Jazda na Moto w czasie pandemii we dwoje?

Zaciekawiły mnie ograniczenia wprowadzone od 01.04 w przemieszczaniu się pojazdami,czyli że może w pojeździe być połowa nie ja zajętych na ile pojazd jest zarejestrowany,wynika z tego że jazda z plecaczkiem odpada,mam rację czy się mylę?Pozdro i trzymajcie słoiki moje.Paci,ja mam git na zadupiu tu korony nie ma.

to dotyczy tylko pojazdów komunikacji publicznej i komercyjnych busików…itd. w samochodzie osobowym/prywatnym może być full.
przynajmniej na razie.

nie no , mysle ze jak we dwójkę pojedzieć to nic sie nie stanie w końca nie w 10 osób ;p

Pod względem prawnym możesz jeździć, gdzie chcesz i jak chcesz. Rozporządzenie nie może stanowić prawa a jedynie doprecyzowywać ustawę. Dobrym przykładem jest rozporządzenie o maseczkach, zakładając nawet, że jest legalne to nadal mówi co masz zakładać i gdzie a nie kto ma to robić. O tym kto ma to robić mówi art.46b ustawy o zwalczaniu chorób zakaźnych a są to osoby chore i podejrzane o zachorowanie na podstawie badań klinicznych. Jako, że w Polsce mamy gradację prawa to najwyższym prawem jest konstytucja. Ustawa nie reguluje w jaki sposób masz się przemieszczać więc nikt nie może Ci nakazać określonego sposobu przemieszczania się :slight_smile:

My jeździmy z plecaczkiem i nikt nie łapał nie kontrolował i nie weryfikował. W końcu maseczka jest na ryjku hehe