Jazda bez uprawnień, konsekwencje?

Witam, mam pytanie. Pewnie ta sprawa była już poruszana jednak przepisy się zmieniają i dlatego chciałbym zapytać jakie są na dzień dzisiejszy? Jakie konsekwencje poniesiemy jadąc na motocyklu >125cmm bez uprawnień posiadając tylko prawo jazdy kat. B?

Mam 2 lata Kat. b ale nie chodzi mi o 125 tylko coś większego do 600 cmm

Jak nie masz 3 lat kat. B to mandat za brak kategorii 300 zł i zakaz dalszej jazdy. W sytuacji w której spowodujesz wypadek zostaniesz zobowiązany zapłacić za naprawę pojazdu/pojazdów z własnej kieszeni plus ewentualne koszty rehabilitacji albo rentę dla poszkodowanych. Jeśli (odpukać ) ktoś zginął by w tym wypadku - idziesz siedzieć.

"§ 3. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 3.000 zł."
Weszło to w życie czy nie?

wojtek959 napisał:

§ 3. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 3.000 zł.\"
Weszło to w życie czy nie?

Nie weszło. O dziwo. Sejm był przeciw i wysłał projekt do kosza, a chwilę potem przegłosował odbieranie prawa jazdy za prędkość. Paranoja.

Wracając do głównego wątku - moim zdaniem jazda bez prawka to debilizm i bezmózgia. Nie ma tygodnia, żeby na mojej skrzynce ktoś nie płakał z tego powodu - "ubezpieczyciel przysłał mi regres", "mam wezwanie do zapłaty", "sąd orzekł zakaz prowadzenia mi pojazdów na okres 8 lat" itd.