Jazda bez kasku problem z policją

Ostatnio jeździłem z kolegą skuterami i pojechaliśmy zawieść mój skuter do garażu i on mnie odwoził do domu i jechałem bez kasku noi akurat panowie policjanci nas zobaczyli i zatrzymali. Kolega nie miał przeglądu ważnego prawie mu dowód zabrał ale na szczęście nie.:) i spisali nas mnie tez i próbowali się dodzwonić do jego ojca, ale nie miał nic na koncie. I ostatnio jak wychodził z domu szedł do szkoły to podjechała policja i kazali mu się wstawić jutro na komende na przesłuchanie. on ma 16(rocznikowo) lat ja 14(rocznikowo). Co mogą nam zrobić ? W tamtym roku miałem wypadek z mojej winy i powiedzieli że nie mogą mi dać mandatu bo jestem za młody. A czy mu mogą coś zrobić ? Jakiś mandat czy coś ?

hmmm... ewentualnie mandat może jakiś dostać. To też jest kabaret, że policja nie ma się czym zajmować tylko czatować pod domem 16-stolatka jakby jakimś szefem gangu był

I bardzo dobrze... jak tylko słysze że bez kasku to już mi się ciśnienie podnosi. Kask to podstawa i kropka. I na dodatek skuter bez przeglądu... powinni taki mandat koledze dowalić żeby musiał sprzedać skuter żeby go spłacić. Ot co.

Może dostać mandat za przewożenie pasażera bez kasku. Co do przeglądu i mandatu to w tej sprawie mogą was już pocałować w 4 litery i mandatu wam już nie wcisną bo jeśli mieli by to zrobić to dowód rejestracyjny musieli by zabrać podczas kontroli i wszystko spisać. Niech Twój kolega spodziewa się mandatu. Nie wiem jak się ma to w przypadku gdy Twój kumpel nie ma jeszcze skończonych 16 lat więc prawdopodobnie mandat będzie na rodziców. Ale jazda bez kasku i przeglądu to największa głupota.

Zgadzam się w 100% z " Kapuchon "

A więc, był dzisiaj na przesłuchaniu ale o kasku i przeglądzie nic nie mówili tylo o tym że hamuje na piskach i ze coś tam się ludzie skarżą i dostał niby 50zł mandatu, ale zapytał się czy może dostać jakiś kwitek gdzie to zapłacić i wgl, to powiedział mu że on sam powinien zapłacić i na tym się skończyło.. Więc nie wiadomo co daleej czy przyjdzie do domu czy jak.

Bez komentarza...

To po co komentujesz ?xd

Z Twoich postów szyszu można było stwierdzić, że jesteś małoletni, teraz wyszło, że jeszcze brak u Ciebie wyobraźni. Powinni wam dać po mandacie to może pomyślicie dwa razy przed zrobieniem czegoś głupiego.

Pewnie będą chcieli ich zastraszyć a przy okazji to może coś jeszcze wyciągną no wiecie o co mi chodzi młodzi są