Junak 122 F Czy wiadomo już coś więcej? Jaki polecacie motor 125?

Witam wszystkich,
Planuję zakup motocykla o poj. 125. Trochę czytałem, dowiadywałem się i biorę pod uwagę używaną yamahe ybr 125 albo nowego 'chinola', o których wiadomo, że są trochę gorszej jakości. Boję się trochę kupować używanego motocykla z nieznaną historią, wolałbym bym coś nowego z salonu, no ale wiem, że coś za coś. Sporo tu pochlebnych opinii tych 'azjatów'.
Zastanawiam się pomiędzy Romet Z, Junak 121, 122/122F, Barton TZ. W Junaku 122 nie podoba się ta lampa z przodu, a widzę że wchodzi nowy model 122F z normalną lampą. Nie mogę jednak znaleźć wiecej informacji o nim ani zdjęć. Miało być więcej mocy, a na stronie int. ma tyle samo co zwykła wersja 122. Wiecie może coś więcej? Czy też ma takie białe tła zegarów? Byłem w salonie u siebie, ale niestety nie mają chwilowo zadnych Junaków i w sumie malo o nich wiedzieli. Zachęcili mnie jednak gwaracnją bez limitu km i serwisem u siebie. Bartony z tego co mówili mają limit km w gwarancji. Co myślicie?

Co do motocykla to zależy mi na bagażniku (możliwość zamontowania kufra), niskim spalaniu, w miarę przyzwoitej dynamice jazdy. Będę używał raczej do jazdy po mieście, rzadziej dalsze wypady. Jestem osobą która raczej dba o sprzęt, ma jakąś podst. wiedzę mechaniczną, wzrost ok178cm, 72kg. Co myślicie? Z góry dzięki za sugestie i pomoc!

Każdy na którym się będziesz czuł dobrze,osiągi podobne jak i wykonanie osobiście mi sie podoba junak 131
http://www.junak.com.pl/kolekcja/motocykle125/41/Junak-131-125-CM--.html

Dzięki Paci za odpowiedź, Junak 131 jest fajny, ale jeszcze nie dla mnie. Trochę za dużo chromu, mi zależy żeby motocykl był jak najbardziej praktyczny. Może kiedyś w przyszłości coś bardziej chopperowego ;) Nie rozumiem jednak czemu ten 131 mimo iż ma 1,3 KM mniej to prędkość maks. jest o 10km/h więcej niż w przypadku junaka 122F (różnica w masie tylko 4kg).
Mam jeszcze pytanie co do różnic w markach Romet i Junak, bo tak jak pisałem zastanawiam się też na ZeTką, wg mnie jest bardzo podobna do 122. Czy traktować to jako takie same maszyny z ciut innym wyglądem?

No i ponawiam pytanie, czy wie ktoś może coś więcej o różnicach w tym nowym 122F?

wszystko jeden ch ma ci się podobac i być wygodny a różnice w prędkości mogą wynikać z aerodynamiki i zastosowanych przełożeń.

Paci, chinol to jeszcze nie jest tak straszne przekleństwo, żeby było trzeba używać skrótu, pełnym zdaniem poprosimy: ^wszystko jeden chinol^ :-)

... ludowy - dodajmy... ;)))))

Możemy dodać:
#wszystko jeden chinol ludowy# :-)))

Jestem posiadaczem Junaka 122 (bez F) i mimo iż wszyscy mi odradzali bo to "chinol" itd. to mi się nim jeździ bardzo przyjemnie. Póki co nabiłem na nim 160 km i większych problemów z nim nie miałem. Fakt że zaraz po odbiorze z salonu po odkręcało mi się kilka rzeczy ale po dokładnym dokręceniu wszystkich śrubek jest okej.

No panie coś za coś 3700 to nie 8700 coś trzeba za te 5000 dokręcić i tak ci stawka godzinowa niezła wyszła:)