Jechałem skuterem i nagle zgasł!

Witam
Niedawno kupilem skuter Johnway Tornado 125 z 2010 r. Skuter ten stal 2 lata w garazu , wymienilem wszytkie plyny i kupilem nowy akumulator. Odpalil bez problemu. Przez ostatni tydzien dojezdzalem nim do pracy ( w jedna strone okolo 5 km ) i wszytko bylo ok. Dzis postanowilem sie wybrac do innego miasta i po przejechaniu powiedzmy 10 moze 15 kilometrow nagle skuter zgasl i nie chce odpalic. Nie jestem specjalista w zakresie mechaniki , ale po przekreceniu kluczyka zawsze bylo takie charakterystyczne syczenie przez chwile ( pompa paliwa ) teraz tego syczenia nie ma . Wlalem ciutke benzyny do gaznika i nic , odkrecilem swiece jest iskra , posmarowalem swiece delikatnie benzyna i nadal nic . nie mam pomyslow co moze byc nie tak. Po tym zdarzeniu jak juz dopchalem skuter do domu. Zauwazylem , ze jak przekrece kluczyj w stacyjce to zapala mi sie swiatlo stopu ( wystarczy , ze wcisne guzik startowy i skuter zaczyna krecic , wczesniej trzeba bylo wcisnac hamulec i przycisk zeby zaczal krecic. Jesli ktokolwiek ma jakis pomysl co sie moglo stac. Niech smialo pisze. Z gory dziekuje
Pozdrawiam
Bartosz

Witam
Odkrecilem tylnia lampe w skuterze ( Po srodku zarowka stopu zaznacze , ze swieci sie caly czas po przekreceniu stacyjki ) , lewo i prawo migacze , zas na dole pod zarowka stopu jest jakas mala zarowka , ktora nie reaguje na nic tzn na wcisniecie hamulca zarowno przedniego jak i tylniego. Od czego jest ta mala zarowka czy to moze jakis czujnik ? 2 pytanie wiaze sie z kranikiem , mam kranik z 3 wyjsciami jeden idzie od baku do kranika drugi idze od kranika do gaznika a trzci kabel ( tzw podcisnieniowy z tego co wyczytalem . idze od kranika wchodzi w tai trojkat , z tego trojkatnego plastiku dalej wychodza 2 kabelki jeden idze do gaznika a drugi ( nie wiem dokladnie gdzie , ale mam nadzieje , ze na zdjeciu bedzie widac. Dodam ze krecilem skuter z wyjetym kable ktory idze bezposrednio do gaznika i paliwo nie leci ? Dodam , ze sprawdzilem kranik ( metoda zasania powietrza tam gdzie jest zamontowany kabel do podcisnienia i paliwo zaczyna wtedy leciec . Wiec nasuwa sie mysl ze gaznik jakos nie zasysa paliwa ? albo wytwrza za mala moc . nastepne pytanie czy moge odpalic w jakikolwiek sposob ten skuter ? zeby sprawdzic czy silnik dziala . ? Z gory dziekuje za odpowiedz.
Pozdrawiam
Bartosz

Jeśli chodzi o tą żarówkę, to nie wykluczone, że to żarówka od podświetlenia tablicy, musiał bym to zobaczyć.
Jeśli stop pali się cały czas to masz walnięty któryś czujnik stopu przy klamkach. Lub jakieś zwarcie gdzieś i może dlatego nie możesz odpalić. Nie wykluczone, że padła pompa paliwa.

po przekreceniu stacyjki nie ma charakterystycznego syczenia jak wczesniej.wcezesniej odpalalem poprze nacisniecie hamulca i startera teraz wystarczy tylko starter. Lecz skuter nie chce odpalic jak wlewam mu paliwo do gazniika na swiecy jest to samo . Nie wiem gdzie lezy prczyna, gaznik rozkrecilem wyglada na czysty.

Zacznij od wymiany pompki paliwa.