jetforce 50 zamula od 50 do 65

Witam od niedawna podiadam skuter peugeot jetforce 50 i problem polega na tym, ze skuter rozpedza sie zywo bez problemow do jakos 50 55 km/h i potem muli. jak pomuli paredziesiat metrow to zaczyna sie powoli rozpedzac do 65 i jak przekroczy te 65 to dosyc szybko dociaga do 85. Gdy zaczyna mulic to slysze takie jakby cwierkanie z przekladni wiec podejrzewam ze do wymiany pasek, ale czy to wszystko to bylaby tylko wina paska? czy moze musze jeszcze dokupic roklki wariatora i sprezynki sprzegla? dodam jeszcze ze zmiana wysokosci iglicy nic nie daje.Z gory dziekuje za jakiekolwiek info pozdrawiam

ale mamy sobie pozgadywac o tym ćwierkaniu?

zdejmij pokrywe przekładni i oceń stan paska, rolek, korektora, wariatora. Możesz mieć rant na wariatorze na tej prędkości bo kiedys była blokada tam i na tym położeniu długo jeździł.
Ale to tylko jedna z opcji

Pokrywę zdejmowałem i pasek ma od wewnętrznej strony na środku takie jakby wytarcie i jest wyślizgany po bokach blokada wariatora była pewnie w formie blaszki (skuter kupiłem odblokowany) ale niestety nie posiadam klucza pneumatycznego i muszę zamówić blokady wariatora i sprzęgła

Dodam jeszcze tylko ze jak go rozpędzę na nóżce to ma delikatny przestój w tym samym miejscu ale praktycznie w ogóle i osiąga Max obroty praktycznie od razu

najpierw zrób co napisałem