Jakie opony do skutera?

Witam!
Parę lat temu kupiłem sobie elektrycznego Chińczyka i generalnie jestem z niego zadowolony, poza oponami.
W tej chwili mam wynalazek wyglądający dość “terenowo”, więc przy jeździe powyżej 30km/h słychać mocno buczenie klocków, a i podejrzewam, że opory toczenia zżerają mi zauważalną ilość prądu.
Do tego, na mokrym asfalcie jeździ się jak na lodzie, jak pada mogę brać zakręty szybciej rowerem :confused:

Więc zapadła decyzja, trzeba te opony wymienić, nie mam jednak kompletnie pojęcia na co.
Rozmiar to 120/70-12, taka sama z przodu i z tyłu.

Wpadły mi w oko Pirelli Diablo Scooter, ale nie mogę dojść o co chodzi z wyborem przód/tył, u jednego sprzedawcy ta sama opona jest opisana jako tylna, u innego na obie osie, a przedniej w tym rozmiarze nie widziałem w ogóle.

Druga opcja, która podoba mi się cenowo, to Pirelli Angel Scooter, na allegro są poniżej 100zł leżaki z 2017.
Tutaj jednak zastanawiam się, czy warto kupować 3 letnie opony, czy dopłacić drugie tyle i wziąć nowe.

A może kupić zupełnie coś innego?
Budżet to jakieś 400PLN, ale im mniej wydam, tym będę szczęśliwszy :slight_smile:

maxxis są przywoite w i tej kasie wyrobisz sie za nowe. chińczyk raczej nie lata 100km/h wiec wystarczą.

a co do przód-tył. Niektóre opony (zwłaszcza lepszych producentów) różnią sie “zasięgiem” na oponie poszczegolnych mieszanek bo przednia i tylna opona pracują innymi powierzchniami.
W tańszych to po prostu opona i tyle.

Tak to wygląda poglądowo:
sdsdsds

sdsdff