Jazda bez uprawnień, konsekwencje?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Prawo i Przepisy Ruchu Drogowego Jazda bez uprawnień, konsekwencje?

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński Leszek Śledziński 3 lata, 8 miesiące temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #196419
  Zdjęcie profilowe wojtek959
  wojtek959
  Użytkownik
  • Postów: 4

  Witam, mam pytanie. Pewnie ta sprawa była już poruszana jednak przepisy się zmieniają i dlatego chciałbym zapytać jakie są na dzień dzisiejszy? Jakie konsekwencje poniesiemy jadąc na motocyklu >125cmm bez uprawnień posiadając tylko prawo jazdy kat. B?

  #196421
  Zdjęcie profilowe wojtek959
  wojtek959
  Użytkownik
  • Postów: 4

  Mam 2 lata Kat. b ale nie chodzi mi o 125 tylko coś większego do 600 cmm

  #196422
  Zdjęcie profilowe elloco
  elloco
  Użytkownik
  • Postów: 511

  Jak nie masz 3 lat kat. B to mandat za brak kategorii 300 zł i zakaz dalszej jazdy. W sytuacji w której spowodujesz wypadek zostaniesz zobowiązany zapłacić za naprawę pojazdu/pojazdów z własnej kieszeni plus ewentualne koszty rehabilitacji albo rentę dla poszkodowanych. Jeśli (odpukać ) ktoś zginął by w tym wypadku – idziesz siedzieć.

  Było kilka chińczyków..Toros, Baotian… Kymco Agility R16 125ccm do 2017r, Szukam jakiegoś „maxi” 🙂
   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj trójkołowy CAN-AM Ryker 900 na prawo jazdy B

  Wrażenia z jazdy, których nie da się porównać z czymkolwiek na czym do tej pory jeździłeś. 77 KM, skrzynia CVT, ABS i kontrola trakcji w standardzie. Odkryj trójkołowy Can-Am Ryker Rally Edition.
  #196424
  Zdjęcie profilowe wojtek959
  wojtek959
  Użytkownik
  • Postów: 4

  „§ 3. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 3.000 zł.”
  Weszło to w życie czy nie?

  #196429
  Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
  Leszek Śledziński
  Jednoślad.pl
  • Postów: 2 359

  wojtek959 napisał:

  § 3. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 3.000 zł.\”
  Weszło to w życie czy nie?

  Nie weszło. O dziwo. Sejm był przeciw i wysłał projekt do kosza, a chwilę potem przegłosował odbieranie prawa jazdy za prędkość. Paranoja.

  Wracając do głównego wątku – moim zdaniem jazda bez prawka to debilizm i bezmózgia. Nie ma tygodnia, żeby na mojej skrzynce ktoś nie płakał z tego powodu – „ubezpieczyciel przysłał mi regres”, „mam wezwanie do zapłaty”, „sąd orzekł zakaz prowadzenia mi pojazdów na okres 8 lat” itd.

  Testuję nowy Jednoślad.pl 🙂
Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie