jazda z większą mocą niz uprawnienia pozwalają -konsekwencje?

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
    adam010203
    Uczestnik

siema wszystkim
    niedługo planuje kupić pierwsze moto i mam pewną zagwostke mianowicie jeśli mam kategorie A1 i maszyne w 2t na przykład taką yamahe dt 125 i zdejmę z niej blokady żeby miała te 28 kucy ale w papierach dalej mam 15 to jaka jest realna szansa że będe mógł mieć przez to jakieś problemy i jeśli już się takie zdarzą to co mi grozi?

• Ten wątek został zmodyfikowany 6 days, 6 hours temu przez Wombat. Powód: zmiana tytułu tematu
    Wombat
    Moderator

to są pytanie do wróżki. i chyba nie chodzi tu o bezpieczeństwo tylko o konsekwencje złapania cię na łamaniu prawa?

nikt nie wie jak jest realna szansa ale zawsze jakas jest.
    Wiadomo że jak cie drapną na 125 co przekracza 110-115km/h znacząco to nie jest to już 15KM 125 tylko albo nie 125 albo odblokowane. A reszta zalezy od sytuacji – czy to kontrola rutynowa czy jakiś incydent drogowy..itd. Dość trudno to jest na drodze udowodnić ale zakwestionować stan techniczny i zgodność z dokumentami można zawsze.

Za jazde bez odpowiedniej kategorii ma 300zł mandatu + holowane pojazdu jezeli nikt nim nie może leganie odjechać. A jeżeli to kolizja i ktoś sie uprze że odblokowanie przyczyniło sie do zdarzenia to możesz zapłacić za powstałe szkody z własnej kieszeni (regres ubezpieczeniowy)

REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button