Jakie ubranie na skuter? | Forum Motocyklowe, Opinie Jednoślad.pl

Jakie ubranie na skuter?

Oglądasz 12 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #50790 Odpowiedz
      velox
      Członek

Witam!
      Chciałbym sie szanownych forumowicz poradzić, jakie jest najlepsze ubranie na skuter. Wiem, że w deszczu lepiej nie jezdzic,ale jesli akurat nagle sie rozpada to w co sie ubrać, żeby nie być zaskoczonym.

Ja np. zastanawiam sie nad czyms takim:
      http://www.motocyklowo.pl/Kurtka_przeciwdeszczowa_Acerbis_Rain_Set_przezroczysta-2715.html

Nie wiem czy w dobrym kierunki idę.

Czy raczej lepiej jest kupić jakiś kombinezon na motor?

Czy wystarczy kurtka i spodnie, w których chodze po górach?

Czy może wystarczy mieć w bagażniku pelerynę przeciwdeszczowa ?

SYM ORBIT 50 4t
    • #50793 Odpowiedz
      maximus
      Członek

Nie dalej jak wczoraj kupiłem http://www.retbike.pl/katalog/kurtki_tekstylne/ret_cherokee – dzisiaj testowałem na swoim zipp neken -rewelacja!!!!

Panie, daj mi siłę, do zaakceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić, odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
      mądrość, abym ukrył ciała tych którzy mnie dzisiaj wkurwili.
    • #50795 Odpowiedz
      velox
      Członek
    • #50797 Odpowiedz
      Michalk001
      Participant

W tej cenie ciuchy raczej nie wytrzymają długo na deszczu – moja kurtka też miała być przeciwdeszczowa a jednak przemaka. Kupiłem w Decathlonie ciuchy przeciwdeszczowe za 130zł komplet i po prostu zakładam na kurtkę i spodnie jak się mokro robi. Decathlon ma fajne rzeczy – mimo że cena rozsądna to żaden deszcz nie daje rady mnie zmoczyć. Raz nawet przeżyły burzę z oberwaniem chmury i nawet to nie zrobiło na nich wrażenia. A ciuchy na skuter kup w miarę tanie, wystarczająco ochronią Cię w razie wywrotki czy przed wiatrem.

Zipp Salmo: przebieg 57459km: sezon 2010 – 3321km, sezon 2011 – 6870km, sezon 2012 – 7467km, sezon 2013 – 8130km, sezon-2014 – 8840km, sezon 2015 – 6887km, sezon-2016 – 7081km. sezon 2017 – 3855km. sezon 2018 – 3991km. sezon 2019 – 1007km.
    • #50802 Odpowiedz
      velox
      Członek

a co sadzicie o czyms takim: http://rowery.tuchola.pl/product_info.php?products_id=511

SYM ORBIT 50 4t
    • #50811 Odpowiedz
      dziadek
      Członek

Moim zdaniem maximus polecił Ci b.dobrą kurtkę i z przyzwoitą ceną ( długa i ma kołnierz). Kutrka żeby była najdroższa nie zapewni szczelności w czasie ulewy. Jak siąpi to jeszcze takie ubrania dają radę. Na ciągłe opady deszczu polecałbym coś takiego, super jakość, wydląd :), i widoczność !!
      http://sklep.scigacz.pl/kombinezon-przeciwdesczowy-held-comic-p-21587.html
      A co do peleryny na rower to odradzam. Nie próbowałem, ale wyobrażam sobie kierownicę nakrytą materiałem (są koce na kolana ocieplające na skuter)
      O kurtce Acerbis nie wypowiem się, po raz pierwszy słyszę. Jeżeli na kurtkę przeznaczasz ~500zł to wybór jest b.duży.
      Ja na bezpieczeństwie nie oszczędzam.

• #51373 Odpowiedz
      velox
      Członek
    • #51374 Odpowiedz
      HugoBoss
      Participant
    • #51505 Odpowiedz
      siwypln
      Członek

http://allegro.pl/motodream-modeka-kurtka-vortex-czarna-r-l-polecamy-i2106096286.html

Dziś oglądałem i przymierzałem ją i jest spoko bardzo wygodna

Keeway Outlook 125cc
    • #51646 Odpowiedz
      velox
      Członek

Jakie rękawiczki polecacie na sezon zimowy,a jakie polecacie na sezon letni (zarówno na deszczową jak i słoneczna pogodę) ?

Czy takie coś będzie dobre na wypadek deszczu http://allegro.pl/rekawiczki-gospodarcze-gumowe-wyprzedaz-re224m-278-i2155989046.html 🙂 ?

SYM ORBIT 50 4t
    • #51653 Odpowiedz
      Michalk001
      Participant

Wejdź do Decathlona – ja w zeszłym roku kupiłem ciuchy przeciwdeszczowe – za komplet dałem 130zł i są rewelacyjne. Kurtka jest jaskrawo niebieska z paskami odblaskowymi i ją widać z daleka, a spodnie czarne. Kiedy złapie mnie jakaś burza to tylko wrzucałem komplet na wierzch i w najgorsze deszcze byłem praktycznie suchy. Okazały się tak dobre że kupiłem drugi komplet dla pasażera w rozmiarze 3XL aby każdy wszedł. Najlepsze jest to że są z bardzo cienkiego a jednocześnie wytrzymałego materiału dzięki czemu nie ma problemu z zabraniem tego – kupiłem kosmetyczkę i po zwinięciu akurat wchodzą.

Takie rozwiązanie ma wielki plus – w jakich ciuchach byśmy nie jechali to w razie załamania pogody wystarczy rozwinąć i założyć na wierzch.

Zipp Salmo: przebieg 57459km: sezon 2010 – 3321km, sezon 2011 – 6870km, sezon 2012 – 7467km, sezon 2013 – 8130km, sezon-2014 – 8840km, sezon 2015 – 6887km, sezon-2016 – 7081km. sezon 2017 – 3855km. sezon 2018 – 3991km. sezon 2019 – 1007km.
    • #51656 Odpowiedz
      Maniek_smolarek
      Członek

zależy na jaki sezon 😉 taki jak teraz czy typowo letni 😉 Ja mam Adrenaline ale to są letnie 😉

Mój kolega najlepiej zrobił 😛 ma rękawiczki letnie i kupił Sobie w sklepie gumowe takie do sprzątania z grubej gumy 😛 jak zaczyna padać to zakłada te gumowe 😀 Ani mu się ręce nie ślizgają ani nie przemakają 😛 i musiał kupować dwóch par drogich rękawiczek 😛 podobno w zimne dni też dają radę bo nie przepuszczają zimnego powietrza 😛

-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_
      Kymco NewDink 200i
    • #51682 Odpowiedz
      barteklodz
      Członek

na chłodne dni i trasy Halvarssons z membraną, modelu nie pamiętam
      do miasta tzw crossowe ale całe ze skóry, marka dowolna, ma pasować i przeznaczenie motocyklowe >czyt bardziej trwałe w momencie szlifu i mające zgrubienia w ważnych miejscach
      cywilne ubrania tylko okazyjnie, do jazdy się zupełnie nie nadają
      i bardzo szybko ulegają zniszczeniu.
      unikajcie jasnych kolorów jak zależy na estetyce.

na deszcz mam kurtkę Bering, co ciekawe ma grubość foliówki marketowej a do jakiś -5 C da się w niej jeździć

Kymco B&W 170
Oglądasz 12 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Jakie ubranie na skuter?
Twoje dane:

Back to top button