Jazda na dowodzie tymczasowym

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #51548 Reply
    Anonim
    Nieaktywny

Jak to jest z tym dowodem tymczasowym ? Niczym on się nie różni od normalnego dowody, z tym że można poznać po dacie urodzenia czy ukończone 18 lat. Można na nim jeździć na 50cc tak samo jak na normalnym dowodzie ?

#51550 Reply
    a123659
    Uczestnik

Ludzie, załamujecie mnie… Dowód tymczasowy może sobie nawet 5 letnie dziecko wyrobić. To znaczy, że może pełnoprawnie jeździć 50cc? Chyba raczej nie…

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

#51554 Reply
    Anonim
    Nieaktywny

Teoretycznie wynika że nie można, ale każdy wie jakie mamy prawo w PL ;]
    Chciałbym wiedzieć bo na pewno jest jakaś luka na to.

#51555 Reply
    mati685
    Użytkownik

Musisz miec ukończone 18 lat, aby jeździc pełnoprawnie na dowodzie osobistym.

#51557 Reply
    a123659
    Uczestnik

Luki żadnej na to raczej nie ma.
    Chyba, że policjant nie popatrzy na datę urodzenia i się nie skapnie, że to dowód tymczasowy. Mój kolega jak nie miał karty wyrobionej, a nie miał jeszcze 18 lat to raz jak go policja zatrzymała dał właśnie dowód tymczasowy policjantowi, ten się nie skapnął, że to dowód tymczasowy i go puścił.

#51572 Reply
    madi
    Uczestnik

Po pierwsze to nie ma czegoś takiego jak dowód tymczasowy… Jest zwykły dowód osobisty, tyle, że przed 18 wyrabiają na 5 lat. A żeby móc kierować motorowerem potrzeba mieć 18 lat ukończone. Dowód osobisty można bodajże od 13 roku życia sobie wyrobić.

#51576 Reply
    kielb
    Użytkownik

Jest dowód tymczasowy. Małym dzieciom także można wyrabiać.
    Od 13 roku życia można mieć konto w banku.

#51577 Reply
    rumian_97
    Użytkownik

dokładnie, moja siostra ma dowód tymczasowy, ma 5 latek, ja mam 14 i mam dowód osobisty i konto… 😀

#51578 Reply
    a123659
    Uczestnik

Madi, dowód można wyrobić bez ograniczeń wiekowych. Ja wyrabiałem w wieku 11 lat.

#51579 Reply
    Vezyr
    Użytkownik

I po co dowód w takim wieku?Mi w sumie jako dorosłemu nie jest potrzebny 😀 No tyle że trzeba tożsamość dowodem potwierdzać, na Prawo Jazdy nie da rady 😀

#51581 Reply
    a123659
    Uczestnik

Mi był potrzebny, bo jechałem za granicę, a paszport już był nie ważny.

#51584 Reply
    rumian_97
    Użytkownik

Ja tak samo z tym paszportem miałem i wyrobiłem dowód, a w ogóle to fajne potwierdzenie tożsamości, już nie musisz tej „legitymacji szkolnej” np. w bankach, czy gdziekolwiek okazywać 😉

#51585 Reply
    madi
    Uczestnik

jak w sklepie o dowód spytają to tylko wtedy się przydaje 🙂
    Ryglos to nie wiedziałem, że nie ma ograniczeń, kiedyś było od 13 lat

#51594 Reply
    kielb
    Użytkownik

Najczęściej się przydaje jak się wyjeżdża za granicę, albo jak się zdaje na A1 lub B1 nie mając 18 lat .

#51596 Reply
    Suawek
    Użytkownik

Dowód osobisty można wyrobić od razu po urodzeniu (po zgłoszeniu w urzędzie stanu cywilnego) i jest wydawany na 5 lat z prostego powodu, wygląd dziecka szybko się zmienia.
    A po co dziecku dowód? Jak jedziesz za granicę w strefie schengen, dziecko musi mieć dowód. My młodemu wyrobiliśmy właśnie na potrzeby wyjazdu.
    A do autora wątku – przepisy są jasne i jednoznaczne, nie masz 18 lat, nie jeździsz, chyba że masz inne uprawnienia. Dowód to tylko potwierdzenie Twoich danych, wieku i adresu.

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Jazda na dowodzie tymczasowym
Twoje informacje:

Back to top button