Jakie części składają się na wtrysk paliwa

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    ixion
    Uczestnik
    • 56
    • 274Postów:

Oto zdjęcie wtrysku paliwa w peugeot speedfight 4 125cc, czy możecie napisać co to konkretnie są za części, zaznaczyłem numerami od 1 do 6. Z góry dziękuję.

Screenshot_20180702-222904.jpg

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 977Postów:

a nie prościej:
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Wtrysk_paliwa

1 to przepustnica z czujnikiem połozenia przepustnicy, 5 i 3 to wtryskiwacz z podłączonym paliwem i sterowaniem, 4 to zapewne silnik krokowy sterujący wolnymi obrotami.
    w tym układzie jeszcze jest komputer (sterownik), sonda lambda, czujniki temperatury powietrza, pompa paliwa wysokiego ciśnienia

ixion
    Uczestnik
    • 56
    • 274Postów:

Wikipedia jest ok, ale musiałem wiedzieć dokładnie co gdzie mam w swoim, a tego nigdzie bym nie znalazł, wielkie dzieki.

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 977Postów:

znalazł byś. tylko musiał byś na to odrobine czasu poświęcić.

ixion
    Uczestnik
    • 56
    • 274Postów:

Wierz mi że każdą wolną chwilę spędzam szukając różnych informacji, a czy na zdjeciu widać gdzieś czujnik halla? Czy on jest gdzieś w obudowie silnika?

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 977Postów:

nie ma czegoś takiego jak „obudowa silnika” – chyba że masz na myśli taka osłonę nad silnikiem taką co jest w nowszych samochodach.
    Silnik składa się z bloku silnika zwanego w motocyklach karterem (w którym w samochodach najczęściej są cylindry) cylindra/cylindrów i głowicy/głowic.
    Karter w motocyklach jest dzielony na połowy i wewnątrz kręci się wał i są różne mechanizmy (czasem w nim a czasem obok – zalezy od konstrukcji). Te mechanizmy są przykryte pokrywami/osłonami karterów. Bardzo czesto te dodatkowe mechanizmy lub czujniki są własnie zabudowane w pokrywach.

ixion
    Uczestnik
    • 56
    • 274Postów:

Masz syma gts 125, nie masz przypadkiem takiego samego silnika jak ja? Bo mój silnik wyprodukował SYM w tajlandi, szukam czujnika halla bo pod niego będę musiał podpiąć obrotomierz, to jedna z funkcji komputera pokładowego który chce kupić.

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 977Postów:

dlaczego zakładasz że masz tam jakś czujnik halla? kontrole obrotów wału można zreaizowac na kilka sposobów.
    Cały osprzet powinien byc pokazany w manualu.
    jakie masz oznaczenie silnika?

ixion
    Uczestnik
    • 56
    • 274Postów:

Czy te oznaczenia silnika są gdzieś wybite na damym silniku? Czy w dokumentach? Myślałem że powiecmy w każdym silniku jest czujnik halla, potrzebuje podpiąć się do tego czujnika obrotomierzem, czy mówisz o instrukcji serwisowej samego silnika? Gdzie graficznie pokazane są wszystkie części? Czy o serwis manualu całego skutera? Szukałem takich manuali bez skutku, znalazłem tylko do peugeot speedfight ale 3, a ja mam 4 125cc, na allegro do 3 są po 200zł takie serwis manuale

ixion
    Uczestnik
    • 56
    • 274Postów:

Znalazłem w dokumentacji taki kod.

Engine code XS1P52MI-SD To ten kod?

ixion
    Uczestnik
    • 56
    • 274Postów:

Czy kostka nr 3, ze zdjęcia w pierwszym poście, to jest kostka od wtryskiwacza? Z tego co wiem, powinna posiadać dwa kable, lub więcej, jeśli jest to monowtrysk, ale tego czy to jest monowtrysk, to nie wiem, a muszę zlokalizować kostkę od wtryskiwacza.

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 977Postów:

to nie jest w zasadzie monowtrysk bo monowtrysk to pojęcie które raczej dotyczy silnika wielocylindorwego ale z jednym wtryskiwaczem. ty masz jeden cylinder i jeden wtryskiwacz. wiec masz po prostu jednocylindrowy silnik na wtrysku

ixion
    Uczestnik
    • 56
    • 274Postów:

A jesteś w stanie potwierdzić że kostka nr3 to wtrysk? Zdjęcie jest w pierwszym poście w linku.

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 977Postów:

tak na oko to wygląda jak wtryskiwacz – przynajmniej ze względu na umiejscowienie tuż za przewodem paliwowym

ixion
    Uczestnik
    • 56
    • 274Postów:

Dzięki, jutro sprawdzę miernikiem czy uda się zlokalizować sygnał PWM do sterowania wtryskiwaczem, potrzebuje różne sygnały do komputera pokładowego.

ixion
    Uczestnik
    • 56
    • 274Postów:

Chciałem odświeżyć temat bo na pierwszej jego stronie wspomniałeś o sondzie lambda, widać ją na zdjeciu w linku na pierwszej stronie? Jest to jeden z ostatnich czujników których szukam.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button