Jakie rolki do Romet Maxi125

Szanowni skuterowicze. planuję wymianę wariatora, sprzęgła i paska. Nigdy wcześniej tego nie robiłem. kupiłem juz wszystko co mi trzeba. W wariatorze w komplecie były rolki 13g. Dokupiłem dodatkowo 6g. gdyż wydaje mi się, że 13 mogą byc za ciężkie. Pytanie : których rolek użyć ? A moze naprzemiennie ? Skuter Romet Maxi125, silnik gy6. Za wszelkie porady z góry dziękuję.

jeżeli nie zmieniasz wariatora to 6gr bedę bardzo dużo za lekkie. Myśle że max do z 10gr
ale jezeli zmieniasz wariator to wszystko się zmienia na tyle że nikt ci nie doradzi jakie rolki (nawet w przybliżeniu) az nie bedzie wiadomo jaki to wariator

Dzięki, wpakuję to co jest w komplecie. Nie będę kombinować z innymi rolkami.

Każdy wariator (czytaj. wariat) ma swoją własną bieżnię, zatem i rolki ku temu są zawsze inniejsze. I pogadali my sobie. Znowu. Seria w wykonie 125 ccm… 12.8…13.3 grama. I styka wszystkim w temacie. Pod garnek z głowicą 150 ccm, rolasy minimum… 14 gram do 18 gram (wartości zależne od sprężyny centralnej i sprężyn sprzęgła odśrodkowego). Wombatowaty, zadowolony? I Otwock rulez. ;))

Szczególnie odkąd ma (okresowo) własnego pytonga… luzem, to faktycznie - “Otwock rulez”.
Słuchaj Leśnego Dziada, ON zawsze (w końcu) prawdę ci powie.
Chyba, że nie :stuck_out_tongue:

DoDo, Yankie, ZULU?

yes, yes, yes :slight_smile: