Jakie są przepisy ruchu drogowego w czechach odnosnie skuterów

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Prawo i Przepisy Ruchu Drogowego Jakie są przepisy ruchu drogowego w czechach odnosnie skuterów

Ten temat zawiera 44 odpowiedzi, ma 10 głosów i był aktualizowany ostatnio przez  Marcin Kowalczyk 2 lata, 9 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 21 przez 30 (z 45 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe CzechuXX
    CzechuXX
    Użytkownik

Przykład Estonii nie przytoczyłem, że tak tam jest tylko, że by mogło być…
    Głupi przykład… Znajomy jechał na niemieckich blachach z niebieskim paskiem, z polskim ubezpieczeniem i polskim przeglądem po określonym czasie do rejestracji… Policjanta nie interesowały te papiery co on ma tylko dowód rejestracyjny polski…
    Ja nie będę jechał na drugi koniec kontynentu skuterem na wczasy, mam od tego auto… Ale jeżeli Ty chcesz jechać i myślisz, że bez jakiegokolwiek pozwolenia na kierowanie tym pojazdem przejdzie to życzę szczęścia na policjanta w innym kraju.

Zdjęcie profilowe CzechuXX
    CzechuXX
    Użytkownik

Zadałem pytanie na forum prawnym… Jaką dostanę odpowiedź tak tu odpowiem…

Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

CzechuXX napisał:

Przykład Estonii nie przytoczyłem, że tak tam jest tylko, że by mogło być…
    Głupi przykład… Znajomy jechał na niemieckich blachach z niebieskim paskiem, z polskim ubezpieczeniem i polskim przeglądem po określonym czasie do rejestracji… Policjanta nie interesowały te papiery co on ma tylko dowód rejestracyjny polski…
    Ja nie będę jechał na drugi koniec kontynentu skuterem na wczasy, mam od tego auto… Ale jeżeli Ty chcesz jechać i myślisz, że bez jakiegokolwiek pozwolenia na kierowanie tym pojazdem przejdzie to życzę szczęścia na policjanta w innym kraju.

Te twoje przykłady wszystkie są głupie..
    Co do forum prawnego, też tam jestem zarejestrowany.

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Junaka. Wygraj zegarek o wartości 2000 PLN

Chcesz zdobyć wyjątkowy zegarek Davosa z logo Junak? Nakręć film o swoim Junaku i opublikuj na Facebooku.
    Zdjęcie profilowe a123659
    a123659
    Użytkownik

Widzę, że tu się zaczyna gorąco robić 😀 A wszystko przez „Babiczkę z Chrzanowa” :mrgreen:

o
    Zdjęcie profilowe KrzysiekP
    KrzysiekP
    Użytkownik

Chłopaki ja napisałem do „znajomego” w drogówce jak to wygląda ze skuterami na słowacji i w czechach i zobaczymy co napisze.

KrzysiekP
    Forum Śląskiej Grupy Motorowerowej – http://www.lonelywolves.cba.pl

Moje Gadu-Gadu
    [/img]http://www.motostat.pl/user_images/23496/icon3.png[/img]
    http://www.ermail.pl/klik/Vn9UZGEN

Zdjęcie profilowe Rugbyman
    Rugbyman
    Użytkownik

Ten temat jest dla mnie bardzo interesujący, ponieważ od dawna myślałem, żeby pojechać do Pragi i wynająć tam na miejscu skuter, żeby pojeździć po mieście i okolicy. Blisko Pragi są ciekawe miejsca. Sprawdziłem jedną wypożyczalnię skuterów, ale są tam bardzo ogólne informacje, tzn. warunkiem wypożyczenia skutera oprócz wpłaty kaucji i zapłaty kasy z góry za czas wynajmu jest ogólnie powiedziane: okazanie aktualnego uprawnienia do prowadzenia skutera i dwa dokumenty tożsamości ze zdjęciem. Zatem to jest dobre pytanie: co dla Czecha wypożyczającego skuter mnie Polakowi oznacza dokument potwierdzający moje uprawnienia do kierowania nim na obszarze Republiki Czech. 😕

Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

Rugbyman napisał:

Zatem to jest dobre pytanie: co dla Czecha wypożyczającego skuter mnie Polakowi oznacza dokument potwierdzający moje uprawnienia do kierowania nim na obszarze Republiki Czech. 😕

Dobry pomysł z wyjazdem do Pragi i wypożyczeniem skutera 😉
    Wracając do tematu, myśląc logicznie, jeżeli wypożyczysz skuter „motocykl” musisz okazać prawo jazdy kat.A. Teraz pytanie brzmi, czy 50-tki w Republice Czeskiej, ograniczone są do szybkości max.45km/h aby miał statut motorowera? czy v-max nie jest blokowana? (mogą nie mieć blokad, bo np. czeska Babetka 50ccm, wyciąga 70km/h). Jeżeli ich motorowery jadą więcej, niż nasze, to wg. naszego prawa to motocykle…
    Ale Polak, wjeżdżający do Czech, swoim motorowerem, ograniczonym przepisami do v-max 45km/h porusza się w zgodzie z przepisami własnego kraju, w którym motorower jest zarejestrowany i ubezpieczony, czyli prawa polskiego.
    Dam jeszcze taki przykład; powiedzmy że Czesi poruszając się rowerami, mimo ukończonych 18 lat życia, muszą mieć karty rowerowe, nam wystarczy dowód osobisty.. czyli co? dorosły Polak, nie mógłby rowerem wjechać do Czech na dowód? bzdura! 😉

Zdjęcie profilowe KrzysiekP
    KrzysiekP
    Użytkownik

poczekajmy co odpisze mi „znajomy” z drogówki i zobaczymy./

KrzysiekP
    Forum Śląskiej Grupy Motorowerowej – http://www.lonelywolves.cba.pl

Moje Gadu-Gadu
    [/img]http://www.motostat.pl/user_images/23496/icon3.png[/img]
    http://www.ermail.pl/klik/Vn9UZGEN

Zdjęcie profilowe ejacek
    ejacek
    Użytkownik

Witam ,zadzwoniłem do ambasady Czeskiej w Warszawie ,no i niestety Pani odpowiedziała mi zeby jezdzić motorowerem po Czechach jest wymagane prawo jazdy tagże dla cudzoziemców.

Zdjęcie profilowe Rugbyman
    Rugbyman
    Użytkownik

Mnie tak samo jak Pietrowi wydaje się, że możemy jeździć skuterami czy to swoimi, czy to wypożyczonymi na obszarze CZ, byleby spełniać warunki naszego prawa drogowego i jeździć skuterkiem wg dowodu rejestracyjnego o poj. do 50 cm3. A to czy jest on odblokowany, czy z innym, większym cyclkiem to już wiadoma historia, która była nie raz poruszana na forach w skuterowo.

Oglądasz 10 postów - 21 przez 30 (z 45 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie