! Forum Skutery Jazda w deszczu

Tagi: 

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe DamianRysiekSr DamianRysiekSr 6 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Pw10
    Pw10
    Użytkownik

Czy przy jeżdzie w deszczu skuter może zacząć gasnąć na wolnych obrotach tzn. po puszczeniu manetki gazu i czego to może być przyczyna?
    Silnik 4t

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Nie powinno się nic dziać, a skoro tak, to coś jest nie szczelne.
    Może Ci woda do filtra powietrza się dostaje?

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Zdjęcie profilowe Pw10
    Pw10
    Użytkownik

Bo jak jechałem w jedną stronę przy słonecznej pogodzie to mi nie gasł po zejściu na obroty jałowe tylko zaczął w momencie jak zaczął deszcz padać jak wracałem

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Bo gdy jechałeś w jedną stronę to świeca jeszcze się nie zalała, lecz była w trakcie. Gdy wracałeś to świeca była już zalana, i ci gasł. Zmień dyszę na mniejszą i wyreguluj gaźnik

Zdjęcie profilowe Lukario
    Lukario
    Użytkownik

nie od świecy to zależy wilgotne powietrze jest tego przyczyną. niektóre skutery bardziej reagują na warunki atmosferyczne

Barton Orlando 2T – rozbity 😛
    Baotian BT49QT9- 20600km

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe Pw10
    Pw10
    Użytkownik

A czy brudny filtr powietrza może być przyczyną tego

Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Ja tak mam, że gdy pada śnieg to strasznie mi się dusi i nie chce jechać. Trzeba psiuknąć WD40 na przewód WN, to trochę pomaga.

Zdjęcie profilowe Lukario
    Lukario
    Użytkownik

Kisiu1981 napisał:

Ja tak mam, że gdy pada śnieg to strasznie mi się dusi i nie chce jechać. Trzeba psiuknąć WD40 na przewód WN, to trochę pomaga.

przewód wymień miałem też to w 2T jazda zimą była katorgą dusił się niemiłosiernie po wymienie tego felernego kabla problem całkowicie zniknął

Barton Orlando 2T – rozbity 😛
    Baotian BT49QT9- 20600km
    Zdjęcie profilowe DamianRysiekSr
    DamianRysiekSr
    Użytkownik

Jedziłem przy -10 oraz przy 30 stopniach celsjusza, przy wietrze, deszczu, burzy, w śniegu i błocie i nigdy nie miałem problemów.

Za to zwykłe mycie pokonało mój silnik, bo przesadziłem z ilością wody przy spłukiwaniu mikro proszku, zresztą kiedyś nie wiedziałem w którym miejscu mam filtr powietrza xD (zaskoczył za 2 czy 3 razem)
    Teraz wiem i wody tam nie „ładuję”, u Ciebie może być podobnie, filtr zasysa wodę i dlatego przygasa, a jak jedziesz to nawet przy deszczu nie dostaje tyle wody, żeby zgasnąć, bo dostaje po prostu więcej paliwa.

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie