Junak 122 "Sport" - nie odpala silnik po zimie

Dobry wieczór.

Od kilku dni staram się przywrócić do życia motocykl Junak 122 “sport”. Pojemność 125 ccm.
Po zimie naładowałem akumulator i podłączyłem go do motocykla. Po naciśnięciu startera słychać tylko to jak rozrusznik kręci silnik, ten kilka razy ruszy tłokiem i nic.

Świeca sprawdzona na kosiarce, daje iskrę, nawet w motocyklu daje gdy siedzi w fajce i zetknę ją z blokiem silnika.

Jakieś rady? Paliwo też mam. Motocykl zimowany był w garażu, gdzie był osłonięty od śniegu oraz deszczu, no ale wiadomo, temperatura na bank zeszła tam poniżej zera.

Dodatkowo, czy ktoś wie, z czym połączyć przewód z wyświetlacza od biegu neutralnego w w/w modelu motocykla? To już taki offtop, bo wymieniam licznik jednocześnie i wszystkie biegi mam, poza właśnie Neutralnym, nie mogę znaleźć przewodu który mam podłączyć ;D

może wystarczy dłużej pokręcić żeby dobrze zalało gaźnik. a na świecy widac paliwo czy jest kompletnie sucha po takim kręceniu?

Jak miałem naładowany akumulator na maksa, to kręcił tak długo silnik aż puściłem starter (jednak wtedy miałem odpiętą fajkę od świecy, zapomniałem o tym). Teraz jak się rozładował trochę (ładuje się aktualnie) to zakręci kilka razy i gaśnie mi wyświetlacz, więc póki co nie jestem w stanie sprawdzić tego czy po dłuższym pokręceniu coś się stanie. Czyli po prostu się rozładował aku.

Chociaż wczoraj też niby miałem aku do pełna, a jednak po sekundzie / dwóch wszystko mi i tak gasło więc nie jestem też pewien co do tego akumulatora. Raz daje rade kręcić silnikiem a raz po chwili brakuje mu prądu.

Co do świecy, jest mokra, czuć wyraźnie paliwo na niej.

to może aku masz tak zdechłe że generuje problem przy starcie. zobacz na innym aku albo na innym aku i samostarcie w dolot

Wczoraj podpięty był chwilowo pod aku z samochodu (75Ah) i też zachowywał się dziwnie czyli kręcił 1-2 sekundy i gasło wszystko. Jutro ponowię to, czyli podepnę go pod aku bo już ciemno się zrobiło i frajdy z siedzenia na dworze zero :wink:

Póki co dzięki za rady, mam nadzieje, że kiedyś odpali. Dam znać co jutro się stało.

Dzień dobry.

Podłączyłem moto pod samochodowy akumulator sprawny na 100%. Skutkiem tego było to że:

  • Brak iskry świecy (zetknięcie z blokiem silnika)
  • Silnik przy wsadzonej świecy nie jest w stanie zakręcić dłużej niż sekundę przy używaniu startera. Słychać jeden takt i koniec, wyłączają się zegary i tyle.

Pozdrawiam i dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

zwarcie. odepnij moduł i krec. odpinaj inne rzeczy i patrz co powoduje zwarcie. może sam rozrusznik