jazda na ztunningowanym motorowerze

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Prawo i Przepisy Ruchu Drogowego jazda na ztunningowanym motorowerze

Ten temat zawiera 16 odpowiedzi, ma 8 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe marciniaczekbob marciniaczekbob 6 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe marciniaczekbob
    marciniaczekbob
    Użytkownik

Mam 15 lat, upatrzyłem sobie fajny używany motorower 50ccm. Człowiek od którego chcę kupić ten motorower dodał kilka ulepszeń. M.innymi, wymieniał w nim cylinder i zwiększył moc do 10KM. Czy na kartę motorowerową będę mógł nadal jeździć legalnie tym motorowerem???

Po drugie, jeśli chodzi o przeglądy. Czy mogę zrobić przegląd u każdego licencjonwanego mechanika??
    Proszę o pilną odpowiedź, z góry dziękuje.

Zdjęcie profilowe zipptopss
    zipptopss
    Użytkownik

Chłopie sciągniesz blokady i już jezdzisz nie legalnie 🙂 oczywiscie że to nie jest legalne ale mało który policjant zwraca uwage na motorower który zamiast jechać 50 jedzie te 70 😉 Więc smigaj nim tylko uważnie 😀

—————————————
    Pozdrawiam wszystkich fanów 2 kółek i silnika:)

Nr gg:34623657:) Pisać

Czytaj
    REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 15%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka.
    Zdjęcie profilowe hades1988
    hades1988
    Użytkownik

to chyba mosial by tam wstawic 125ccm aby uzyskac tyle koni, no chyba ze jakas markowa 90.
    Przepisy mowia jasno ze nawet po zdjeciu blokad na 50ccm nie mozesz jezdzic bez kat A.
    Przeglady mozesz robic w kazdym serwisie.

Zdjęcie profilowe zipptopss
    zipptopss
    Użytkownik

Nooo coś chyba cie zbajerował co to za motorower ?

—————————————
    Pozdrawiam wszystkich fanów 2 kółek i silnika:)

Nr gg:34623657:) Pisać

marciniaczekbob
    Użytkownik

Yamaha tzr 50.
    Mam jeszcze kilka pytań. Czy aby go przerejestrować, sprzedający musi wcześniej ten motor odrejestrować, czy musi on cokolwiek zgłaszać? Czy do zarejestrowania potrzebny jest jakiś wcześniejszy przegląd? Co ile robić przegląd (wolałbym jak najrzadziej)?
    Jestem początkujący to ma być pierwszy mój WŁASNY motorower.

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.
    Zdjęcie profilowe DamianRysiekSr
    DamianRysiekSr
    Użytkownik

10 KM? i to w tzr\\\’ce? To chyba zmienił pojemność z 50 na co najmniej 70 ccm….
    Właściciel pojazdu, który kupujesz ma obowiązek go wyrejestrować, po zakupie. Ty natomiast zanim go zarejestrujesz musisz z tym motorkiem pojechać na przegląd (tutaj się zaleca Okręgową Stację Kontroli Pojazdów) przynajmniej ja tak zrobiłem, i oni wystawiają Ci taką karteczkę, z informacją o pozytywnym przejściu kontroli.
    I pozniej reszta biurokracji, czyli dokumenty, jeszcze więcej dokumentów, dowód „miękki”, czyli tymczasowy, opłacasz (coś koło 150 pln),otrzymujesz blachę, pozniej dowód na „stałe”.
    O czymś zapomniałem?

Zdjęcie profilowe matol1798
    matol1798
    Użytkownik

Zmiana cylindra to właściwie zmiana pojemności. Nie wiem co się dziwić. Da się tak przerobić TZR żeby miała nawet 20 koni. Pisali o tym na skuterowo: http://www.skuterowo.com/yamaha-tzr-50-motorower-przez-duze-m/

Barton Fighter 50 2012 r.
    marciniaczekbob
    Użytkownik

1. Tak, to prawda poczytałem o tym na necie i kilka drobnych modyfikacji i masz prawie 10KM w tzr no może 8-9
    2.Jeśli chodzi o pozytywne przejście kontroli, to gdy ją przejdę spokojnie mogę zarejestrować odblokowany i ulepszony jako zablokowaną 50? Czy morze jednak na tej karteczce będzie pisało coś na ten temat, i znowu będą problemy?

Zdjęcie profilowe TheMiqlaq
    TheMiqlaq
    Użytkownik

Czytam te posty o bajerowaniu TZRek i rozmyślam czy lepiej kupić lepszy komputer czy stuningować Yamaszkę :D. Jak już kupisz to powiedz czy twoja na stocku leci 100 czy to tylko mit, bo moja nijak się do tego wyniku zbliżyj bardziej niż o 5 km/h przy większej zębatce o 1 ząbek z przodu zbliżyć nie chce :P.

2. Na przeglądzie sprawdzą ci czy działaja światła, czy masz lusterka itd. Pomiarów prędkości nie dokonują, no chyba że w jakichś super osrodkach z rolkami i całym sprzętem :). Moja Tezia ma na papierze 2 Kw.

Tezia :*

marciniaczekbob
    Użytkownik

Dobra, narazie dzięki.
    Jak kupię (tydzień-2) i troszeczkę ztunninguje pod mój gust, to napisze ci TheMiqlaq ile osiąga. Ale osobiście nie oczekuję od tzrki więcenij niż 95. Mi spokojnie nawet 90 starczy. Ale jednak im większe osiągi tym lepiej.
    A ty matol198 ( czy jak ci tam) Mówiłem że wymieniał cylinder na nowy, a nie na większy.Pomimo tego, tak to prawda włożył trochę większy cylinder mianowicie 55ccm.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie