Jakie rolki pod malossi sport 50cc ac

Witam wszystkich.chcialbym prosic o pomoc.mianowicie nie wiem jaki ciezar rolek dobrac pod malossi sport 50cc ac.i bede dokladalwydeszek leovince hand made black edition.
Moj setup.
Piaggio typhoon 2012r 50cc
-malossi sport 50cc ac na dotarciu
-Dellorto 17.5
-Sprezyna centralna i sprezynki sprzegla seria
Wario rms.rolki 7.3gram.
Wydech wsadzam na dniach tego leovince.membrany malossi.
Chcialbym poprosic was o podpowiedz czy dysze glowna zmienic tez pod ten setup?dysze glowna mam 53.rolki te 7.3 dawaly rade przy seryjnym cylku ale teraz jak wsadzilem malossiego to czuc ze nie do konca moc ma.ostroznie docieram cylinder czasem mu na maxa odkrece manetke ale tylko na chwile i czuc ze lekkiego mula lapie przy odkreconej na maxa manetce.nie wiem co dobrac mniej wiecej pod ten setup temu prosze o pomoc

Jak łapie muła to lżejsze rolki o 0,5g od tych co masz. Jeżeli nadal będzie muł to znów o 0,5g lżejsze.

To z dyszą nic nie kombinowac zostawic tą 53?.centralke mam serrie na zoltą zmienie niby ma +15 ale gdy ją gniote to w porownaniu do seryjnej centralki to ta zolta jest duzo twardsza od serii.rolki obnize ale czy to oby na poewno lapie mula przez ciezkie rolki?

Dyszę daj 60-65. Jakiego to dokładnie rodzaju ten muł ?

Do 3/4 gazu idzie w miare podkrece wyzej manetke i juz go muli. Ale do momentu 80km jedzie a po wyzej juz nie moge wycisnac z niego a wiem ze pojdzie wiecej bo czuc ze nie do konca manetka jest wykorzystana ze jeszcze by chciał ale muł go lapie.na seryjnym cylku jezdzil 90km.wydech seria ale zawirowacz spalin wyciety

Muł tzn nagle zwalnia ale stopniowo jak mam na full manetke.jak mu popuszcze do pewnego momentu czyli okolo 3/4 gazu to idzie spokojnie 80km

na cylindrze 50cm nie pojedzie ci 80km/h
chyba że piszesz o licznikowych 80km/h a nie realnych 80km/h. To po prostu nie ta moc.
Natomiast taka “ściana” na manetce gazu że np do 3/4 idzie a ostatnia 1/4 już nic nie daje to czesto sprawa za cięzkich rolek.
Musiał byś sobie zrobić kreski flamastrem na wariatorze i ocenić jak wysoko pasek je ściera

80km jechal bo dziewczyna moja autem jechala za mna i licznikowe miala tez 80km.a na seryjnym cylku jechal mi licznikowe 90.z gorki jechal wiecej. licznik mi zamykalo ponadto i tez autem za mna dziewczyna sprawdzala ile jedziemy tak ze nie mam po co klamac mowiac ile jechal bo nie o to chodzi .tylko chodzi mi o te rolki jakie najlepiej dobrac i moze ewentualnie ta dysza.sprobuje 60wstawic.:slight_smile:

A jezeli chodzi o flamaster to jak pasek nie zetrze do jakiego mniej wiecej miejsca musi scierac na wariatorze aby bylo dobrze?do samego końca?do samej krawedzi wariatora?

Ehhh ja wywaliłem gruby hajs żeby mi jechał 87km/h a ten na serii jeździł 90km/h…ludzie mnie zaskakują :smiley:

mnie nie. co i raz ktoś jedzie na seryjnej 50cm 80-90k/h i “bo brat samochodem jechał i tez miał 90 w samochodzie”… itd. Nie dyskutuje.

No te piaggio typhoony są spoko dość.mialem kiedys zico simpli grubo kasy tam wladowalem a efekt nie powalający.

Wracajac do tematu rolek wstawilem 5.5 rusza z wysokich obrotow i manetke calą odkrece szybciej przyspiesza ni i centralke wstawilem to.p racing zoltą jest krotrza od seryjniej ale ciut twardsza niz seryjna.lepiej chodzi skuter i nie muruje go juz czyli calą manetke odkrecam full gaz i nie zwalnia .pogoda sie zrobi to zobacze v-max.moze z 5.5rolek wstawie 6gram.bo te 7.3gramy co mialem byly faktycznie za ciezkie.dziekuje wszystkim za wypowiedzi zamykam temat pozdrawiam

Tu użytkownicy nie zamykają tematów :wink: Sprężyna centralna Top Racing to jedna z najgorszych. Szybką tracą swoje właściwości ale szerokości. I nie zabij się przy tych 90km/h :smiley:

A więc jaka sprezyne centralną polecacie ?:grin: bo chciałbym miec 15% nie wiecej a w opisach malossi np sprezyna biała jest miekka ale nie wiem ile ma % czy sugerowac sie %? Czy siłą nacisku kg? Top racing ta zolta co stawiłem ma 15% czyli 30kg.i taką potrzebuje moze byc nawet 35kg nie chce za twardej bo skuter na tej fajnie sie dosc zbiera przy rolkach 5.5 .prosze o podpowiedz jaka polecacie konkretnie z naciskiem 30kg 35kg? :grin:

te procenty to są z du…y opisem.
Bo to “sprezyna +15%”… ale w stosunku do czego? Do serii? Do serii w czym?
Sie okazuje potem że sprezyna “tjuningowa” +20% jest miększa niż seryjna w jakims sprzęcie.
Długość sprezyny i charakterystyka w kg mówi cokolwiek. A to czy ona jest żółta czy biała czy niebieska w danej firmie - to nic nie mówi. Zwłaszcza w przypadku chińszczyzny. Ale nie tylko. Te markowe zestawy to też tak sobie z dopasowaniem.

Ja kupiłem do siebie katalogowo dobrany Malossi Multivar ze sprężyną i rolkami (cały set w jednym pudelku) i sie okazało że na rolkach z zestawu to po prostu nie jedzie. Ale sie okazuje że ten sam zestaw jest dedykowany też do skuterów lżejszych o 40kg. To nie ma prawa działać dobrze we wszystkich skuterach o masie różnej o 1/3 i róznicy w mocy po 20%. A wg katalogu Malossi tak ma być.

https://sklep.mieloch.pl/produkt/sprezyna-dociskowa-polini-evo-slider-8-30kg-d44mm-gilera-piaggio.html masz gilera/piagio i do tego z systemem slider co zapobiega skęcaniu się sprężyny. Sam używam pdobnej ale w minarelli i zaletą tego sliderka jest to, że płynniej się przełożenie zmienia. Testowane

Oo fajnie zamawiac bede tą sprezyne :grinning: czyli to ze ma 8% to nie oznacza ze ma mniejszy scisk kg? Niz to.p racing 15%? Bo ta polini ma opis 8% ale 30kg dzieki Panowie​:beers:

Tak jak Wombat wspominał producenci nie podają do czego się odnieść z tymi procentami. Ja zawsze kupuję sprężynę po sile docisku lub grubości drutu. Poszukaj jej jeszcze gdzie indziej bo mieloch mocno zawyża ceny. Przykład wał RMS Racing w znajomej hurtowni kosztuje 229zł na mielochu 397 zł :slight_smile:

Okey poszukam poszperam w necie moze znajde taką centralke gdzieś tańszą