Jazda bez uprawnień, konsekwencje?

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #196419
  wojtek959
  Użytkownik
  • Postów: 4

  Witam, mam pytanie. Pewnie ta sprawa była już poruszana jednak przepisy się zmieniają i dlatego chciałbym zapytać jakie są na dzień dzisiejszy? Jakie konsekwencje poniesiemy jadąc na motocyklu >125cmm bez uprawnień posiadając tylko prawo jazdy kat. B?

  #196421
  wojtek959
  Użytkownik
  • Postów: 4

  Mam 2 lata Kat. b ale nie chodzi mi o 125 tylko coś większego do 600 cmm

  REKLAMA

  Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

  Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

  Advertisement

  #196422
  elloco
  Uczestnik
  • Postów: 511

  Jak nie masz 3 lat kat. B to mandat za brak kategorii 300 zł i zakaz dalszej jazdy. W sytuacji w której spowodujesz wypadek zostaniesz zobowiązany zapłacić za naprawę pojazdu/pojazdów z własnej kieszeni plus ewentualne koszty rehabilitacji albo rentę dla poszkodowanych. Jeśli (odpukać ) ktoś zginął by w tym wypadku – idziesz siedzieć.

  #196424
  wojtek959
  Użytkownik
  • Postów: 4

  „§ 3. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 3.000 zł.”
  Weszło to w życie czy nie?

  #196429
  Leszek Śledziński
  Keymaster
  • Postów: 2 361

  wojtek959 napisał:

  § 3. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 3.000 zł.\”
  Weszło to w życie czy nie?

  Nie weszło. O dziwo. Sejm był przeciw i wysłał projekt do kosza, a chwilę potem przegłosował odbieranie prawa jazdy za prędkość. Paranoja.

  Wracając do głównego wątku – moim zdaniem jazda bez prawka to debilizm i bezmózgia. Nie ma tygodnia, żeby na mojej skrzynce ktoś nie płakał z tego powodu – „ubezpieczyciel przysłał mi regres”, „mam wezwanie do zapłaty”, „sąd orzekł zakaz prowadzenia mi pojazdów na okres 8 lat” itd.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button