeś w swoim profilu... Suwałki, to atakuj to co jest blisko Ciebie:

http://www.unicomotors.pl/

http://www.skutery-quady.suwalki.pl/index.html

Są Junaki, jest taki Sym Jet 4, Kymkusie też tam jakieś są, siąść z tą drugą połówką i przejrzeć co tam mają i co wpada w oko, a potem się zebrać i zderzyć z rzeczywistością te swoje internetowe typy. :D

Nic tutaj innego pewnie nie wymyślimy, a co do używek, to za prawie pięć patyków to bym sobie już podarował jakiekolwiek wysiedziane i wypierdziane w kanapę pięćdziesiątki.

Analizujcie oboje, bo dobry zakup to przemyślany zakup. :D

Wombat Jog R za mały, te kilka cm robi różnicę...
Może jakiej inne propozycje do 4-4,5 tyś. także używki wchodzą w grę..

Wiem że robi. Dlatego kupiłem junkersa 607. Jakiekolwiek lepsiejsze były albo mniejsze albo w 4T a ja chciałem żeby to jechało. I żeby był nowy (bo w lesing)
2m skuter, 100kg masy i 4T to nie jest fun z jazdy.
Dla jednej osoby większy jest peugeot taki elyseo 50 - tak 10letni z jedną lampą. Ew Elystar 50. Brzydki z przodu jak kupa i świeci naprawdę nędznie. Ale szersza i lepsza o niebo kanapa, większy schowek pod nią. Tylko druga osoba ma naprawdę niewiele miejsca.
Wybitne jednoosobówki