Jakie rolki zeby skuter byl szybszy?

Witam
Posiadam Peugeota V-click 50cc. Pare miesiecy temu warsztat robil sprzeglo i przy okazji wymienil rolki na nowe(nie pamietem ich rozmiaru). Problem w tym ze teraz skuter ma blokade (nie jedzie szybciej niz 60kmh, a przedtem jechal prawie 75). Ostatnio wymienilem rolki na inne 4.7grama. Teraz skuter jest jeszcze wolniejszy. Jakie rolki powininem zalozyc zeby osiagnac wyzsza predkosc maksymalna? Ciezsze rolki to skuter szybszy, czy wolniejszy?
Z gory dziekuje za pomoc
Krzysiek

cięzkie = V=max, ale zamula na starcie
lekkie = dobry start, cienki V=max,

do tego, jak zmienili ci rolki na inne niz byly, to wymien sprezyne + sprezynki i kup komplet rolek 4, 4,5 5, 5,5 itd, lub 3, 3,5 itd.

rolki muszą byc zgarane ze sprzezynami jesli nie bedziesz miał muła.

to nie calkiem tak jest z tymi rolkami
czesciej lzejsze o 0,5 lub 1 g sa lepsze od fabrycznych szybkosc rosnie choc nie wiele)i przyspieszenie wszystko zalezy od momentu, wariatora, dlatego pod kazdy silnik powinno dobierac sie indywidualnie ciezar rolek

Przykro mi to nie zależy od rolek rolki dają 2/3 kmh więcej.

Blantoholik napisał:

Przykro mi to nie zależy od rolek rolki dają 2/3 kmh więcej.

pisze ze nie wiele a poza tym moze byc nawet do 5 km/h
wiadomo ze musi byc inny wariator zeby wkrecal pasek wyzej ,a rolki pomoga mu uzyskac lepsze przyspieszenie bez straty predkosci

odswiezam

krzysiekb0 napisał:

Witam
Posiadam Peugeota V-click 50cc. Pare miesiecy temu warsztat robil sprzeglo i przy okazji wymienil rolki na nowe(nie pamietem ich rozmiaru). Problem w tym ze teraz skuter ma blokade (nie jedzie szybciej niz 60kmh, a przedtem jechal prawie 75). Ostatnio wymienilem rolki na inne 4.7grama. Teraz skuter jest jeszcze wolniejszy. Jakie rolki powininem zalozyc zeby osiagnac wyzsza predkosc maksymalna? Ciezsze rolki to skuter szybszy, czy wolniejszy?
Z gory dziekuje za pomoc
Krzysiek

pytanie jaki typ skuteras i jaki dokaldniej model silnika

nie wiem jakie maja byc w twoim modelu ale sam poszukaj alternatywy
kazdy silnik bedzie inaczej smigalna tych samych rolkach
zastanawia mnie czy ci cus nie zmajstrowali z korektorem obrotow na sprzegle ze tak zmiejszyl predkosc,teoretycznie ciezsze na v
ps wymieniali ci cale sprzeglo ? moze byc ze nie wyciska paska na sam dol

oryginalnie rolki w 139 QMB mają wagę 6.5 lub 7 g

krzyśkuP - peugeot v clic też ma 4T 139QMB

Lukario do 139qmb pasuja fabrycznie rolki 4,5g

http://www.forum.mieloch.pl/printview.php?t=262203&start=0&sid=2fde43888bac0b4ae95f6606caed294a

Witam

Chodzi o to, ze ja ten skuter traktuje tylko jak narzedzie (tylko na dojazd do pracy) i jedyne na czym mi zalezy to V-max (zeby jak najszybciej dostac sie do domu). Wogule mi nie zalezy na przyspieszeniu. Wiem tylko, ze przed wymiana rolek V-Max bylo okolo 75km/h a teraz jest ledwo 60. Czy (idac porosta logika ze ciezsze rolki= wieksza V-max) jak zaloze okolo 9gram rolki to wroce do tej "wymarzonej" predkosci 75km/h? Jak to sie ma do zywotnosci napedu?

Z gory dzieki
Krzysiek

Krzysiu piekny artykul znalazles miejmy nadzieje ze czesto "tuningowcy"
beda z niego korzystac i zrozumieja wyraznie ze dobranie rolek zalezy od wlasciwosci wariatora i silnika

Wiem CEFa sam tego typu wiedze zdobyłem na własnych testach i pomyłkach. ten art akuratnie mowi o 4t ale technika doboru rolek do 2t jest identyczna

tak tylko co chwile ten temat jest poruszany, moze wiec otworzy w lepszy sposob swiadomosc patrzenia na problem

zgadza sie ale sa rózne szkoly. Moim zdaniem jak toś nie zna zasad działania przekladni czy to CVT czy normalnej zebatej jak w motorowerze to sam nie powinien ingerować w te elementy.

niestety w polsce mamy 40 milonów mechaników i lekarzy :D

Lukario czemu tak twierdzisz?

Myślę że 7 g