jakie rolki do street 50

Jakie sportowe rolki do street 50 poproszę wagę i rozmiar.
Dziękuję

Ktoś wie??

Zwykłe 15x12 5,5 grama. To Twój punkt wyjścia do kombinowania.

Hmm czyli te rolki najlepsze?? powiadasz?

To są rolki seryjnie montowane w tych skuterach i ja takie miałem. Mówią, że 5,0 g są lepsze ale to musi zweryfikować ktoś, kto się zna na tym.

hmm bo z tego co wiem, to rolki 5,0 to sa seryje więc nie wiem ;)

Podobno 5,5 są seryjne. Może to zależy do jakiej składalni trafiały skutery... Tylko nie wiem czy będzie lepiej chodził na lżejszych czy na cięższych. Nie znam się na tym.

No ja sie tez nie znam, ale wszędzie gdzie czytałem to niby 5,5 najlepsze ;) a sa te 5,5 ale jakieś sporowe czy jak ;)?

Seryjne.

Ale mi sie rozchodzi o Rodzaj czy sa SPORTOWE.
Bo wiem ze te sa seryjne, ale czy sa 5,5 15x12 SPORTOWE?!?!

Damian966 napisał:

Ale mi sie rozchodzi o Rodzaj czy sa SPORTOWE.
Bo wiem ze te sa seryjne, ale czy sa 5,5 15x12 SPORTOWE?!?!

Nie ma czegoś takiego jak "sportowe" rolki. Rolki różnią się między sobą tylko wagą i rozmiarem. Rozmiar musi być dostosowany do wariatora, a waga do wszystkich elementów (wariator, wydech, sprężyna centralna).

No I oto mi się rozchodziło ;)) a jakie ty byś mi rolki polecał, nic nie wymieniane w ince narazie tylko rolki chce wymienić więc ;)??

Damian966 napisał:

No I oto mi się rozchodziło ;)) a jakie ty byś mi rolki polecał, nic nie wymieniane w ince narazie tylko rolki chce wymienić więc ;)??

Nie widzę sensu w wymianie rolek w seryjnym skuterze. Seryjne rolki powinny być przez producenta tak dobrane, żeby zapewnić optymalne parametry pracy silnika. Rolki wymienia się dopiero gdy zmienia się tłumik lub wariator.

dokładnie tak. Rolki się dobiera doświadczalnie testując różne o różnej wadze. Jednak w serii zmiana samych rolek mija się z celem.

Hmm a jakie rolki, zeby uzyskać większy v-max??
Mam zamiar pod koniec sierpnia wymienić sprzęgło na sportowe, i Wariator.