Junak 123 czy używana Honda CBF 125 ?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery 125 Junak 123 czy używana Honda CBF 125 ?

Ten temat zawiera 15 odpowiedzi, ma 8 głosów i był aktualizowany ostatnio przez  Marcin Lisiak 5 lata, 9 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Marcin Lisiak
    Użytkownik

Witam
    Z okazji wprowadzenia regulacji prawnej co do jazdy motocyklem 125 na „B” porzuciłem wcześniejsze zrobienie prawka na ” A1″ w momencie ogłoszenia tej informacji w mediach i bacznej obserwacji zmiany prawnej na Skuterowo.com aż do samego końca wyjaśnienia sprawy. Postanowiłem że kupię sobie moto i w końcu po 10 latach będę mógł bezpieczniej i co najważniejsze z odpowiednią prędkością nie utrudniającą zbytnio drogi innym uczestnikom ruchu śmiało bez ryzyka mandatu i dalszych konsekwencji prawnych poruszać się motocyklem 125 :)))
    Z okazji że moje fundusze pochłonął zakup nowego auta w grę wchodzi moto w cenie do max 6000zł, a przeglądając fora, sklepy, oglądając filmiki na YT wybór padł na 2 modele Junak 123 i Honda CBF 125 . Niby w specyfikacji technicznej producenta obu marek można doczytać się nazwijmy to porównywalnych danych technicznych jak i mocy oraz prędkości- Piszę to w cudzy słowiu oczywiście.
    Z jednej strony mam do wyboru moto Chińskiej produkcji z Polską nazwą który to ma Dobre opinie i co najważniejsze jeździ sprawnie i z wynikających opinii nie jest tak mocno awaryjny??
    Natomiast z drugiej strony uznana marka ceniona na całym świecie uznawana przez znawców jako ” osiołek” nie do zajechania ??
    Niestety co do używanych pojazdów w szczegulności motocykli jak również aut podchodzę z wielkim dystansem bo tak na prawdę nie wiadomo kto i jak tym jeździł a ewentualne puźniejsze naprawy mogą mocno zniechęcić do takich motocykli jak jazdy nimi.Nowy to się człowiek nie zastanawia tylko kupuje bo jak co jest gwarancja z czym czasem jak wiadomo można się rozczarować ale nie o to chodzi bo jak mawiają nowe to nowe wiesz co masz.
    Zmierzając do końca to mam prośbę który lepiej kupić do weekendowych wojaży a czasem na małe eskapady powiedzmy po 350km w jedną stronę w dwie osoby? Nie jeździłem moto 10 lat więc czeka mnie jazda w koło komina i mały kurs żeby się troszkę oswoić z maszyną po takiej przerwie :))
    Z góry dziękuję za porady i dobre słowo.
    Pozdrawiam

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Sam sobie już odpowiedziałeś, że Junak.

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Z jeszcze większym dystansem niż do używek powinieneś podejść do nowego chińczyka, to że jest nowy nie czyni go bezawaryjnym. Części co prawda tanie, ale moim zdaniem jednoślad jest do jeżdżenia, a nie taniego naprawiania…

Zdjęcie profilowe snajper061
    snajper061
    Użytkownik

i tu akurat się z luckiem zgodzę nie licz na to że chinczyk będzie bez awaryny nawet w trakcie gwarancji jak sie roz.. to zgonią na cytat niewłaściwe użytkowanie jak nie umiesz grzebać brał bym honde.

Zdjęcie profilowe roomcajz
    roomcajz
    Użytkownik

@marcin, znasz już wszystkie zady i walety, sam podejmiesz decyzję bo każdy sam ją podejmuje, o gustach się nie dyskutuje. Jeśli robisz już sondę co kto by wziął na Twoim miejscu to ja wybrałbym CBF

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

Przy dużym budżecie trzeba brać wymuskaną używkę. Przy małym nowego chinola. Cała filozofia jeżeli kryteria są tylko ekonomiczno-praktyczne

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

Z tego co pamiętam z ostatnich 2 lat, to używane CBF 125 chodziły po 5-6k (takie w sensownym stanie). Więc na pewno obecnie taniej nie będzie. To na co bym patrzył w szczególności to:
    – żeby nie był po szkole jazdy
    – wersja z obrotomierzem

Zdjęcie profilowe Kristop
    Kristop
    Użytkownik

Przy takim budżecie szukałbym cbf-ki. Ogólnie obok Varadero są to można powiedzieć najlepsze motocykle 125.
    *
    *
    *
    Hehe, ta oferta wymiata… http://otomoto.pl/honda-cbf-cbf125-M4109824.html

Marcin Lisiak
    Użytkownik

Zdecydowałem że wpierw się przymierzę do obu modeli i wtedy zdecyduję .
    Poza tym jeśli chodzi o junaka to jest tak że serwis mam na miejscu oraz w moim mieście mogę go kupić a do głównej siedziby Allmot mam 15 km.
    Z hondom to już może być problem jeżeli bym się wstrzymał do wiosny to wtedy kupiłbym nową ale najbliższy serwis to Bydgoszcz o ile taki prowadzą a jak nie to Poznań. Nie wiem czy by nawet w Honda Bydgoszcz CBF-ke by mieli żeby się przymierzyć?? Bo z swojego doświadczenia wiem że trzeba się czuć na moto podczas przymiarki to tak jak z autem podoba mi się Audi ale lepiej mi się siedzi w Fordzie :)))
    A kupić coś na siłę co mi nie będzie leżało to tak troszkę jakbym miał z przymusu coś zrobić czego nie chcę.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

skoro masz almot pod nosem to masz dobrze. Wiedzą co z nimi robić żeby jeździły.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie