Junak 607-4 Euro4 Jak ściągnąć tylny klosz?

Witam, tak jak w temacie. Jak ściągnąć tylny klosz w junaku 607. Odkręcam te 4 śrubki i plastik niby się rusza, ale nie chce zejść. Boję się pociągnąć mocniej by nic nie wyrwać a chce tylko wymienić żarówki.

nie ściąga się klosza. dostęp jest od tyłu lampy

Ciężko mi w to uwierzyć ponieważ jak odkręciłem tą tylną klapkę co jest pod mocowanie do kufra to rzeczywiście widać tam gniazda na żarówki, ale jest tam tak mało miejsca, że nie da się ich wyciągnąć…

z 5 lat w swoim 607 nie wymieniałem żarówki z tyłu ale z tego co pamietam tam sie wyciąga schowek pod siedzeniem i wtedy widać lampe

No właśnie nie do końca bo jeszcze trzeba zdjąć ten element łączący boczne plastiki i tam ledwo można palec wsadzić. Wątpię by producent aż tak bardzo utrudniał dostęp do gniazda żarówek.

jeżeli masz taki sam układ plastików jak ja (ale ja mam 607 2T z 2013) to trzeba tam połowe tyłu rozwalić żeby sie do lampy dostać i zarówke wymienic. i dostajesz sie od góry i od strony schowka pod kanapą

a z tyłu lampy widac że ma oprawki wymyślone do wyciągania do tyłu lampy
sdsdv

No to czeka mnie trochę rozkręcania… Nie wiem co autor miał na myśli tworząc konstrukcję tego pojazdu, ale utrudnił dostęp jak tylko się dało.

w skuterach to akurat raczej normalne że trzeba pościągać 500 plastików żeby sie do czegokolwiek dostać.