Jeżdżenie bez Prawa Jazdy Am

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Prawo i Przepisy Ruchu Drogowego Jeżdżenie bez Prawa Jazdy Am

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe B4rtek B4rtek 5 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Pater22
    Pater22
    Użytkownik

Cześć.Chciałem się Was coś doradzić.
    Mam 14 lat i mam skutera.W marcu 2014 roku zatrzymała mnie policja to znaczy przyjechała za mną do domu ( nie mam prawka na AM) jechałem bez kasku(tak wiem głupi ja) tylko się przejechać i zakręcałem na szosie a oni akurat jechali.Przyjechał za mną do domu no i rodzice wyszli i z nim pogadaliśmy ze skuterem wszystko ok opłacony itd.Chciał skierować sprawę do sądu dla nieletnich i 300 zł mandatu.Jednak udało się go przekonać na sam mandat.Wiecie doskonale że prawko jazdy na AM kosztuje około 1000 zł nawet i ponad 1000.Więc nie opłaca mi się robić.
    Gdyby mnie zatrzymali drugi raz i (kask miałbym oczywiście) nie miałbym prawa jazdy AM to co mogliby mi zrobić? Proszę o nie ocenianie mnie negatywnie.

Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

Peter… powiem Ci tylko jedno. Złapią Cię nie złapią, zapłacisz mandat, albo nie zapłacisz, ale jak walniesz w kogoś bez prawka to wtedy poczujesz. A raczej Twoi rodzice. Jazda bez prawka to jak jazda bez ubezpieczenia. Wyobraź sobie, że nie wyrobisz przed światłami i walniesz jakieś droższe auto. Wszystko cała Twoja rodzina płaci z własnej kieszeni.
    Już nie mówię o potrąceniu kogoś. W najlepszym przypadku wypłacasz komuś rente do końca życia, w najgorszym będziesz widział swoich rodziców przez kraty.

Testuję nowy Sklep Jednoślad.pl. https://sklep.jednoslad.pl

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Pater22 napisał:

…że prawko jazdy na AM kosztuje około 1000 zł nawet i ponad 1000.Więc nie opłaca mi się robić..

A mandaty opłaca się płacić? Z takim tokiem rozumowania to sprzedaj skuter i kup sobie dobry rower.

Pater22
    Użytkownik

Ja mieszkam na wsi i nie zamierzam wybierać się do Miasta.Tylko pojeździć sobie po polnych drogach i to wszystko.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

A to miejsce zamieszkania czyni Cię wyjętym spod prawa? Może szukasz po prostu usprawiedliwienia? Konsekwencje ponosisz Ty i Twoi rodzice, nam nic do tego.

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe B4rtek
    B4rtek
    Użytkownik

Pater22: Nikt Ciebie tutaj do przestępstwa nie namówi bo niektórzy tutaj mają dzieci i nasze dzieci chodzą po tych drogach. Ty nie masz pojęcia ani doświadczenia w ruchu drogowym, na dodatek nie masz uprawnień do prowadzenia skutera i będziesz obok naszych dzieciaków przejeżdżał.
    Nie licz więc na odrobinę zrozumienia.
    A co Ci może grozić….. Cóż…. zainteresowali się Tobą bo nie miałeś kasku, gdybyś go miał to pewnie przejechali by tylko dalej chociaż jeśli to taka wieś jak opisujesz to mogli by z nudów Cię po prostu skontrolować a wtedy – tak czy siak z kaskiem czy bez – sąd dla nieletnich. I sorry – ale z mojego punktu widzenia jako ojca – prawidłowo.
    Sam kupiłem skuter 125ccm i nie mam jeszcze prawa jeździć tym skuterem pomimo że od 20 lat jestem aktywnym kierowcą, przejechałem jakieś 150tys km na kategorii B i NIE JEŻDŻĘ, póki nie będę miał do tego odpowiednich uprawnień i zabezpieczeń w postaci odpowiedzialności cywilnej.

Pater22
    Użytkownik

Jak napisał Raven chyba kupię sobie dobry rower zamiast skutera…
    Skutera już dawno chcę sprzedać od tamtej pory ale takie myśli nadal mi przychodzą wiec chciałem się upewnić.
    Dziekuje.

Zdjęcie profilowe B4rtek
    B4rtek
    Użytkownik

Gratuluję decyzji. Nie chowaj urazy. Przyjdzie pora że będziesz jeździł skuterem, samochodem itp… Wszyscy przez to przechodziliśmy i trzeba być po prostu cierpliwym 🙂

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie