Jakie są objawy zatartego silnika – Romet 717 2T

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #54653 Reply
    michelkopytko
    Użytkownik
    • 11
    • 31Postów:

Witam
    zakupiłem w zeszłym tygodniu romet’a 717 2T
    Jak go odbierałem było mało oleju i paliwa jechalem moze z 2km i dojechalem do domu zgasiłem go i poszedlem po pieniadze do domu zeby jechac kupic olej i benzyne, jak juz zeszlem na dół to nie chcial odpalic, to go zapchałem pod stacje i kupilem olej i paliwo
    i skuterek działa, normalnie ale boje sie ze moglo sie cos stac, jak myslicie ? skoro działą to chyba jest ok ?

#54656 Reply
    Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

Jest OK. Objawy zacierania się tłoka występują podczas jazdy, silnik mocno przegrzewa się, traci moc, w końcu staje.

#54657 Reply
    Jakub100001
    Użytkownik
    • 13
    • 582Postów:

Według mnie była to wina braku paliwa. W większości skuterów 2T jest montowany czujnik poziomu oleju, więc jakbyś miał go zbyt mało to na liczniku zaczęłaby się świecić dioda. Lej paliwo i docieraj skuterek dobrze, a będzie Ci długo służył. 😉

#54658 Reply
    michelkopytko
    Użytkownik
    • 11
    • 31Postów:

hmm nie sprawdzałem czy się grzeje, a nie jezdze wiecej ni 10 – 15 minut wiec nie wiem czy traci moc czy nie

będe musiał sprawdzić

#54660 Reply
    michelkopytko
    Użytkownik
    • 11
    • 31Postów:

no mechanik mówił ze jest mało oleju i dioda się świeciła, ale skuterek działą więc nie wiem czy się bać czy nie

#54661 Reply
    Jakub100001
    Użytkownik
    • 13
    • 582Postów:

Nie masz się co bać. Docieraj skuter prawidłowo( przez pierwsze 300km nie szalej i nie trzymaj go cały czas na wysokich obrotach).

P.S Kupiłeś wersje chłodzoną cieczą czy powietrzem ?

#54662 Reply
    michelkopytko
    Użytkownik
    • 11
    • 31Postów:

mam Romet 717 2T chłodzony cieczą, miałem jeden problem ze stopką ale już go rozwiązałem a tak po za tym jestem zadowolony, pali na kopce i na elektrycznym starterze za pierwszym razem, no czasami za drógim 😛

ps: dzięki za dobre słowo 🙂
    to moje cacko więc dlatego się tak martwie, zresztą 4000zł na drodze nie leży
    Pozdrawiam 🙂

#54663 Reply
    Jakub100001
    Użytkownik
    • 13
    • 582Postów:

Jak będziesz o niego dbał i robił sam przeglądy to długo pojeździsz. Wiem coś o tym, bo sam miałem styczność z serwisem Rometa. Brali 130zł nic nie robiąc, więc postanowiłem robić sam przeglądy. Skuterek ma zrobione prawie 5300km i chodzi bez problemu( silnik mam taki sam jak u Ciebie tylko chłodzony powietrzem). 😉

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Jakie są objawy zatartego silnika – Romet 717 2T
Twoje informacje:

Back to top button