Junak 607 2T.

Witam mam junaka 607 2t, i zastanawiam się jaki silnik inny by tam można włożyć żeby było jak najmniej przerabiania pasował by tam silnik od Malaguti f12 albo cos podbnego?

a po co masz zmieniać silnik tego z tjuninguj

każdy Minarelli horizontal. Tylko po co ?

No na przykład żeby nie było wątpliwości co do montażu centralki :D

Sorki, nie mogłem się powstrzymać :):):)

wiesz, żebym robił sam to bym sobie pluł w brodę :) i by szpila była celna. A tak to po prostu nakładem czasu którego nie mam za dużo w miejscu które sie w zasadzie kompletnie do tego nie nadaje muszę sobie dobrać sami posprzątać po panach syfiarzach.
To PO CO było w sensie: a na co liczysz?
Bo nie da się za 800zł kupić sensownego minarelli, przeskoczyć drobne różnice i mieć fajny japoński silnik w 607 2T który bedzie popierdzielać. No chyba że ma się mega farta i superpewniak silnik (i to wtedy nie jest 800zł..bo za 800zł to są zardzewulce na allegro). Trzeba wydać na silniki jego remont (i to nie na badziewnych gratach bo to nie ma sensu), trzeba przeskoczyć kwestie długości kartera, hamulca, drugiego amortyzatora, dopasowania elektryki. Nie jest to ogromne wyzwania ale jest- i nie jest za darmo. A te zaoszczędzone 800+to co remont + drobnice można wsadzić w 607 i kontrolując całą sytuacje mieć naprawdę mocną maszynę w której większość części jest nowa a nie 6-7 lub więcej letnia.
800zł to dobry odnośnik bo za tyle kupi się nowy silnik 50cc do niego taki jak ma fabrycznie.

Nie miała to być "szpila", tak tylko palnąłem:) Ale za to gość ma teraz konkretny materiał do przemyśleń :)

Jak chce zrobić dobry i profasjonalny tuning to może i na tym silniku. Ale trzeba wiedzieć co i jak do siebie dobrać żeby mądrze wydać te 3000...

Można też założyć chińską siedemdziesiątkę za sto złotych i liczyć na cud...