Jog R czy coś innego?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #241870 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

edit: Żeby nie zakładć nowego tematu, napiszę tutaj. Przkonaliście mnie co do markowych skutów, ale dalej nie wiem co wybrać :mrgreen: . Przeglądając tonę ulotek i ślęcząc godzinami na allegro wpadł mi w oko Jog. Na wersję RR raczej nie mogę sobie pozwolić (ograniczony budżet), ale gdybym sprzedał Leada 5000 sądzę, że bym miał. Wtedy tylko poprosić tatę o dofinansowanie i nowy Jog R jest mój :-> (modele z `08r kosztują 6900zł). Teraz pytanie do was – czy ogólnie za tą cenę nowy Jog jest dobrym wyborem? Jeśli można kupić coś lepszego proszę o propozycje, ale skutery dobrze jakby były nowe, ewentualnie z niskim przebiegiem. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam

#241871 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

kwestia gustu…
    ja bym kupił keeway nkd:
    http://keeway.pl/main.php?subSite=item&id=58
    Już jest kiera od bmx do optyki, fajnie obszyta kanapa, w sumie ładne małowanie…
    Ja ujeżdżam f-acta dokładniej focus’a (to to samo praktycznie) mam 180cm wzrostu i się miećszczę, we 2 osoby też daje rade aczkolwiek czasem zahaczam kolanem o kierunkowskazy przy kierownicy jak mocno kiere skręcę, muszę kolana na boki wystawiać jak w prawdziwym ścigaczu kiedy biorą ostre winkle na torze i wystawiają kolana na bok hahahahhahaha xDDD

Tylko teraz kwestia gustu.
    focusa, fact-a pełno osób ma, matrixa już rzadziej się spotyka a nkd to już w ogóle na ulicy nie widziałem i na forum go też nikt chyba jeszcze nie ma więc byłbyś pewnie jedną z pierwszych osób i byłbyś oryginalny, zaoszczędził na kierze bmx i liczniku 😛

[ Dodano: 17-05-2009, 10:56 ]
    PS. najlepiej to i tak kup skuter markowy, yamaha, aprilia, gilera.

#241872 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

No zaje….fajny ten nkd 😆 , ale musiałbym namówić tatę, żeby mi dołożył 😛 . Co do markowca – owszem, tylko że jakiś konkretniejszy kosztuje majątek. a używane za tą cenę są zazwyczaj wytłuczone. Ja skutem nie będę się ścigał, więc na razie taki mi styknie i będę robił po trochu optykę i mechanikę. Masz pomógł 😉

#241873 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

więcej części do tuna optycznego jest do facta ale wg mnie matrix ładniejszy 😀
    ale wybór należy do ciebie 😉

#241874 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

A czy w tym NKD jest blokada na przełożeniu, czy to jest F-act tylko seryjnie stuningowany? Jeśli tak to NKD vs Matrix 😛

#241875 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

za 5tyś zł kupisz już markowca w bdb stanie.
    http://allegro.pl/item630981840_aprilia_sr_50_rok_produkcji_2003.html
    http://allegro.pl/item631915374_yamaha_aerox_nie_speedfight_sr_rs_tuning.html

na pewno byś byl bardziej zadowolony niż z keeway’a, aprilia jak i yamaha według mnie mają stylistykę nie do pobicia… nkd i cała reszta się chowa do nich… oczywiście zdjęcia nie oddają pełnego uroku.

#241876 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

Mafioz napisał:

aprilia jak i yamaha według mnie mają stylistykę nie do pobicia… nkd i cała reszta się chowa do nich… oczywiście zdjęcia nie oddają pełnego uroku.

Jak wyglądają to ja wiem, bo często widuję pod sklepem SR`kę :-> . Wiem, że są lepsze, sam mam obecnie Hondę SCV 100 Lead i gdzyby nie to, że nie mogę na niej śmigać (102ccm) bym w życiu nie sprzedał (przebieg 270km). Tyle że hondę kupiłem z salonu. Boję się, że trafię na piękny utrzymany z wierzchu sprzęt, a silnik się będzie sypał. Ale dzięki Mafioz, wezmę to pod uwagę. Teraz to już sam nie wiem co brać 😕

edit: Mafioz, kocham cię 😀 😆 . Tego Roxa gość może zamienić za quada, a ja akurat quada sprzedaje 😯 . Jak tylko byłby zainteresowany zamianą + dopłata z jego strony to wiszę ci skrzynkę coli (piwa to raczej za parę lat 😆 ) Teraz tylko czekać na odpowiedź….. Jeszcze raz THX!!!

