jmstar jaki tlok??

witam kupilem jmstar lecz nie wiem jaki mam tlok zeliwny czy aluminium... jak dlugo mam go docierac?? pomocy i pozdrawiam

witam kupilem jmstar lecz nie wiem jaki mam tlok zeliwny czy aluminium... jak dlugo mam go docierac?? pomocy i pozdrawiam

Żeliwo, jak w większości takich konstrukcji. Docieranie? Najważniejsze pierwsze 50 km. Tutaj nie sprawdzaj jaki jest v-max. Po 300 przegląd. Docieranie do 1000 km. Stopniowe zwiększanie v.
Powiedz jeszcze jaki to model i czy dwu/czterosuwowy.

2t przeglad mam po 500 wszedzie pisze ze zeliwo docierac do 800 a aluminium do 350-450 :( szkoda ze tak dlugo trzeba go docierac a znajomy mowil co siedzi jush troche w skuterach zeby jezdzic normalnie ale go nie przegrzewac co wy na to??

2T, aha... Powiem ci tak: moim zdaniem wpisane w instrukcję ograniczenia prędkości podczas docierania to lekkie nieporozumienie. Np. aby przez pierwsze 30 km nie przekraczać trzydziestki na liczniku. Ale ja np. dużo ważę i to nie ma racji bytu, bo w moim przypadku silnik i tak musi sie dużo więcej naprawcować, niż w przypadku jakieś dziewczyny co ma 47 kg. Ja jak kupowałem nowy skuter to przed jazdą dobre go rozgrzewałem. Na wolnych obrotach. W każdym razie nie robiłem, że odpalam i od razu jadę. Po drugie ruszałem delikatnie, nie używając max obrotów. Po trzecie często podczas jazdy zmieniałem obroty. Po trzecie robiłem długie przerwy. Po kolejne: nie szalałem, jeździłem 35-40. I wszystko jest dobrze. Już ma ponad 4000 km od września.

Tłok na pewno masz aluminiowy, a raczej z jego stopu..nie żeliwny. 300km wystarczy ;)