Jedno światło działa gdy włączam długie a drugie światło gdy są włączone krótkie

Witam posiadam skuter keeway matrix 50 i mam problem że jedno światło działa gdy włączam długie a drugie światło gdy mam włączone krótkie. Wymieniłem żarówki ale to nic nie dało

Kiedyś było takie zalecenie dla dilerów niektórych skuterów, żeby odcinać po jednym kablu od zasilania żarówki, tak żeby paliły się naprzemiennie. Miało to na celu zapewnienie lepszego ładowania akumulatora. Niektóre skutery mają fabrycznie taki układ. Po podłączeniu drugiej żarówki może się okazać, że dwie żarówki świecące się naraz będę dawać słabsze światło, a i ładowanie akumulatora będzie słabsze.

Czyli to musi tak być?

a czy nawet reflektory nie mają róznych oznaczeń - jedno do świateł długich a drugie do krótkich? czy są identyczne oznaczenia, zwierciadła…itd?

A policja może się o to doczepic?

ale możesz najpierw sprawdzic oznaczenia na kloszach? bo to może tak ma być

W opisie tego skutera znalazłem to:. Z przodu charakteryzują go dwie lampy o ostrych krawędziach, co ciekawe w jeden z lamp jest soczewka do świateł dziennych

jprd… ja nie chce żebyś szukał w opisie tylko poszedł do skuterka i sprawdził czy oznaczenia na kloszach są inne.
skoro oznaczenia są inne to zapewne i lampy sa inne a skoro sa inne to sa do czegoś innego - wiec pewnie dlatego nie swiecą razem. plus to że “znalazłes w opisie”… i jest szansa na to że tak ma być.
Na yt nie ma filmów z tymi skuterami jak to w innych sztukach świeci?