#241877 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

co z tego że nie pełnoletniż! piwem nie pogardzę bo lubię! xD
    w sumie to za miesiąc tylko 3 lata mi zostaną więc możesz kupić ;p
    ale to na faarta bo w sumie tego roxa to pierwszego z brzegu z allegro wypaczyłem:D

#241878 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

Jutro mój tata jedzie do Krakowa, ja też często bywam, a w wakacje może się przeprowadzę, więc możemy się spotkać xD. (sorry za OT)

Co do gościa to odpisał, że za duża dopłata, trochę obniżyłem i czekam na maila 😎

edit: facet nie ma kasy, może jedynie wymienić bez dopłaty, ale ja niebyt bym na tym wyszedł :-/ . Zaproponowałem mu Leada 😛

#241879 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

możemy czemu nie 😛 jak coś to nie zapomnij i daj znać jak się przeprowadzisz ;p
    a tak btw to jakiego tego quada sprzedajeszł
    a z tego roxa będziesz zadowolony, młody rocznik, wizualny stan bardzo ładny więc raczej nie będzie zajechany, nie ma nawet czym przy wydechu leo tt i cylku 50 ;p

#241880 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

Dam znać, ale to w wakacje jak już 🙂

Co do rocznika to nie powiedziałbym, że 2000 to młody, z wyglądu faktycznie nie zniszczony, ale silnik nie wiadomo.

Co do quada to napisze ci na gg, bo nie będę już spamował na forum.

#241881 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

A teraz tak może z innej beczki 😛

Może zamiast kupować keewaya albo używkę o nieznanej przeszłości warto zainwestować w nowy, dobry sprzęt 🙂

Chodzi mi o kymco, a dokładniej vitality 😉 Skuterek posiadam, mam już nastukane ~6k i nic się nie psuje – leje tylko benzynę i olej.

Powiem tylko tyle że żaden keeway nie umywa się do vitalki 😎 Jeden kumpel ma keeway facta a drugi miał matrixa (ale go sprzedał, wiadomo dlaczego 😀 ). I tak dla porównania: ja mam seryjne kymco i kumpel ma seryjnego keewaya Przy ruszaniu spod świateł ja oczywiście wygrywam, mimo że jadę w 2 osoby (na keewayu 1).

Reasumując, nie pakuj się w keewaya, lepiej kup nowe kymco (warto trochę dołożyć), a zapewniam cię, że będziesz się cieszył szybkim i niezawodnym skuterem 😛

#241882 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

Z aeroxa nic nie będzie :-/ . Co do kymco to niezbyt, bo nie mam tyle kasy i jest brzydki 😛 . Teraz myślę nad markową używką lub keeway nkd. Z jednej strony markowiec to markowiec, ale nie wiadomo też na co się trafi. Za keewayem przemawia wygląd (trochę $$$ na optykę zaoszczędzone) i pewność, że nie był katowany. Nie kupuję skuta do wyścigów, także taki keeway po odblokowaniu )i może po jakimś czasie lekkim tunie mechanicznym) z pewnością mi wystarczy. Chciabym usłyszeć wypowiedź kogoś, kto ma nkd, ale w to raczej wątpię.

#241883 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

Jak masz quada to szukaj skuterów na allegro, które Ci się podobają i pytaj czy zamiana wchodzi w grę.

#241884 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

Zmieniłem nazwę tematu, piszących tutaj proszę o nie sugerowanie się powyższymi wypowiedziami, ponieważ dotyczyły one czego innego.

#241885 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

Jeśli decydujesz się na Joga to bierz wersję RR – chłodzoną cieczą 😉

#241886 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

Damianho, OK, podam Ci numer konta to mnie wspomożesz 😆 (joke). Joga R mogę mieć raczej nowego, a RR musiał by być używany. Oczywiście dużo bardziej wolałbym nowy, ale w takim razie pytanie: Co jest lepsze w chłodzeniu cieczą, że jest ono droższe?

edit: co sądzicie O TYM ? Jest możliwość pozostawienia swojego motocykla w rozliczeniu. Mój Lead jest wart mniej więcej tyle samo. Co wy o tym myślicie? Gość jest koło 80km ode mnie więc nie ma problemu 🙂

#241887 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

skutery chłodzone cieczą zwykle mają dużo lepsze chłodzenie nawet w upalne dni, trudniej silnik przegrzać, mniejsza temperatura pracy bo około 60/70 stopni dla cylindra 70 sportowego i też trochę lepsze osiągi.

#241888 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

Mam Joga R i nie narzekam. Wszyscy mówią, że AC się grzeją. Ja jeżdziłem nim już 3 lata, często w dość dalekie trasy i jakoś mi się nie zagrzal. Ogólnie mogę tylko polecić Joga R.

#241889 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

A najlepszym wyborem jest Kymco Super 9 Wygodny szybki tanie części, najlepszy wybór za tę cenę.

