Junak 122 F Czy wiadomo już coś więcej? Jaki polecacie motor 125?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery 125 Junak 122 F Czy wiadomo już coś więcej? Jaki polecacie motor 125?

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe paci paci 5 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #184172 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe motyl
    motyl
    Użytkownik

Witam wszystkich,
    Planuję zakup motocykla o poj. 125. Trochę czytałem, dowiadywałem się i biorę pod uwagę używaną yamahe ybr 125 albo nowego ‚chinola’, o których wiadomo, że są trochę gorszej jakości. Boję się trochę kupować używanego motocykla z nieznaną historią, wolałbym bym coś nowego z salonu, no ale wiem, że coś za coś. Sporo tu pochlebnych opinii tych ‚azjatów’.
    Zastanawiam się pomiędzy Romet Z, Junak 121, 122/122F, Barton TZ. W Junaku 122 nie podoba się ta lampa z przodu, a widzę że wchodzi nowy model 122F z normalną lampą. Nie mogę jednak znaleźć wiecej informacji o nim ani zdjęć. Miało być więcej mocy, a na stronie int. ma tyle samo co zwykła wersja 122. Wiecie może coś więcej? Czy też ma takie białe tła zegarów? Byłem w salonie u siebie, ale niestety nie mają chwilowo zadnych Junaków i w sumie malo o nich wiedzieli. Zachęcili mnie jednak gwaracnją bez limitu km i serwisem u siebie. Bartony z tego co mówili mają limit km w gwarancji. Co myślicie?

Co do motocykla to zależy mi na bagażniku (możliwość zamontowania kufra), niskim spalaniu, w miarę przyzwoitej dynamice jazdy. Będę używał raczej do jazdy po mieście, rzadziej dalsze wypady. Jestem osobą która raczej dba o sprzęt, ma jakąś podst. wiedzę mechaniczną, wzrost ok178cm, 72kg. Co myślicie? Z góry dzięki za sugestie i pomoc!

#184192 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Każdy na którym się będziesz czuł dobrze,osiągi podobne jak i wykonanie osobiście mi sie podoba junak 131
    http://www.junak.com.pl/kolekcja/motocykle125/41/Junak-131-125-CM–.html

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #184337 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe motyl
    motyl
    Użytkownik

Dzięki Paci za odpowiedź, Junak 131 jest fajny, ale jeszcze nie dla mnie. Trochę za dużo chromu, mi zależy żeby motocykl był jak najbardziej praktyczny. Może kiedyś w przyszłości coś bardziej chopperowego 😉 Nie rozumiem jednak czemu ten 131 mimo iż ma 1,3 KM mniej to prędkość maks. jest o 10km/h więcej niż w przypadku junaka 122F (różnica w masie tylko 4kg).
    Mam jeszcze pytanie co do różnic w markach Romet i Junak, bo tak jak pisałem zastanawiam się też na ZeTką, wg mnie jest bardzo podobna do 122. Czy traktować to jako takie same maszyny z ciut innym wyglądem?

No i ponawiam pytanie, czy wie ktoś może coś więcej o różnicach w tym nowym 122F?

#184343 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

wszystko jeden ch ma ci się podobac i być wygodny a różnice w prędkości mogą wynikać z aerodynamiki i zastosowanych przełożeń.

#184344 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Paci, chinol to jeszcze nie jest tak straszne przekleństwo, żeby było trzeba używać skrótu, pełnym zdaniem poprosimy: ^wszystko jeden chinol^ 🙂

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #184345 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Druid
    Druid
    Użytkownik

… ludowy – dodajmy… ;)))))

—————————————————
    Aprilia SR MAX 125 i.e. v2.0
    #184350 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Możemy dodać:
    #wszystko jeden chinol ludowy# :-)))

#186356 Odpowiedź

Krzysztof Olszewski
    Użytkownik

Jestem posiadaczem Junaka 122 (bez F) i mimo iż wszyscy mi odradzali bo to „chinol” itd. to mi się nim jeździ bardzo przyjemnie. Póki co nabiłem na nim 160 km i większych problemów z nim nie miałem. Fakt że zaraz po odbiorze z salonu po odkręcało mi się kilka rzeczy ale po dokładnym dokręceniu wszystkich śrubek jest okej.

#186359 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

No panie coś za coś 3700 to nie 8700 coś trzeba za te 5000 dokręcić i tak ci stawka godzinowa niezła wyszła:)

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)
Odpowiedz do: Junak 122 F Czy wiadomo już coś więcej? Jaki polecacie motor 125?
Informacje o Tobie: