Jakość paliwa a problemy z odpalaniem

Od miesiąca jeżdżę używaną Yamahą Neos (rocznik 2009). Od razu po zakupie zatankowałem na stacji BP. Następnego dnia miałem problem z uruchomieniem, tzn. z rozrusznika nie zapalał, ale po ok. 10 kopnięciach w końcu zapalał i gdy już był ciepły to za każdym razem odpalał bez problemu.
Trochę poczytałem w internecie i doszedłem do wniosku, że może trzeba podregulować gaźnik lub sprawdzić czy ssanie na pewno działa. Jako że nie miałem za dużo czasu a te kilka kopnięć nie było jakimś strasznym problemem to przez około tydzień w ten sposób uruchamiałem skuter (najpierw próbowałem rozrusznikiem, ale dopiero potem z kopa) aż w końcu wyjeździłem całe paliwo i znowu zatankowałem, ale tym razem na Statoilu.
Jakież było moje zdziwienie gdy następnego dnia rano skuter zapalił z rozrusznika (dałem mu trochę gazu przy uruchamianiu). Przez cały bak skuter bez większego problemu odpalał z rozrusznika.
Kolejne tankownie z premedytacją zrobiłem na BP, żeby sprawdzić czy paliwo ma faktycznie wpływ na odpalanie. Okazało się, że ma. Przez cały tydzień znowu musiałem uruchamiać skuter z kopniaka.
Ostatnio zatankowałem na Statoilu i co ? Skuter uruchamia się z rozrusznika :). Nie ma żadnych wątpliwości, że jest korelacja pomiędzy pochodzeniem paliwa, a problemem z odpalaniem.
Czy ktoś się spotkał już z taką sytuacją ? Ktoś potrafi to sensownie wytłumaczyć ?

Poprostu odpuść sobie tankowanie na tej stacji BP. Chociaż pierwszy raz czytam aby coś takiego miało miejsce na stacjach sieci BP bo osobiście jestem pewny że na stacjach Bp paliwo jest pewne - jak widać źle myślałem. Osobiście nie miałem jeszcze problemów z BP.

a może wlał benzyne 98 zamiast 95 albo to była końcówka paliwa i mogły być smary i śmieci i może dlatego.przeczyść sobie filtr paliwa

lisu7 napisał:

a może wlał benzyne 98 zamiast 95 albo to była końcówka paliwa i mogły być smary i śmieci i może dlatego.przeczyść sobie filtr paliwa

Za każdym razem tankowałem 95. Tankowałem w takim cyklu: BP, Statoil, BP, Statoil, więc nie wydaje mi się, żeby to było jedno, trefne tankowanie.

A może silnik był zimny rano i dlatego nie łapał ? Byłem przekonany, że na stacjach BP, na których tankuję samochód i motorek paliwo jest bez zarzutu, ponieważ żadnych problemów nie miałem.

harekop napisał:

A może silnik był zimny rano i dlatego nie łapał ? Byłem przekonany, że na stacjach BP, na których tankuję samochód i motorek paliwo jest bez zarzutu, ponieważ żadnych problemów nie miałem.

Był tak samo zimny na paliwie z BP jak i ze Statoila, a na tym drugim zapala.

To jest możliwe, że lewe paliwo ; )

Odpuść sobie tankowanie na bp. Zrób kilka tankowań pod rząd na innej stacji i będziesz miał mocny dowód, teraz masz tylko przypuszczenia.

Ja też mam złe doświadczenia z paliwem ze stacji BP. Tylko u mnie wynikiem było gaśnięcie silnika po zatrzymaniu się na skrzyżowaniu.
Za to polecam 95kę ze stacji Tesco - tanio i jakość bardzo dobra. Statoil też ma porządne paliwo ale niestety cenowo znacznie droższe.

nie tankuj na BP, dodają jakiegoś badziewia do paliwa, albo silnik traci na mocy i więcej spala albo tak jak u Ciebie są problemy z rozruchem

Oj, jak czytam to widzę, że miałem odwrotnie niż Wy. Ja osobiście nie polecam ani Tesco, ani Carefoura, ani Statoilu... Zawsze tankując tam miałem niemiłe przygody. Jeśli chodzi o BP to nic się szczególnego nie zdarzyło. Sam staram się tankować na Shellu, Bliskiej, Orlenie i Neste, bo wiem, że stacje tych (przynajmniej te obok mnie) mają dobre paliwo.

Jak wiadomo wszystkie paliwa w Polsce pochodzą z tych samych rozlewni. a różnią się jedyniesposobem transportu, stanem i czystością cystern. Mogą być też zanieczyszczone zbiorniki na stacji.

U mnie tankowanie 98 skończyło się tylko wyższym spalaniem. Żadnych innych oznak nie zanotowałem.

ja mam zippa qatruma 2t i zatankowalem u nas na wsi w stacji paliw i nie mogleem odpalic a jak zapalil to kopcil i swiece musialem czyscic z osadu skuter jest bardzo czuly na bedzyne

ja BP osobiście polecam. Gdy leję u siebie na stacji "stacja paliw" z takim zielono żółtym logiem to skuter na 95 ma troche muła. Byc może jest to 92? Jak podjadę troche dalej na BP to skuter odrazu żywszy ;D