Jakie NARZĘDZIA powinny sie znajdowac w garażu/domu

Dodaj nowy temat na forum

! Forum OFFtopic Jakie NARZĘDZIA powinny sie znajdowac w garażu/domu

Tagi: 

Ten temat zawiera 16 odpowiedzi, ma 11 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe statorable statorable 6 lata, 11 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Maciejaa
    Maciejaa
    Użytkownik

myśle ze sie to przyda nie jednemu z nas i na pewno mi:) jakie narzędzia powinny zawitac w naszych warsztacikach gdzie dlubiemy w naszych jednośladach;)?

Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

Klucze płaskie:

8,10,11,12,13,14,15,17

Klucze oczkowe:

8,10,13,14,15,17,19,21

Klucze imbusowe:

5,6,7,8

klucze torx:

6,7,8

klucze do świec
    „francuz”
    wkrętak płaski
    wkrętak gwiazdkowy
    dobre kombinerki

Router WS 50 2013

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Zdjęcie profilowe Maciejaa
    Maciejaa
    Użytkownik

a klucz dynamometryczny tez?

Zdjęcie profilowe Dziadek100
    Dziadek100
    Użytkownik

Pomocny jest również klucz udarowy do odkręcenia nakrętek wariatora i dzwona sprzęgła – ale w domu (garażu)trudno o taki klucz :).gdy chcemy już sie bawić na całego w serwis swojego skutera przydatne są wszelakiego rodzaju ściągacze do łozysk i do magneta – przykładowo.Blokada wariatora i dzwona sprzęgła również jest potrzebna jeśli chcemy dokręcić nakrętki z odpowiednim momentem,udarowym kluczem nigdy tak do końca człowiek nie może być pewnien z jaką siłą nakrętka jest dokręcona.Można przypadkiem zerwać gwint jeśli ma się klucz o dużej sile,lub dokręcić zbyt słabo :).Przydaty jest zestaw kluczy nasadowych z przedłużkami i grzechotką wraz z bitami.Klucz dynamometryczny również niekiedy jest przydatny,zwłaszcza wtedy gdy wkręcamy śrubę w aluminium.

Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

No i oczywiście nie wolno zapomnieć o skrzyneczce piwa. Wtedy zupełnie inaczej się pracuje:-)

I jakiś mały worek treningowy żeby wyżyć się gdy pomimo naszych usilnych prób skuter nie zapala:-)

A tak serio to może jeszcze mały prostownik, rurka – przedłużka do klucza… Z narzędzi płynnych WD40 i preparat odtłuszczający.

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe Vezyr
    Vezyr
    Użytkownik

Coraz więcej kręcę przy autach i skuterach, mam coraz więcej sprzętu i narzędzi, a tak naprawdę coraz więcej przyrządów mi brakuje 😀

Niestety nie ma nikt kompletnego wyposażenia, zawsze czegoś braknie ;/

Kisiu, piwo jest dla słabeuszy w warsztacie xD Ja proponuję przynajmniej przerośnięte pół litra, zwane zero-siedem xD

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/85/miasto4mini.png/][IMG]http://img85.imageshack.us/img85/8220/miasto4mini.png[/IMG][/URL]
    Zdjęcie profilowe Lukario
    Lukario
    Użytkownik

co jak co ,ale ja przy robocie alkoholu nie toleruję 😉 m.in dlatego że mój braciak z kolegą po pijaku naprawiali (o ile można to tak nazwać 😛 ) mój skuter i wyszło z tego więcej szkody niż pożytku np. wlali do silnika tylko szklankę zabrudzonego oleju i gazowali skuter,o przekładniowym w ogóle zapomnieli 😀 , napinacz łańcuszka rozrządu się połamał , wariator i sprzęgło odkręciło się podczas jazdy i musiałem skuter pchać do domu 2 km , magneto zostało nabite młotkiem i wolę nie odkręcać i można by tu jeszcze parę rzeczy powymieniać xd

Barton Orlando 2T – rozbity 😛
    Baotian BT49QT9- 20600km
    Zdjęcie profilowe Vezyr
    Vezyr
    Użytkownik

To oni chyba na czworaka już chodzili xD haha

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/85/miasto4mini.png/][IMG]http://img85.imageshack.us/img85/8220/miasto4mini.png[/IMG][/URL]
    Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Piwo ma być pite dla smaku i małej poprawy nastroju:-) A serio, Lukario – to oni naprawdę nie powinni tykać alkoholu przy reperowaniu – ten Twój brat z kolegą.

Zdjęcie profilowe Lukario
    Lukario
    Użytkownik

jest też trochę w tym mojej winy , bo rozkręciłem silnik w baotianie w drobny mak bo coś się popsuło i później nie chciało mi się go składać i tak sobie leżało wszystko na stole w piwnicy , jednak pewnego razu kiedy mój brat z koleżką tam zeszli z browarami to w pewnym momencie naszła ich ochota na zabawę… a jakże w mechaników 😀 i tak to mniej więcej było, póki co skuter jeszcze działa , ale i tak chyba go będę sprzedawał za jakiś czas…

Barton Orlando 2T – rozbity 😛
    Baotian BT49QT9- 20600km
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie