Jmstar Wondo – obsługa, oleje itp.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Jmstar Wondo – obsługa, oleje itp.

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe sebox321 sebox321 5 lata, 11 miesiące temu.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Piotr Fijałkowski
    Użytkownik

Witam nie wiem czy dobry dział wybrałem bo sam nie wiem czy to skuter czy motorower mam taki problem kupiłem dziewczynie takiego bzyka jak w temacie i szczerze nie wiem jak się go obsługuje w sensie konserwacji np oleje mnie chodzi o to że kupiłem go od faceta który miał go nie cały miesiąc więc nie wie co i jak wlew oleju do silnika wiem gdzie i jak ale chodzi o to czy do skrzyni biegów też idzie jakiś olej skrzynia jest półautomatyczna i gdyby ktoś mał jakąś instrukcję do niego byłbym wdzięczny i to bardzo

Zdjęcie profilowe michal6985
    michal6985
    Użytkownik

ja obecnie mam go juz rok i w skrzyni jest sycho i nic sie nie dzieje wlewam tylko olej do slnika co 500km i wysstarcza

Czytaj
    REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.
    Zdjęcie profilowe sebox321
    sebox321
    Użytkownik

Twój motocykl jest motorowerem 🙂 Co do oleju wymieniaj go w miare regularnie co 2 tysiące km. Albo z zaleceniami instrukcji jednośladu 🙂 Dbaj też o czystość filtra powietrza. Jesli filtr bedzie brudny to silnik bedzie dostawał mniej powietrza do gaznika przez co w mieszance bedzie więcej paliwa co sprawi, ze moze zwiększyć się spalanie i mogą spać osiągi. Pamiętaj aby sprawdzać ciśnienie w kołach. Wiele osób tego nie robi ale czynność ta też jest bardzo ważna. Co jakiś czas sprawdzaj stan hamulców i całej elektryki. Chodzi mi o to, zebyś sprawdził czy działają światła, kierunkowskazu, klakson, czy po naciśnięciu hamulca zapala się żarówka „stopu”. Nie zapomniej o sprawdzaniu stanu oleju w silniku. 🙂

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie