Jazda do Czech

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    robi222pl
    Użytkownik

Cześć!

W związku z tym,że mieszkam blisko granicy Czeskiej (około 20 km) to planujemy z kolegami pojechać na motorowerach/skuterach właśnie do tego kraju.I tu mam do Was pytanie czy jak mamy kartę motorowerową to możemy się poruszać po drogach czeskich(oczywiście nie chodzi mi tu o autostrady).Mi się wydaje,że jak jesteśmy w UE to powinniśmy móc jeździć ale wolę się upewnić.

elloco
    Uczestnik

Kartę? Czy prawo jazdy z kat. AM ?

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

robi222pl
    Użytkownik

Kartę

elloco
    Uczestnik

Karty już dawno są nieważne, więc jeździć nawet po Polsce nie możesz 🙂
    http://www.skuterowo.com/koniec-karty-motorowerowej-prawo-jazdy-am-i-a2/

robi222pl
    Użytkownik

Elloco po Polsce mogę

Wymiana karty motorowerowej na prawo jazdy AM: Czy jest obowiązkowa?
    Tak. Jednak karta motorowerowa będzie ważnym dokumentem do poruszania się skuterem/motorowerem do ukończenia 18 roku życia. Wymiany na AM (bez konieczności zdawania egzaminu) należy dokonać przed ukończeniem pełnoletności. Nieprawdą jest, że od dziś posiadacz karty nie może poruszać się jednośladem.

robi222pl
    Użytkownik

No nic chyba już wszystko wiem.

Takie coś dostałem od ambasady czeskiej

informujemy, iż na terenie Republiki Czeskiej można się poruszać skuterem zgodnie z obowiązującymi przepisami mając prawo jazdy z odpowiednią kategorią.

Tomasz Śmietana
    Użytkownik

w praktyce wszystko zalezy od policjanta. Dopoki nie ma wykroczenia nic nie zrobia. W innym przypadku moga byc konsekwencje.
    W Czechach zatrzymują na podstawie wykroczenia a nie – jak u nas – z ciekawosci sprawdzic OC.
    Oczywiście w przypadku „hallo” w Czechach OC nie działa bo – w przypadku jazdy na dowod – nie masz uprawnień.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button