Jazda do Czech

Cześć!

W związku z tym,że mieszkam blisko granicy Czeskiej (około 20 km) to planujemy z kolegami pojechać na motorowerach/skuterach właśnie do tego kraju.I tu mam do Was pytanie czy jak mamy kartę motorowerową to możemy się poruszać po drogach czeskich(oczywiście nie chodzi mi tu o autostrady).Mi się wydaje,że jak jesteśmy w UE to powinniśmy móc jeździć ale wolę się upewnić.

Kartę? Czy prawo jazdy z kat. AM ?

Kartę

Karty już dawno są nieważne, więc jeździć nawet po Polsce nie możesz :)
http://www.skuterowo.com/koniec-karty-motorowerowej-prawo-jazdy-am-i-a2/

Elloco po Polsce mogę

Wymiana karty motorowerowej na prawo jazdy AM: Czy jest obowiązkowa?
Tak. Jednak karta motorowerowa będzie ważnym dokumentem do poruszania się skuterem/motorowerem do ukończenia 18 roku życia. Wymiany na AM (bez konieczności zdawania egzaminu) należy dokonać przed ukończeniem pełnoletności. Nieprawdą jest, że od dziś posiadacz karty nie może poruszać się jednośladem.

No nic chyba już wszystko wiem.

Takie coś dostałem od ambasady czeskiej

informujemy, iż na terenie Republiki Czeskiej można się poruszać skuterem zgodnie z obowiązującymi przepisami mając prawo jazdy z odpowiednią kategorią.

w praktyce wszystko zalezy od policjanta. Dopoki nie ma wykroczenia nic nie zrobia. W innym przypadku moga byc konsekwencje.
W Czechach zatrzymują na podstawie wykroczenia a nie - jak u nas - z ciekawosci sprawdzic OC.
Oczywiście w przypadku "hallo" w Czechach OC nie działa bo - w przypadku jazdy na dowod - nie masz uprawnień.