#241890 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

Puszek93, za tą cenę to przecież wolę 100 razy Joga. Poza tym chcę jednak markowca. Co do aprilki to z wierzchu jest super, ale jak dzwoniłem do gościa to mówił że ma 12000 mil przebiegu 😯 . Wydaje mi się jednak, że się przejęzyczył, bo nie wyobrażam sobie skuta z `06 roku z takim przebiegiem. Podobno ma też trochę muła przy starcie i na razie stoi w warsztacie i wymieniają rolki. Więcej się dowiem koło wtorku. Teraz pytanie: pchać się w to czy nie? (link w poprzednim moim poście). Jest to wersja na gaźniku.

Jeszcze jedno pytanie: czy stockowy Jog pójdzie na koło? 😛

#241891 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

Puszek93, weź tu nie wyskakuj z chinolem takim…
    za 5tyś zł może dostać dużo lepszy skuter niż to kymco więc w tej cenie wcale nie będzie najlepszym rozwiązaniem 🙄
    A ceny części takie same jak do roxa/apki więc…
    a tak się składa że np. aerox jest bardo wygodny, ma niezłe zawieszenie, wygodnie się siedzi na kanapie, jest fajna miękka itd, mi było bardzo wygodnie a mam 180 cm.
    i oczywiście rox lub inny markowy skuter dużo lepszy jako baza do tuningu, więcej wyciągniesz z niego.

[ Dodano: 22-05-2009, 14:29 ]
    a co do tej apki to nawet nie wygląda na taki przebieg, pewnie mu chodziło o 1200mil xD

#241892 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

FiRe napisał:

Jeszcze jedno pytanie: czy stockowy Jog pójdzie na koło?

Nie wiem co znaczy stockowy, ale widziałem jak Marek Szkopek sobie Jogiem do sklepu na kole śmigał i to ze 100-200 metrów jechał.
    Jeśli dobrze Mafioza zrozumiałem, Jog był seria, ale LC.

#241893 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

Nowka super 9 6900zł.
    Dla porównania do aprilki sr 50 r (nowa buda PG) jest ona niewiele szybsza od S9.

#241894 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

Kowal, edytnij posta bo nie ja pisałem ten cytat xD
    miał pewnie na myśli seryjny.
    nawet chinol pójdzie na koło jak się umieć ;p
    Puszek93, ale to chinol i mniej podatny na tuning, nigdy i pod żadnym względem nie dorówna do markowych skuterów ten Twój s9…

#241895 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

Puszek93 napisał:

Nowka super 9 6900zł.

Za taką samą cenę mam nowego Joga R. Chyba nie muszę cię przekonywać, że Yamaha to Yamaha i tego się nie zmieńi, a poza tym proszę cię nie spamuj w tym temacie, bo napisałem, że chce markowca. Teraz tylko pytanie: Czy warto zawracać sobie głowę tą Apką? Jeśli nie, to jaki byście wybrali skuter najlepiej tak do 6000, ale jak będzie coś super to może być trochę więcej.c Chciałbym poznać również bardziej szczegółowe opinie użytkowników Joga.

damiano922 mógłbyś bardziej opisać tego twojego Jogaż Czy były z nim jakieś problemy, czy wygodny, jakie osiągi na serii itp. Z góry dzięki 😉

#241896 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

Puszek93, ale to chinol i mniej podatny na tuning, nigdy i pod żadnym względem nie dorówna do markowych skuterów ten Twój s9…

A co Aprilia to chinol? I jeszcze jedno S9 nie jest chińczykiem jak twój keeway.
    Ach jak ja lubię ludzi co nie mają a więcej wiedzą.

#241897 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

Może i Kymco nie jest chińczykiem, ale to chyba jeszcze nie to co aprilia i yamaha.

#241898 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

Puszek93, dobra, przyznaje się kymco to nie chinol…
    to skuter tajwański <woooow> czyli to samo co chińczyk, jedno i drugie to azjatycki wyrób a od mojego keewaya trzymaj się z daleka bo powiedzieć to też mogę sobie że to nie chinol.

Kymco, a właściwie Kwang Yang Motor Co, Ltd – tajwański producent skuterów i motocykli.

z: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kymco
    w każdym razie wyrób ze wschodniej Azji więc…

#241899 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 519
    • 89 857Postów:

Wiesz ja nie mówię że nie masz racji Mafiozie, ale Yamaha, Suzuki, Kawasaki- to też wyroby ze wschodniej Azji. Tyle że z Japonii. Ale Tajwan a Japonia to zupełnie co innego. Koniec spamu w tym temacie.

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Jog R czy coś innego?
Twoje informacje:

Back to top button