Junak 607 4t blokady

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Junak 607 4t blokady

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Felek Felek 10 miesiące, 1 tygodni temu.

Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)Oglądasz 2 postów - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #670368 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Użytkownik1937
  Użytkownik1937
  Participant
  • Postów: 1

  Witam, posiadam skuter Junak 607 4t i chciałbym zdjąć blokady. Mógłby ktoś powiedzieć gdzie one są i jak je zdjąć?

  #670437 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Felek
  Felek
  Participant
  • Postów: 94

  Sprawdzałeś już czy pojazd rozpędza się bardziej niż do domyślnej blokady 45km/h?
  Wiele skuterów chińskich kiedyś nie miało blokad praktycznie w ogóle. Po prostu takie przychodziły z fabryki.
  Teraz pewnie trochę się w tej kwestii pozmieniało i dużo bardziej restrykcyjnie do tego producenci na rynek europejski podchodzą. Najbardziej popularne/znane to są przewężenia w dolotach powietrza, typu rurka w obudowie filtra powietrza. Jednak jej wyjęcie praktycznie nic nie zmienia. Bardziej istotne jest dopasowanie ilości powietrza jaka jest dostępna do ilości paliwa, czyli dobre ustawienie gaźnika. Może też być mała tulejka/pierścień na osi wałka napędowego gdzie osadzasz wariator i przeciw talerz. Mogą być też jakieś zawirowywacze spalin czy przewężenia w wydechu. Może też być zablokowany moduł, nie pozwalając na wyższe obroty niż ileś tam.
  Najprawdopodobniej skuter jest “zablokowany” na zasadzie takiego wariatora/rolek oraz sprężyn w sprzęgle, że po prostu nie będzie jeździć szybciej niż 45-50 km na godzinę + moduł z ograniczeniem obrotów.

  Większość z tych rzeczy wyłapie każdy kto już jeździł i serwisował sobie skuter. Jak wiesz co jak działa to samodzielnie sobie ustawisz skuter by był dość zrywny i rozpędzał się do odpowiedniej prędkości by nie zanudzić się na trasie. Inna sprawa to ewentualny wypadek i sprawdzenie, że skuter nie miał blokad oraz batalia z tym związana. Ubezpieczyciele za to, że skuter był odblokowany a ktoś jechał więcej niż przepisy pozwalają, mogą odmówić wypłaty odszkodowań.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)Oglądasz 2 postów - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
Odpowiedz do: Junak 607 4t blokady
Informacje o Tobie: