Jeżdżenie bez Prawa Jazdy Am

Cześć.Chciałem się Was coś doradzić.
Mam 14 lat i mam skutera.W marcu 2014 roku zatrzymała mnie policja to znaczy przyjechała za mną do domu ( nie mam prawka na AM) jechałem bez kasku(tak wiem głupi ja) tylko się przejechać i zakręcałem na szosie a oni akurat jechali.Przyjechał za mną do domu no i rodzice wyszli i z nim pogadaliśmy ze skuterem wszystko ok opłacony itd.Chciał skierować sprawę do sądu dla nieletnich i 300 zł mandatu.Jednak udało się go przekonać na sam mandat.Wiecie doskonale że prawko jazdy na AM kosztuje około 1000 zł nawet i ponad 1000.Więc nie opłaca mi się robić.
Gdyby mnie zatrzymali drugi raz i (kask miałbym oczywiście) nie miałbym prawa jazdy AM to co mogliby mi zrobić? Proszę o nie ocenianie mnie negatywnie.

Peter... powiem Ci tylko jedno. Złapią Cię nie złapią, zapłacisz mandat, albo nie zapłacisz, ale jak walniesz w kogoś bez prawka to wtedy poczujesz. A raczej Twoi rodzice. Jazda bez prawka to jak jazda bez ubezpieczenia. Wyobraź sobie, że nie wyrobisz przed światłami i walniesz jakieś droższe auto. Wszystko cała Twoja rodzina płaci z własnej kieszeni.
Już nie mówię o potrąceniu kogoś. W najlepszym przypadku wypłacasz komuś rente do końca życia, w najgorszym będziesz widział swoich rodziców przez kraty.

Pater22 napisał:

...że prawko jazdy na AM kosztuje około 1000 zł nawet i ponad 1000.Więc nie opłaca mi się robić..

A mandaty opłaca się płacić? Z takim tokiem rozumowania to sprzedaj skuter i kup sobie dobry rower.

Ja mieszkam na wsi i nie zamierzam wybierać się do Miasta.Tylko pojeździć sobie po polnych drogach i to wszystko.

A to miejsce zamieszkania czyni Cię wyjętym spod prawa? Może szukasz po prostu usprawiedliwienia? Konsekwencje ponosisz Ty i Twoi rodzice, nam nic do tego.

Pater22: Nikt Ciebie tutaj do przestępstwa nie namówi bo niektórzy tutaj mają dzieci i nasze dzieci chodzą po tych drogach. Ty nie masz pojęcia ani doświadczenia w ruchu drogowym, na dodatek nie masz uprawnień do prowadzenia skutera i będziesz obok naszych dzieciaków przejeżdżał.
Nie licz więc na odrobinę zrozumienia.
A co Ci może grozić..... Cóż.... zainteresowali się Tobą bo nie miałeś kasku, gdybyś go miał to pewnie przejechali by tylko dalej chociaż jeśli to taka wieś jak opisujesz to mogli by z nudów Cię po prostu skontrolować a wtedy - tak czy siak z kaskiem czy bez - sąd dla nieletnich. I sorry - ale z mojego punktu widzenia jako ojca - prawidłowo.
Sam kupiłem skuter 125ccm i nie mam jeszcze prawa jeździć tym skuterem pomimo że od 20 lat jestem aktywnym kierowcą, przejechałem jakieś 150tys km na kategorii B i NIE JEŻDŻĘ, póki nie będę miał do tego odpowiednich uprawnień i zabezpieczeń w postaci odpowiedzialności cywilnej.

Jak napisał Raven chyba kupię sobie dobry rower zamiast skutera...
Skutera już dawno chcę sprzedać od tamtej pory ale takie myśli nadal mi przychodzą wiec chciałem się upewnić.
Dziekuje.

Gratuluję decyzji. Nie chowaj urazy. Przyjdzie pora że będziesz jeździł skuterem, samochodem itp... Wszyscy przez to przechodziliśmy i trzeba być po prostu cierpliwym :)